BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
TC Premix
Autor Wiadomość
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-02-16, 23:30   

Ale są także nerki cielęce i innych zwierzy dlaczego by ich nie podawać?
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2014-02-17, 13:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2014-02-16, 23:41   

Nie wiem czemu cielęcych czy innych niż wieprzowych nie można. Może mają jakieś inne wartości odżywcze, które za bardzo by zaburzyły proporcje składników. Może też dlatego, że nie są powszechnie dostępne. A premix wydaje mi się ma za zadanie ułatwić komponowanie posiłków z ogólnie dostępnego mięsa.

Ciężko powiedzieć, nie znam wartości odżywczych nerek, nie porównywałam ich nigdy. Osobiście w sklepie widziałam tylko wieprzowe.

Jak masz dostęp do innych nerek niż wieprzowe, to moim zdaniem jak dasz kotom raz na jakiś czas porcję nerki ekstra to im większej krzywdy nie zrobisz.
 
 
 
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-02-16, 23:47   

Właśnie zastanawiam sie czy ten wykaz nie dotyczy mięs dostępnych w Niemczech (skąd piszą autorzy TC Premix).
Jeśli tak jest to znaczy że kilka innych mięs może być również dozwolone , tylko poprostu w Niemczech może ich nie ma lub są ciężko dostępne :?:
Tu trzeba zapytać Dagnes :-) , lub kogos innego kto pisze z Niemiec, albo przedstwicielkę samej firmy.
 
 
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2014-02-17, 00:32   

michalina36, nie odbieraj tego jakoś złe, tak po prostu sie zastanawiam, czemu aż tak drązysz temat premixa? Masz dostęp do innych podrobów i mięs niż te "dozwolone" przez producenta? Lista jest dosyć spora i karmiąc na zmiany mięsem z listy kotu niczego nie zabraknie. Myśle, ze mięso każde będzie dobre, ale z mniej popularnymi podrobami bym uważała.
Może napisz do producenta z pytaniami, on Ci odpowie najdokładniej, będziesz miała wiadomości z pierwszej ręki :twisted:

Myśle, ze skoro produkują premixy na Europę, to uwzględnili wszystkie mięsa ogolniedostepne w Europie.

Dla mnie premixy to strasznie drogi interes. Na 1kg mięsa premixa dodaje sie za około 18zl, gdzie za tą cenę przy suplementach naturalnych będę mogła użyć conajmniej kilku kg mięsa i mam posiłek o wiele lepiej zbilansowany moim zdaniem. Owszem można zakupić jako urozmaicenie diety, chociaż wolę Easy barfa, wychodzi drożej niż naturalne ale o niebo mniej niż premixy, a można dodawać kości. Dzięki temu mogę np. użyć królika z kością i mam tak jakby żarcie dla kotów za pół darmo, bo większość królika zjem sama, a kregoslop i cześć mięsa mogę dać kotom wymieszane z tańszym mięsem, zeby przepis sie zgadzał :twisted:
 
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2014-02-17, 07:53   

Silvena napisał/a:
Nie podajemy kotu wieprzowiny ze względu na wirus Aujeszkyego.


ja podaję
_________________
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2014-02-17, 11:33   

Ja używałam premixu przez jakiś czas, bo mój Haru uwielbia! Nawet zupę z TC Premix w mieszance wypije, niestety finansowo mnie to przekracza, bo zjada sam 6kg mięsa miesięcznie, a największa paka wystarczy na 10kg mięsa, cena 170zł. :->
_________________
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2014-02-17, 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mia 


Barfuje od: Chciałabym
Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Cze 2014
Posty: 15
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-06-27, 22:21   

Drogie koleżanki i koledzy czy ktokolwiek z Was nie miałby ochoty odsprzedać mi próbki TCpremix? Bardzo mocno myślę o choć częściowym przejściu na barfa ale mój Harry to mega niejadek i nie chciałabym popłynąć na kolejne wydatki bez sensu, nie mając pojęcia czy on w ogole raczy to zjeść a bardzo chciałabym spróbować. Czytałam i owy preparat wydał mi się na początek najłatwiejszy w obsłudze.
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-06-27, 22:32   

A może zaczniesz od Easy barf - chyba on kotom w mieszance "nie przeszkadza" :-D
 
 
Mia 


Barfuje od: Chciałabym
Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Cze 2014
Posty: 15
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-06-27, 22:44   

Ale ten preparat wymaga dodatkowych suplementów prawda? I tu pojawia się problem gdyż takowych także nie posiadam :( moje koty nie jadły też nigdy w życiu ani podrobów ani wątroby. To dość dużo nowości. A czy easy barf jest naturalny czy to syntetyczne dodatki? I czemu akurat on?
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-06-27, 23:04   

Ja używam - :mrgreen: Poczytaj o nim w dziale "suplementy". Spotkałam się z opinią, że jest dobrze tolerowany i przyjmowany przez koty (co potwierdzam) Dokupisz taurynę, wątroby (np indycza) daje się malutko. Potem z kalkulatorem - też łatwo :mrgreen: Może napisze ktoś, kto używa TC premix, zresztą w w/w dziale o nim też jest.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-27, 23:18   

Mia w forumowym kramiku poszukaj, może ktoś akurat coś sprzeda - daj ogłoszenie
http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=19
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-06-28, 00:48   

Ja używałam TC Premixa przez ponad pół roku, bo jakoś miałam straszne opory przed samodzielnym komponowaniem mieszanek. Ale w końcu się odważyłam.
TC Premix był bardzo dobrze tolerowany i lubiany przez moje dwa kociaki z tym, że zaczęłam go podawać jak były bardzo młode, w wieku lekko ponad 3 miesiące.
Niestety finansowo wychodzi to bardzo drogo.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2014-06-28, 07:31   

ja tez nieraz uzywałam Premixa
jest chyba smaczny jesli chodzi o smak
bo koty rzucały sie na niego ,nawes sam by wylizały

ale tak,cena jest wysoka
nawet jak widze przy małej ilości kotów
juz nie wspomne o mojej nieraz zgraji (i ?)
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-06-28, 09:45   

nie używałam nigdy Premixa, od początku używam easy Barf. Wybrałam go, bo czytałam, że taki np. Felini Complete jest niesmaczny i koty go nie bardzo lubią. Rudolf od początku zaakceptował easy, nigdy nie było problemów. Z tym, że ja nim nie posypuję z wierzchu, tylko nacinam kawałki mięsa i wkładam do środka. Tak samo zaczęłam robić z wątróbką - nadziewać nią mięso i Rudolf chętnie zjada, ba, polubił wątróbkę tak, że jak mu wypada z mięsa, to dojadą samą. Dosypywanie tauryny i skorupek też nie stanowi problemu, robię mieszankę z easy. Nie ma w tym żadnej filozofii, tyle, że oprócz easy trzeba dokupić skorupki i taurynę (można razem z easy a można tu na forum).
Jak mieszać easy z tauryną i skorupkami znajdziesz na forum w dziale 'Suplementy' - easy Barf, link poniżej.
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=20
 
 
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-06-28, 10:33   

Mia,
Moim zdaniem kot raczej na pewno będzie jadł TC PREMIX. Koty bardzo go lubią , niektóre chłepczą sam,rozmieszany z wodą.
Jest to niewątpliwie droższa forma suplementacji ale kompletna i łatwa w podaniu.Moje kotu bardzo go lubią :kwiatek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne