BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Operacje plastyczne
Autor Wiadomość
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-10-28, 20:37   

Operacje plastyczne dla osób z wadami wrodzonymi, które wpływają na ich życie czy dla osób po wypadkach jak najbardziej tak. Natomiast korekta nosa, bo ma garbek, uszu, bo zbyt odstające, biustu, bo za mały*, etc. jestem przeciw i uważam, że przynajmniej osoby takie powinny być przebadane psychiatrycznie.

*inaczej jednak zapatruję się na zmniejszenie biustu o znacznym rozmiarze, który może wpływać na zdrowie kobiety.
 
 
 
Nazar 

Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 38
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-28, 21:11   

A dlaczego takie osoby mają być przebadane psychiatryczne? Jeżeli ktoś nie akceptuje swojego ciała i ma możliwość zmiany tego stanu, to co w tym złego? To jest naturalne, że ludzie chcą być bardziej atrakcyjni, instynkt naturalny, potrzeba przetrwania gatunku. Z tego samego powodu lwia część kobiet stosuje makijaż, by ukryć niedoskonałości cery lub wyglądu twarzy. Jest to także jedna z głównych przyczyn wyboru danych ubrań - a to chcemy podkreślić wypracowaną muskulaturę, a to wyszczuplić talię lub wydłużyć nogi. Może od razu zamknijmy siłownie i zabrońmy stosować określonych diet, bo tak również świadomie wpływamy na wygląd.

Ludzie są wzrokowcami i na tej podstawie w pierwszej kolejności oceniają atrakcyjność danej osoby. Dopiero po zapoznaniu z nią dochodzą pozostałe jej cechy, czyli charakter itd. I dlatego ludzie chcą być bardziej atrakcyjni. Gdyby nie przywiązywali takiej wagi do wyglądu i nie oceniali ludzi pod jego kątem, to operacje plastyczne byłyby wykonywane jedynie w przypadkach ratowania zdrowia i życia lub przywrócenia normalności.

To samo robią (zwiększają swoją atrakcyjność) zwierzęta, bo tak działa życie. Człowiek ma po prostu większe możliwości. I z nich korzysta, ku utrapieniu niektórych z nas ;-)

Powyższy post nie dotyczy osób patologicznych.
 
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-10-28, 21:21   

No nie, poprawianie wyglądu w celu zdobycia partnera, przy pomocy skalpela nie jest ani naturalne ani prowadzące do przetrwania/poprawy gatunku :mrgreen: To jest ukrywanie swojego naturalnego wyglądu, który być może świadczy o jakiś wadach (tak czysto po zwierzęcemu to teraz mówię). czym innym jest eksponowanie swoich naturalnych walorów a czym innym kompletne ich zmienianie
Taka ciekawostka - zdaje się, że był już pozew sądowy - mąż żone pozwał bo ona piekna a urodziło się szkaradne dziecko. Okazało się, że kobieta przeszła wiele operacji
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-10-28, 21:28   

Nazar, czym innym jest strój, siłownia, makijaż a czym innym skalpel chirurga, bo ktoś uważa, że ma krzywy nos. No cóż, Barbra Streisand też ma. Audrey Hepburn generalnie uważała, że nie jest za ładna.
A najbardziej ze wszystkich operacji plastycznych rozbawia mnie sztuczna muskulatura.
Ostatnio zmieniony przez Snedronningen 2014-10-28, 21:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nazar 

Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 38
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-28, 21:29   

Operacja sama w sobie nie jest naturalna (podobnie jak np. siłownia w życiu osób z genetyczną tendencją do tycia), ale już jej przyczyna - jak najbardziej tak. Atrakcyjni ludzie mają łatwiej w życiu, łatwiej im znaleźć i utrzymać przy sobie partnerów, czyli mają największe szanse na przedłużenie gatunku. Nie oszukujmy się - jesteśmy ludźmi i prowadzimy rozbudowane życie, ale podstawowym jego celem wciąż pozostaje jest przekazanie go dalej. Po prostu człowiek ma szerszy wachlarz możliwości od zwierząt, które też oszukują na potęgę, żeby przedłużyć gatunek. Takie życie :-)

Pod pojęciem atrakcyjności mam na myśli nie tylko wygląd, ale całokształt. Sam wygląd w przypadku człowieka (bardzo długi okres dojrzewania i pielęgnowania potomstwa) nie wystarcza.
 
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2014-10-29, 12:27   

ciocia_mlotek napisał/a:
czym innym jest eksponowanie swoich naturalnych walorów a czym innym kompletne ich zmienianie

a czym się rożni eksponowanie od zmieniania? gdzie dikładnie przebiega ta niewidzialna granica?
Eksponowaniem możnaby moim zdaniem nazwać co najwyżej założenie stanika, żeby piersi ładniej wyglądały i to też bez push upa bo z push upem to już tak samo zmienianie jak operacja powiększania biustu.
Makijaż też bardziej zmienia niż tylko podkreśla. Bo makijaż ma za zadnie raczej ukryć niedoskonałości a nie eksponować cokolwiek. W sensie pełnego makijażu czyli np. tusz do rzęs jest OK bo eksponuje długie rzęsy i ładne oczy ale już podkład i puder nie eksponuje tylko ukrywa i zmienia niedoskonałą pełną przebarwień, krostek ect. twarz w nieskazitelną gładką maskę. To samo szminka i konturówka -służą do poprawienia i korekty koloru i kształtu ust. Operacja plastyczna krzywego nosa też służy do korekty jego kształtu ? Gdzie, więc jest różnica ? OK operacja plastyczna jest zabiegiem trwałym a makijaż nie ale podstawy i powody ich wykonywania są takie same, więc jak do operacji miały by być potrzebne badania psychiatryczne do makijażu też logicznie rzecz biorąc.
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-10-29, 12:36   

scarletmara, push up a operacyjne powiększenie biustu to dwie różne sprawy. Tak samo jak makijaż a korekta chirurgiczna to dwie różne sprawy.
To, że ktoś sobie napisze "logicznie rzec biorąc" wcale nie oznacza, że to jest logiczne, bo w przypadku, który podajesz nie jest.
Takim rozumowaniem dojdziemy zaraz do wniosku, że obcięcie sobie palca u nogi jest zupełnie takie samo jak uczesanie włosów. A nie trzeba się nawet zbytnio zastanawiać aby stwierdzić, że tak nie jest.
 
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-10-29, 13:16   

Dla mnie operacje plastyczne i tatuaże to ta sama grupa. Tak samo mi wisi co kto ze sobą robi.
Aczkolwiek są osoby uzależnione od operacji plastycznych i im przydałaby się pomoc psychologiczna/psychiatryczna, bo często robią sobie krzywdę.


Sama chętnie bym sobie zmniejszyła nos (bez ruszania kości, tylko zwęziła płatki). Ale pewnie nigdy się na to nie zdecyduję. Chyba, że przy okazji operacji przegrody, bo mam mega krzywą i utrudnia mi to oddychanie. Ale szczerze wątpię, żebym kiedykolwiek wolała wydać kasę na nos niż np na tatuaż albo nowy bajerancki drapak dla kotów :twisted:
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2014-10-29, 13:49   

Snedronningen napisał/a:
scarletmara
Takim rozumowaniem dojdziemy zaraz do wniosku, że obcięcie sobie palca u nogi jest zupełnie takie samo jak uczesanie włosów. A nie trzeba się nawet zbytnio zastanawiać aby stwierdzić, że tak nie jest.

myślę, że najlepiej by było jakbyśmy po prostu doszli do wniosku, ze odcięcie sobie palca to nie to samo co operacja plastyczna nosa i zupełnie coś innego niż makijaż tak samo jak drugi człowiek to zupełnie inna osoba o innych potrzebach niż nasze i dać innym prawo do bycia sobą i zaspokajania własnych potrzeb nawet jeśli ich nie rozumiemy i sami takich nie mamy.
Najłatwiej jest powiedzieć żeby czegoś zakazać bo MI to nie jest potrzebne, więc może nie istnieć. A co jak ktoś inny będzie miał ochotę zakazać czegoś co JEMU nie jest potrzebne a MI akurat jest ? Nie potrafię zaakceptować tego typu radykalizmu poglądów i patrzenia tylko na czubek własnego nosa.

Inna sprawa, że dobrze by było jakby ludzie tego typu decyzje podejmowali w pełni świadomie mając pełny i obiektywny obraz sytuacji oraz wiedzę na temat wszystkich za i przeciw i za takim "przymusowym" uświadamianiem ludzi bym była jak najbardziej ale jednak ostateczna decyzja nie powinna należeć do żadnego lekarza czy innego "specjalisty" tylko do samego zainteresowanego i tyle.
 
 
Nazar 

Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 38
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-29, 13:56   

Snedronningen napisał/a:
scarletmara, push up a operacyjne powiększenie biustu to dwie różne sprawy. Tak samo jak makijaż a korekta chirurgiczna to dwie różne sprawy.
To, że ktoś sobie napisze "logicznie rzec biorąc" wcale nie oznacza, że to jest logiczne, bo w przypadku, który podajesz nie jest.
Takim rozumowaniem dojdziemy zaraz do wniosku, że obcięcie sobie palca u nogi jest zupełnie takie samo jak uczesanie włosów. A nie trzeba się nawet zbytnio zastanawiać aby stwierdzić, że tak nie jest.


Samolot i pociąg to też różne pojazdy, ale używamy ich w tym samym celu. Nikt nie mówi, że operacja jest tym samym, co makijaż, ale robimy to z dokładnie tego samego powodu (czujemy się nieatrakcyjni) i w tym samym celu (chcemy być bardziej atrakcyjni). Jest to normalne i wysyłanie takich ludzi do psychiatry jest, delikatnie mówiąc, bardzo nie na miejscu.

Nie popieram drobnych poprawek chirurgicznych (o patologicznych nawet nie wspominam), bo uważam, że żyje się łatwiej, gdy takie drobne wady się po prostu zaakceptuje. Ale nie zamierzam oceniać, czy krytykować innych, gdy wolą jednak poprawić to zabiegiem. Ich ciało - ich sprawa. Póki nikogo nie krzywdzą i sami są szczęśliwsi - i ja jestem szczęśliwy.
 
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-10-29, 15:18   

scarletmara napisał/a:
Najłatwiej jest powiedzieć żeby czegoś zakazać bo MI to nie jest potrzebne, więc może nie istnieć.
Ingerencja chirurgiczna jest zawsze ingerencja chirurgiczną i dla mnie zbędna operacja plastyczna, np. korekta uszu, powinna wiązać się z konsultacja psychiatryczna aby specjalista potrafił określić, czy faktycznie w przypadku tej osoby ta operacja jest jej potrzebna czy jest to tylko jej widzimisię, bo Scarlet Johanson ma takie fajne uszy i ktoś też chciałby mieć takie. Tu nie chodzi o to, że dana osoba jest walnięta ale ocenę faktycznej potrzeby wykonania danej operacji.
Tak samo jak przy operacjach zmian płci - nikt nie wykona takiej operacji, jeżeli psychiatra nie wyda oceny pozytywnej.
może gdyby wcześniej musiał poddać się konsultacji psychiatrycznej to nie przeżył by tego co przeżył, np. pęknięcie twarzy i wylanie się z niej płynu.
 
 
 
Nazar 

Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 38
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-29, 16:12   

A psychiatra ma niby ocenić, czy drobna korekcja KOSMETYCZNA jest potrzebna? Przecież niemal wszystkie zabiegi tego rodzaju (łącznie z makijażem) to właśnie widzimisię w imię poprawienia aparycji. I nie popadajmy w skrajności - nie mówimy tu o przypadkach patologicznych z pękaniem twarzy czy powiększaniem ust do rozmiaru XXL, ale o zwykłej korekcie np. odstających uszu, czy zbyt dużego nosa lub wypełnienia tzw. kurzych łapek. Bez przesady, to normalne i każdy ma prawo decydować o takich sprawach SAMODZIELNIE. Nie chciałbym żyć w takim kraju, w którym musiałbym pytać lekarza, czy mogę sobie garb z nosa usunąć. Nie wspominając już o tym, że mało który psychiatra dysponuje fachową wiedzą na temat medycyny estetycznej, żeby rzetelnie to przedstawić pacjentowi.
 
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-10-29, 18:32   

Nazar, nie porównuj kredki do oka ze skalpelem.

Ja bym na przykład nie chciała aby ktoś decydował o tym, czy mogę usunąć ciążę zagrażającą mojemu życiu czy zdrowie a jednak nie mam takiego wyboru, bo najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy nawet nie mogą dzieci urodzić.
Nie chcę też starać się w gminie o pozwolenie aby mieć akurat takiego psa jaki jest najbliższy memu sercu. Nie chcę trzymać tegoż psa całe życie na smyczy i w kagańcu tylko dlatego, że wychodzę z nim poza posesję.
Nie chcę płacić abonamentu radiowo-telewizyjnego tylko dlatego, że mam telewizor w domu (mnie nie interesuje Klan, M jak Miłość czy inne pierdoły).
I tak bym mogła wymieniać i wymieniać i wymieniać i wymieniać. Są zakazy/nakazy głupsze i mniej głupsze. A ja naprawdę nie uważam aby czymś złym było sprawdzenie czy osoba, która poddaje się operacji plastycznej ot tak nie robi tego na tle np. niskiej samooceny wytworzonej na podstawie zdjęć modelek w internetach czy prasy kolorowej.
W tym roku ponoć modne mają być długie włosy, może za rok będą modne wąskie nosy a za dwa wysoko osadzone uszy. Właściwie to czemu by nie?
 
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2014-10-29, 19:14   

Sne konsultacja z fachowcem, który rzetelnie i obiektywnie (bo chirurg, do którego za pieniądze się idzie taką operację wykonać raczej rzadko kiedy będzie obiektywny) jest jak najbardziej wskazana a nawet w idealnym świecie powinna być konieczna. W idealnym świecie mógłby istnieć taki organ gdzie każdy kto chce sobie taką operacje wykonać obowiązkowo idzie i zasięga informacji na temat jakie jest ryzyko, z czym się to wiąże, czy obiektywnie oceniając jest to danej osobie rzeczywiście potrzebne itd. Ale na zasadzie konsultacji/porady a nie decyzji biegłego czy dana osoba może czy nie może sobie taką operację wykonać. Obowiązkowa konsultacja ze specjalistą, który nic nie traci i nic nie zyska na tym że sobie taką operację wykonamy - jak najbardziej jestem ZA ale podjecie decyzji to sprawa ewentualnego pacjenta. Natomiast obowiązek przejścia badań psychiatrycznych i od opinii psychiatry uzależnienie tego czy operacja się może odbyć czy nie ? SORRY to jakaś PARANOJA.
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-10-29, 19:29   

scarletmara napisał/a:
W idealnym świecie mógłby istnieć taki organ gdzie każdy kto chce sobie taką operacje wykonać obowiązkowo idzie i zasięga informacji na temat jakie jest ryzyko, z czym się to wiąże, czy obiektywnie oceniając jest to danej osobie rzeczywiście potrzebne itd. Ale na zasadzie konsultacji/porady a nie decyzji biegłego czy dana osoba może czy nie może sobie taką operację wykonać. Obowiązkowa konsultacja ze specjalistą, który nic nie traci i nic nie zyska na tym że sobie taką operację wykonamy - jak najbardziej jestem ZA ale podjecie decyzji to sprawa ewentualnego pacjenta.
Ale to o to mi chodzi. Operacja zmiany płci była tylko przykładem czemu taka konsultacja powinna być. Bądź co bądź zmiana płci to jednak poważniejsza sprawa niż "przyszycie uszu do pępka".
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne