BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Schorzenia układu pokarmowego u kotów
Autor Wiadomość
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-07, 23:12   

Psy i Koty, nową karmę macie dopiero od tygodnia. Zazwyczaj jest tak że około 2 tyogdnie po zmianie karmy pies/kot ma prawo źle się załatwiać. Zazwyczaj wygląda to tak że część kup jest jest ładna a część ni stąd ni zowąd luźna. Ja czytałam że jest to typowy objaw po zmianie karmy, zwłaszcza po tak radykalnej zmianie jaką zrobiłaś, czyli z karmy zbożowej na karmę ziemniaczaną.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-05-08, 00:18   

psy-i-koty napisał/a:
ale ja mam trzy koty i tylko z tym jednym cyrki są. Tydzień temu kupiliśmy nową suchą karmę. Lepszą niż poprzednio, bezzbożową. Koty jadły. Po 3 dniach ten jeden zaczął robić na rzadko. Potem mu przeszło na trzy dni (dałam mu probiotyk, może to pomogło) a dzisiaj znowu na rzadko robi.


Karmę bez zbóż wprowadza się powoli... Rozleniwiony układ pokarmowy może mieć trudności z trawieniem wartościowego pokarmu. U mnie przestawianie na bezzbożówkę trwało miesiącami - jak przyspieszałam, kupa Aurelki natychmiast robiła się luźnawa.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-05-08, 06:29   

dziewczyny, bardzo wam dziękuje za rady. Nie wiedziałam co robić. Jeśli mówicie, żeby przestawiać powoli to czy teraz powinnam dokupić jakieś ze zbożem i mu mieszać? Czy jak to rozwiązać? Kot robi kupy 3-4 razy dziennie w postaci placków. Nie jest to typowa wodnista biegunka tylko właśnie placki.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-05-08, 11:55   

Nie jakieś ze zbożem, tylko te, które jadły wcześniej ;-) i zacznij powoli, np od wkładki 5g nowej karmy do starej. Jak kupa będzie ok, to zwiększaj o kolejne 5g co kilka dni proporcje na rzecz nowej karmy.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
nataliic 

Dołączyła: 19 Maj 2014
Posty: 14
Wysłany: 2014-05-26, 15:59   

Witam
Wiem, że był to już poruszany temat,ale mam problem z moja kotką.
Może zacznę od tego, że moja kotka ma 6 lat i po każdej suchej czy mokrej karmie bezzbożowej ma biegunkę.Teraz obecnie jest na RC Digest sensitive. Proszę bardzo o pomoc jak ja przerzucić na karmę suchą i mokrą, ale bezzbożową. Posiadam w domu obecnie suchą karmę WILDCAT CHEETAH i próbowałam jej podawać w nocy 2 -3 chrupki no i rano rewolucja w kuwecie. Obecnie również jej podaję do karmy em probiotyk.
Proszę napisać kiedy i w jakiej ilości mam podawać jej mokrą i suchą karmę, aby nie było niespodzianek w kuwecie.
Proszę o pomoc bo nie chce jej trzymać cały czas na RC,a po przeczytaniu kilku postów widzę duże doświadczenie w żywieniu kotów.
Jeszcze muszę dodać,że kotka miała wszystkie robione badania jakie są tylko możliwe i te na pasożyty również i jest wszystko ok.
Za odpowiedź z góry serdecznie dziękuję.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-26, 19:33   

Miło będzie jak przestawisz swoją kotkę (ze zdjęciami w Powitalni)
http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=29
pomocnik we wstawianiu zdjęć na forum
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=387
Podstawa (pomoże przestawić kota najpierw z RC i innych "fajnych karm" na te bez zbożowe a następnie na barfa):
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=268
obowiązkowa lektura
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=233
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=17
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=168
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=166
i później to
http://www.barfnyswiat.org/index.php?c=5
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
nataliic 

Dołączyła: 19 Maj 2014
Posty: 14
Wysłany: 2014-05-28, 13:52   

Witam ponownie

Dziękuję serdecznie za odpowiedź i wyczerpującą lekturę, która mi się przyda.

Ja wiem że powinnam wprowadzać stopniowo nową karmę, ale właśnie mam z tym problem, bo nawet po 3 chrupkach bezzbożowej suchej karmie moja kotka dostaje biegunki i nie wiem jak temu zaradzić. Może mi ktoś podpowie co mam robić.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-28, 14:26   

Na początek przy przestawianiu dodaj do RC jedno ziarenko karmy bezzbożowej jak nic nie będzie to później drugie ziarenko. Musisz dostosować tempo przestawiania do możliwości trawiennych kotki aby uniknąć problemów żołądkowo-jelitowych. musisz pokombinować, poczytać inne wątki, może w nich coś znajdziesz.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-05-28, 16:14   

nataliic :kwiatek:
W wielu przypadkach nawet opisanych na forum, przejście na Barf kończyło wszystkie dolegliwości chorobowe kota. Może spróbujesz zacząć podawać mięsko?? :mrgreen:
Kot to naturalny drapieżnik jedzący surowe mięso, może Twojej kici właśnie tego potrzeba??
Skoro w badaniach jest wszystko ok to spróbuj, może ustąpią uporczywe dolegliwości. Za co trzymamy kciuki :kciuk: :kciuk: :mrgreen:
 
 
Pluszak1 

Dołączyła: 17 Cze 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-06-17, 14:37   na co chory jest mój kot

Witam. Mam problem z roczna kotką. Mam ją od 9 miesięcy i właściwie od początku był u miej problem biegunkowy. Na początku wleci mówili, że musi przywyknąć do nowego jedzenia, potem wyleczyliśmy nicienie, pierwotniaki, giardie. A zbyt luźna kulka jest nadal. Wcześniej czasem robiła placka na przemienie z kupią w której luźna była końcówka, z takim ślubem, czasem krwią (ciemna). Po leczeniu giardi (kolejny test był u niej ujemny po leczeniu - Pancur przez 5 dni) kotka maiała już tylko biegunkę. Krowie placki o janym kolorze i nieszczególnej woni. U kotki w badaniach wyszedł podwyższony poziom witaminy b12, podwyższony poziom kwasu foliowego, podwyższony poziom mocznika 89. W kale nie stwierdzona pasożytów ani giardi. Pozostałe wyniki krwi w normie. Tli w normie. W kupce było dużo niestrawionych oczek tłuszczu i skrobi. Kotek jest żywy, bawi się, dużo je choć nie tyje. Po zastosowaniu karmy Royal Canin Moderato Calorie GI kupka ma nabrała kształtu, jest jej mniej, ma trochę lepsza konsystencje. Nie jest jeszcze twarda, ale tez nie jest już plackiem (nadal jest jednak zbyt luźna i mocno błyszcząca). Woń niestety sie utrzymała - intensywna. Kotku tez często bardzo śmierdzi z pyszczka mimo zdrowych zębów i dziąseł. Niestety tego Royal Canin kot nie chce zbytnio jeść. Pomocy, co temu kotku dolega, jak go leczyć, w jakim kierunku ewentualnie jeszcze badać. Jak długo kot może jeść to jedzenie bez tłuszczu?
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-06-17, 19:18   

Powiedziałabym, że klasyczne objawy słabej tolerancji zbóż w komercyjnym żarciu i związane z tym problemy z wchłanianiem. Obstawiam, że dobrze zbilansowana dieta mięsna da sobie tutaj świetnie radę, tym bardziej, że kot jest mądry i wyraźnie podpowiada czego ma do jedzenia nie dostawać :mrgreen: .
 
 
Pluszak1 

Dołączyła: 17 Cze 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-06-17, 21:11   

Hm...ten RC GI Moderato próbuje kotek jeść od około 1,5 tygodnia wcześniej jadł po królewsku - applaws, porta 21, PON, Thrive, Granata pet, Grau, Lillys Kitchen czasem mięso - wołowina, indyk. Z suchego Orijen. Na każdym z tych jedzen problem był czasem trochę mniejszy, czasem dużo większy (PON, Granata i Grau) :-(
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-17, 21:13   

Jestem tego samego zdania co Sihaya, ja też przez to przechodziłam. Kot na RC miał wiecznie luźniejszy urobek (wszelakiego rodzaju badania nic nie wykazały), po zmianie na bezzbożówkę problem ustał, po przejściu na BARF przykra woń z kuwety również zniknęła :-)

[ Dodano: 2014-06-17, 21:14 ]
Pluszak1, spróbuj podawać BARF - u mnie jest idealnie w kuwecie...
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-17, 22:34   

Posłuchaj mądrych i doświadczonych z forum a kotek będzie się miał lepiej.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
inquaa 


Dołączyła: 03 Cze 2014
Posty: 78
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-23, 09:51   

Pluszak1,

Przypadek jak u mojego Albercika... poczytaj sobie:

Zapalenie dróg żółciowych i IBD

Nie wiem jak wkleić linka :-) Też miał jasne śmierdzące kupy i luźne kupy praktycznie od zawsze.. i po wszystkich przejściach u Wetów jego stan się tylko pogarszał. Teraz jestem już chyba 2 tydzień na mięsku i kot wyzdrowiał a sama byłam sceptyczna i przerażona, bo wet mi mówił, że mu zrobię tym "krzywdę". Problem z kupami to był Początek potem przestał się bawić tylko spał i serce się krajało jak się patrzyło jak taki urwisek musi cierpieć, że nawet jak mucha na nim usiadła to nie reagował..
Za pewne każdy przypadek jest inny, potrzeba do tego cierpliwości i bacznie obserwować kota na każdy wprowadzony składnik.

A na RC moderate calorie robił kupę do 4 razy dziennie w wyniku, czego odwodnił się i w rezultacie zaczął wymiotować czymś, co wyglądało jak kupa byłam przerażona...
.. teraz wręcz przeciwnie robi za rzadko a kupa pierwszy raz w jego życiu była ciemna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne