BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy BARFne zwierzaki różnią się od chrupkożerców?
Autor Wiadomość
youwee 


Barfuje od: 09.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Paź 2015
Posty: 22
Skąd: K-Koźle
Wysłany: 2015-10-07, 10:06   

U nas różnica jest duża. Zwłaszcza u małego 8 miesięczniaka.
Z początku miał bardzo duże problemy żołądkowo - jelitowe, zwłaszcza po poważnym zatruciu. Teraz problemów nie ma. U starszego kamień nazębny znacznie się zmniejszył, a ma go tylko na dwóch zębach, nie wiem czemu :)
Zmiana w wyglądzie sierści jest ogromna! Zwłaszcza, że to chodzące kupy sierści ;)
Jest błyszcząca - to przede wszystkim. Mam wrażenie, że kolor także jest pogłębiony. Mają dużo energii, ale nie nosi ich, tylko nią gospodarują. Jack russel sąsiadów wymięka, gdzie zawsze bawili się na równi ;) Znacznie lepiej reagują na smaczki i chęć pracy i wykonywania komend. Niestety na zdjęciach jeszcze nie widać takiego efektu jak na żywo (barfujemy dopiero od niedawna :)). Ale porównując wagę mojego maluch z wagami psów w tym samym wieku i rasie, jest ogromna różnica, nawet 2kg, a mały nie jest gruby, tylko umięśniony ;) przy ich wzroście to duża różnica wagowa.
 
 
Iwan
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-07, 14:15   

Historia sprzed kilkunastu lat, ale chyba się liczy. :-/

Biały mieszaniec w typie owczarka szwajcarsko-kanadyjskiego, odchowany od narodzin na mleku z żółtkiem i masłem, potem wprowadzona mielona wołowina i niestety moczona Eukanuba...
Alergia kontaktowa na niemal wszystko od obroży przeciwpchelnej począwszy na wodzie z jeziora skończywszy, wypadanie sierści plackami i żywoczerwona skóra.
Kilka tygodni karmienia wyłącznie "mięsnymi kośćmi" i trawą na spacerze i problem całkowicie zniknął. :kciuk:
Prowokacja polegająca na powrocie do suchej karmy po upływie około roku i problem wraca bumerangiem. :banghead:
Pozostało dożywotnie karmienie surowym. :beer:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne