BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak przekonać do BARF'a najbardziej upartych ludzi
Autor Wiadomość
Kascok 

Dołączyła: 20 Lis 2015
Posty: 15
Wysłany: 2016-01-18, 15:37   

Sojuz napisał/a:

Lista kontrargumentów:
-O kota dbasz lepiej niż o siebie


To jest znienawidzona przeze mnie fraza. Słyszę ją co najmniej dwa razy w tygodniu z ust domowników, z tym, że ja karmię psa :) Ten tekst działa na mnie jak płachta na byka, bo nagle wszyscy mają jakiś dziwny problem z moim odżywianiem i tym jak karmię psa. A że tak powiem, wara ode mnie! Choc przyznam, że odkąd barfuję, to przywiązuję większą uwagę do tego co jem i staram się staranniej komponować swoje posiłki, bo skoro psiak może się zdrowo odżywiać, to ja też :D

Sojuz napisał/a:

-To dziwne, bo koleżanki/koledzy żywią psy/koty normalnie chrupkami i te zwierzęta są zdrowe


Tak ja też miałam golden, który był karmiony marnej jakości karmą i również był "okazem" zdrowia. Jednak kiedy się postarzał, to wszystko się w nim posypało... Teraz z perspektywy czasu jestem pewna, że na jego życie i umieranie miał wpływ sposób żywienia! Niby zawsze był "zdrowy" na pierwszy rzut oka, ale jak teraz się nad tym zastanowię, to wiele rzeczy dociera do mnie już po fakcie. Sierść zawsze była dziwnie szarawa, matowa, wypadała tonami, jego oddech wręcz powalał na kolanach. Zapach psiaka był niezbyt przyjemny, chociaż był starannie pielęgnowany, czesany, kąpany. Weterynarz nie widział żadnego problemu ze skórą ani nic innego, stwierdził, że pies tak już ma... Psiak był zawsze dziwnie ospały i niemrawy. Jeść jadł, ale bez większego entuzjazmu. Także już wiem, co było winowajcą takiego stanu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne