BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARFna przygoda Mańka i Koko
Autor Wiadomość
aga 


Barfuje od: 05.08.2014
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 119
Skąd: katowice
Wysłany: 2014-08-21, 07:25   

I kolejna zgwozdka :D
Piesiory dostaly skrzydełko z kurczaka ostatnio i bylo ok , tak mi sie wydawało bo kupa po posiłku byla ok, potem dostaly wołowe ale całkiem zmielone jeszcze to co mi zostało z początku i Maltańczyk dostal sraczki. Następnego dnia znow bez kości i kolejnego znowu skrzydełko no i potem to wołowe zmielone- to bylo wczoraj , efekt : nocne spacery kupowe. Moje pytanie brzmi:
Czy jest możliwe ze maltanczyg dostal biegunki po kościach ? Czy jest możliwe zeby dostal biegunki po mięsie wołowym które jadł wczesniej i bylo ok ?
Pudel znow zrobił mi dzisiaj bardzo jasna prawie biala kupe . Myślałam ze takie kupy są jak sie przesadzi z koscimi a ja dałam przecież tylko dwa razy i to co drugi dzien po jednym skrzydelku na psa ?
Dzisiaj jade do primexu po zwacze wiec wezme im jakieś miecho tam, bez kości ale nie wołowe, dam dzisiaj ,a jutro sproboje dać ta kosc i zobaczę czy u maltańczyka znowu bedzie biegunka
_________________
aga
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-08-21, 07:29   

moja suka na początku jadła wołowinę, a potem się okazało, że jednak jej szkodzi. Może Twój też tak ma? Ogólnie widzę, że masz niezłe przeboje :kiss:
 
 
aga 


Barfuje od: 05.08.2014
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 119
Skąd: katowice
Wysłany: 2014-08-21, 07:46   

No u mnie jak zawsze nie może być z górki :roll: hahaha no ale kurcze juz byly momenty fajnej kupy i apetytu wiec bede szukać aż nie znajdę recepty na ich barfowanie . Kupie no dzisiaj jakieś miecho w tym primexie i zobaczę jak zjedzą i jaka bedzie kupala , wołowe na pewno nie i kurczaka i indyka tez nie - intyka nie chcą juz wg tknac ! Może Jakas jagnięcina ? Albo moze dziczyzna ? Wiem ze mialam nie przesadzać z rodzajami miecha ale indyk.odpada no i wołowe póki co tez , musze sprawdziac o co im chodzi :D

[ Dodano: 2014-08-21, 07:49 ]
Kurcze jak dodać tutaj zdjęcie, chodzi mi zeby je wrzucić w zwykłego posta ? :kwiatek:

[ Dodano: 2014-08-21, 07:50 ]
Aaa ja chyba wg nie moge tego zrobić tutaj :D
_________________
aga
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-08-21, 07:52   

Spróbuj królika, niekoniecznie w primexe. Może ryby? Mój labrador lubi rybki, suka nie tknie.
 
 
aga 


Barfuje od: 05.08.2014
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 119
Skąd: katowice
Wysłany: 2014-08-21, 07:55   

No wlasnie dzisiaj juz nie mam jak go kupić w moim mięsnym więc pozostaje mi primex :( ale rozmawiałam z babka z primexa i okazuje sie ze zarzuty wobec nich są grubo wyssane z palca, ja sama nie wiem jak jest na prawdę ale póki co nie nastawiam sie ani w jedna ani w druga. No dzisiaj beda musiały zjeść primexowe :)
_________________
aga
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-08-21, 07:57   

Ja nie mam nic do primexu tylko w zwykłych sklepach można kupić świeże i niekoniecznie droższe rzeczy. Ale każdy robi jak uważa :kwiatek:
 
 
aga 


Barfuje od: 05.08.2014
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 119
Skąd: katowice
Wysłany: 2014-08-21, 08:01   

Szkoda ze nie mam mięsnego pod nosem to by były codziennie świeże specjały :D
Kurcze no niestety w tym mięsnym co kupuje to ceny nie należą do niskich ale zawsze świeże i pyszne maja tam te wedlinki itd. I co moze chodzić z ta kupka pudla ze taka biala ? Chyba nie dostal za duzo kości co nie ?
_________________
aga
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-21, 08:09   

Aga, kości trawią się przez 24 godziny, posiłek w kupie może być więc z poprzedniego dnia, po jednym skrzydełku wątpię aby był problem z dużą zawartością wapnia w kupie, nie dodajesz za dużo zmielonych skorup z jaj :?: . Nie masz w swojej miejscowości Stokrotki udziec z indyka 12,99 piękne mięsko z niewielką ilością skóry. U nas dobrze tolerowane jest każde podane mięso czyli indyk, kurczak, wołowina, wieprzowina, sensacji brak :hura:
_________________
Retriver
 
 
aga 


Barfuje od: 05.08.2014
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 119
Skąd: katowice
Wysłany: 2014-08-21, 08:19   

Nie stokrotki nie ma , ale spokojnie ja tam jestem w stanie sie wykosztowac dla nich trochę :D dodam ze to skrzydełko musiałam im rozkroic na 4 części bo przed większymi uciekały hahahahahha
_________________
aga
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-21, 08:25   

Aga, może tu jest pies pogrzebany, łykają te skrzydełka po rozkrojeniu bez gryzienia, zostaw w miskach po jednym całym zobaczysz co będzie, jak nie schrupią samodzielnie to im dopiero wtedy pokrusz. Przecież pudel i maltanek to nie są mikro psy jak koty sobie radzą ze skrzydełkiem to co mówić psy :?: to chyba kwestia przyzwyczajenia.
_________________
Retriver
 
 
aga 


Barfuje od: 05.08.2014
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 119
Skąd: katowice
Wysłany: 2014-08-21, 08:33   

Na początku dałam im do misek cale to bały sie podejść , po 20 min leżenia wzięłam i rozkroilam ale one i tak to rozgryzaly jeszcze długo, dla nich taka mala kostka to i tak byl jak jakis konkretny kawał z tego co widziałam. Jak dałam większy kawałek to Maltańczyk wg nie chciał go wziąć do pyszczka a jak juz go wziął to odłożył gdzieś w kącie, ewentualnie zakopywal pod poduszkami
_________________
aga
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-21, 08:44   

aga napisał/a:
Maltańczyk wg nie chciał go wziąć do pyszczka a jak juz go wziął to odłożył gdzieś w kącie, ewentualnie zakopywal pod poduszkami


Może "za świeże" to mięsko było i chciał je trochę skruszeć :-)
 
 
aga 


Barfuje od: 05.08.2014
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 119
Skąd: katowice
Wysłany: 2014-08-21, 08:50   

Może i tak ale to bylo skrzydełko mrożone z primexu , pudel znow jak dostal większy kąsek to nie można bylo obok niego przejść bo taki agresor ! Z tym ze on tego pilnował a nie jadł .. Takie cuda na kiju z tymi psami :roll:
_________________
aga
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-21, 08:54   

aga, a próbowałaś dać to skrzydło z ręki? Może im to lata po misce i nie umieją się dobrać, a pachnie im fantastycznie no to pilnują żeby ktoś nie zabrał :twisted:
 
 
aga 


Barfuje od: 05.08.2014
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 119
Skąd: katowice
Wysłany: 2014-08-21, 09:13   

No jasne , z ręki , trzymając , leżące na dłoni, leżące na ziemi , na balkonie , serio , próby były bardzo rozmaite , nawet próba udawania "mmm jakie to pyszne" wtedy podchodzily brały do psykow i im to wypadała o uciekały, one ze wszystkim takie jakieś zawalate jesli chodzi o odrobine pazura ale licze ze sie przyzwyczaja:)
_________________
aga
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne