BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARFna przygoda Mańka i Koko
Autor Wiadomość
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-04, 08:56   

aga, aby stwierdzić czy to jest grzybica należy pobrać ze skóry psa zeskrobine i określic grzybola co ułatwi dobór leków. Czasem wystarczają maści, kremy, roztwór do opryskania lub szampony do kąpieli. Problemem jest kiedy podrażniona skóra zostanie zainfekowana przez bakterie bez antybiotyku się nie obejdzie. Maniek i Koko przebywają razem, zdecydowanie występuje duże prawdopodobieństwo zarażenia. Przy grzybicy nie ma pruchów jak piszesz, skóra jest przyczerwieniona i wypadają w tym miejscu kudły, które ulegają przerzedzeniu. Na samym początku nawet to nie swędzi.
Maniek duzo przebywał w wodzie być może kudła nie dosychały do końca Maniek znów pływał, lato jest parne i gorące, skóra była cały czas wilgotna i masz rozwikłanie zagadki.
Są szczepionki na grzybole ale drogie: Biocan M, Insol Dermatophyton.

Co u pudla ośmiolatka :?: coś się zmieniło na korzyść
_________________
Retriver
 
 
aga 


Barfuje od: 05.08.2014
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 119
Skąd: katowice
Wysłany: 2014-09-04, 11:07   

Noo właśnie nie wiem , hmmm (Maniek to pudel, a Koko to maltanczych z owym problemem :D)
Kurcze ale to co by to było, on sie strasznie drapał ! Juz dłuższy czas. No i brał sterydy i miał narkozę (dwa czynniki które mogą tez powodować uaktywnienie sie grzybicy) to by mi pasowało , i na dodatego te drożdżaki co miał w uchu to takie ciemne pruchy i teraz na plecach to samo , a w uchu wet powiedział ze to grzybica , ma tez takie strupki troche ale nie wiem czy to nie dlatego ze sie strasznie drapał i gryzł po ogonie, między pałacami wszystko ok. :(:(
Kurcze moze to jakas alergia ? Ale to chyba nie po Barfie ? Bo juz myślę o wszystkim . Drapał sie jeszcze przed barfem , moze ma alergie na fos , ale te pruchy wyglądają tak samo jak te w uchu :(

[ Dodano: 2014-09-04, 11:09 ]
Zmieniło sie tyle ze najchętniej to one by jadły tylko mięso wołowe i tyle -.- ges - nie , indyk - nie , królik - nie . Serce wołowe - taaak, wołowina mielona - nieeee, gulaszowe wołowe - taaak , kurze łapki - nieee , golonko indycze w kawaleczkach - nieee :D oszaleć można
_________________
aga
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-04, 12:20   

Aga, musisz wykonać badania, pobrać zeskrobiny aby wiedzieć co z tym robić w ciemno to możesz tak do ..... . Po narkozie wątpliwe, mój miał ich w sumie pięć to byłby już łysy i z notorycznym świądem. Maltańczyk też ciągle pływał i moczył futro, może i uczulenie kto to wie. Idź do veta.
Coś Ci za bardzo futra wybrzydzają, u mnie oprócz kaczki wchodzi wszystko.

O bezdomnego pudla po zmarłej babci pytałam co z nim znalazł dom.
_________________
Retriver
 
 
Anitanet 

Barfuje od: 20.09.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 47
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 453
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2014-09-04, 13:50   

Aga, muszisz znaleźć dobrego weta i zrobić badania, zeskrobiny itd. Pakowanie psa sterydami to straszne spustoszenie dla organizmu...
Jak się psiun drapał przed barfem to raczej nie to...
Co do wybrzydzania to może się za bardzo z nimi cackasz? Zostaw w misce i już. Jak nie zjedzą, do lodówki i następnego dnia podaj to samo:) Zgłodnieją to zjedzą.
 
 
aga 


Barfuje od: 05.08.2014
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 119
Skąd: katowice
Wysłany: 2014-09-04, 14:33   

Anitanet napisał/a:

Co do wybrzydzania to może się za bardzo z nimi cackasz? Zostaw w misce i już. Jak nie zjedzą, do lodówki i następnego dnia podaj to samo:) Zgłodnieją to zjedzą.

już tak robiłam ale nic nie działa, strasznie wybredne ! dzisiaj jade kupić wołowe i niech mają :@
Anitanet napisał/a:
Aga, muszisz znaleźć dobrego weta i zrobić badania, zeskrobiny itd. Pakowanie psa sterydami to straszne spustoszenie dla organizmu...

jade do Moniki Kubiak , jako jedyna szybko i skuteczkie wyleczyła drożdżaki w uchu Koko wiec myśle ze z tą sprawą też do niej , jade na 17:00 :roll:
Retriver napisał/a:
O bezdomnego pudla po zmarłej babci pytałam co z nim znalazł dom.

no słyszałam właśnie ze transport potrzebny do Warszawy dla niego, oby sie wszystko udało ale to chyba tylk na Dom Tymczasowy wiec trzeba szukać dalej :(

[ Dodano: 2014-09-04, 20:33 ]
byłam u weta , powiedziała że to nie grzyb -wzieła pod mikroskop, to sucha skóra, troche łoju itp. dostałam taki psikacz zeby mu psikać raz dziennie w to miejsce, tylko jakoś nie wiem dalej z czego to mu sie mogło wziąć, ponoć z nieprawidłowej diety sie takie rzeczy dzieja gdzieś przecztałam :( może coś robienie tak, za dużo mięsa a za mało kości albo nie wiem już sama :cry:
_________________
aga
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-04, 20:41   

Właśnie mi te strzępki do grzyba nie pasowały, jak skóra się tak łuszczy za mało w diecie tłuszczu, może mięso za chude dajesz. Podajesz olej z ryb w stosownej dawce, suplementujesz cynk, surowe żółtka źródło biotyny to wszystko na kudły i skórę :?: .
Przeszłyśmy na surowe mniej więcej w tym samym czasie, u mojego włos miękki nie sypiący, błyszczy zero problemów skórnych, oby nie przechwalic.
_________________
Retriver
 
 
aga 


Barfuje od: 05.08.2014
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 119
Skąd: katowice
Wysłany: 2014-09-04, 20:55   

w koko włos też mięciutki i wg tylko ta skóra :(

[ Dodano: 2014-09-06, 18:34 ]
Coś coraz gorzej z tym barfowaniem , nie chcą wg jeść ani jeden ani drugi :(:( chyba znowu coś nie wychodzi, nie wiem czy nie odpuścić tego barfa bo jakos im nie podchodzi :(
_________________
aga
 
 
Paula8chain 


Barfuje od: 03.05.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Kwi 2014
Posty: 48
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2014-09-06, 19:19   

Aga :kwiatek: nie poddawaj się po takim krótkim czasie. Początki bywają okropne i nie do zniesienia. Oj wiem coś o tym
 
 
aga 


Barfuje od: 05.08.2014
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 119
Skąd: katowice
Wysłany: 2014-09-06, 19:40   

Hmmm , kurcze ale one wg juz prawie nic nie jedzą , kupy brzydkie bo luźne , one niezadowolone , ja juz wywalilam cały kilogram królika, gęsi i teraz bede musiała wywalić jelenia bo tez nie , tak samo z indykim było. Nie chce tego rozmrażać o zamrażać znowu bo to juz traci wartości. Teraz nawet juz nie chcą wołowiny ktora lubiły, w sumie to ja juz nie mam ich czym karmić
_________________
aga
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-06, 20:53   

Aga, zdecydowanie nie wolno rozmrażac i zamrażac mięsa na nowo to najlepsza droga do zatrucia. Wydaję mi się, że podeszłaś do tematu różnorodności mięs zbyt ambitnie, królik, jeleń, gęś, wszystko na raz i chyba wszystko ze sklepu sprzedającego mięsa dla psów chyba Primex o ile dobrze kojarzę.
Idź do sklepu z jedzeniem dla ludzi kup normalny indyczy udziec, udko z kurczaka, wołowinę II bazuj na tych trzech gatunkach mięsa do tego wyliczoną ilośc % serduszek i żołądków mogą byc z kurczaka. Przejdź na mięso przeznaczone dla ludzi i zobaczysz co się będzie działo. Wydaje mi się, że Twoje psy mają podrażnione jelita które trzeba wyciszyc, możesz im podac probiotyki, np. Fatrogerminę, sama nie wiem zawsze możesz mięso parę minut podgotowac z warzywami, tylko mięso po obróbce termicznej się skurczy i będzie go objętościowo mało. Nie dajesz za dużo wątroby przypadkiem.
_________________
Retriver
 
 
aga 


Barfuje od: 05.08.2014
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 119
Skąd: katowice
Wysłany: 2014-09-06, 21:28   

Nie daje wg podrobów jeszcze , muszę zmieniać mięsa bo żadnego nie chcą jeść, z mięsnego dostawały i to długo i tez nie chciały
_________________
aga
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-06, 21:29   

Co jadły przed zmianą diety, jaką karmę gotowałaś im , sucha, mokrą, czy psy schudły :?:
_________________
Retriver
 
 
aga 


Barfuje od: 05.08.2014
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 119
Skąd: katowice
Wysłany: 2014-09-06, 21:32   

Teraz schudly bo ledwo coś zjedzą , wczesniej dostawały black Angusa i gotowane albo indyk albo kurczak albo schab, wołowe itd
_________________
aga
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-06, 21:51   

Black Angus to dobra karma, właśnie nie tak dawno się o niej dowiedziałam, może wróc do gotowanego mięsa, zawsze to mięso. Jeżeli psy chudną, nie chcą jesc a trwa to już jakiś czas to zdecydowanie nie wyjdzie im na zdrowie, do tego luźna kupa, no nie wiem czy to nie jest jakieś wyjście, rozumiem, że wcześniej na gotowanym i na karmie nie było takiego problemu, wspominałaś też o drapaniu się któregoś z psiaków i problemach skórnych. Nie chcę tu robic zadymy ale ja wróciłabym do mięsa krótko obgotowanego i nie męczyła psów jak coś jest nie tak przy karmieniu surowym, na siłę to się nic nie da. Lekko obgotowane będzie lżej strawne, tylko Wiesz, że nie można obgotowywac mieszanek z koścmi.
_________________
Retriver
 
 
aga 


Barfuje od: 05.08.2014
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 119
Skąd: katowice
Wysłany: 2014-09-06, 21:57   

Na gotowanym kupy byly też okropne i do tego maniek miał ciągle bóle brzucha plus okropny zapach z pyska taki kwaśny :/ nie bardzo widzę powrót do gotowanego bo na nim sie zle czuły :( jakbym miala.kotpwac to juz raczej nie to z primexu a

[ Dodano: 2014-09-06, 21:58 ]
Jakbym miala gotować * miało być
_________________
aga
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne