BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Warszawa - dyskusja o BARFnym zaopatrzeniu
Autor Wiadomość
K.Nikoniuk 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Gru 2014
Posty: 22
Wysłany: 2015-01-13, 20:03   

tak przy ul. Braci Wagów :) generalnie dziś byłam rozejrzeć się np. w Leclercu na KENie sprawdzając zaopatrzenie pod kątem podrobów i wychodzi na to,że są ozorki,płucka,wątroba wołowa,kacze korpusy,nerki-za psie pieniądze ;) a na dołek pójdę w sobotę raniutko to zdam relację :)
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-13, 20:19   

To fakt, Leclerc jest bardzo dobrze zaopatrzony w podroby :) W sobotę kupiłam też tam udźce z kurczaka za niecałe 6 zł.
Z kolei do Carrefoura w Galerii Mokotów warto wpadać rano, wtedy można coś kupić okazyjnie. Nie ma tam wielkiego wyboru niestety... :( Ja nie boję się wieprzowiny więc czasami załapię się na świeże gulaszowe "od szynki", albo udźce z kurczaka albo kawałek mięsa dla mnie.
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-01-13, 20:20   

Moim zdaniem Lecrerc w KEN'ie jest bardzo dobrze zaopatrzony i praktycznie tylko tam robię zakupy mięsne.

Jak ktoś chce, w ciągłej sprzedaży jest królik, cielęcina, kaczka, indyk, podroby wszelkiej maści, również np. serca wołowe czy cielęce.
Ceny uważam że są też konkurencyjne (standardowych mięs typu wołowe, wieprzowe, kurczak itp, bo królik, kaczka czy cielęcina są w cenach przeciętnych).
Przyznam też, że wolę kupować mięso w supermarkecie niż "na bazarku", bo nie obawiam się, że mięso nie zostało zbadane (pewnie ten problem nie dotyczy zaufanego sprzedawcy).

Na tzw. dołku kupiłam kiedyś wędlinę"swojską" i więcej nie kupię bo była niezjadliwa (w sensie smaku).
Za to swojego czasu zaopatrywałam się tam w świeże warzywa i owoce, prosto od producentów. Można kupić świeże zioła w pęczkach.
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-13, 20:50   

A ja właśnie boję się kupować w hipermarketach, bo nie wiadomo ile czasu od uboju leżało do zapakowania, a potem ile czasu w transporcie i ile na półce sklepowej... Na bazarku (jak się już ogarnie bazarek) są świeższe rzeczy i często lepszej jakości
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-01-13, 22:37   

Ja zawsze chcąc kupić mięso dopytuję o datę ważności.
Kupuję, gdy słyszę, że "dzisiaj przywiezione i ma ileś-tam dniowy termin przydatności".
Często się zdarza, że sprzedawca idzie na zaplecze i sprawdza tam etykiety.
Jak do tej pory, zawsze działa.

Każdy ma swoje preferencje i sprawdzone miejsca do kupowania :-)
 
 
Laidee 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Paź 2014
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-14, 12:49   

Ja z kolei miałam już tyle razy pecha do mięsa z hipermarketów, że odpuściłam sobie całkowicie kupowanie tam surowizny i kotom i sobie. Mięso kupuję w budkach przy Hali Mirowskiej u sprawdzonych sprzedawców lub w Makro. Mięso z budek wydaje mi się być lepszej jakości w porównaniu do mięsa z Makro, ale i tak Makro bije hipermarkety na głowę jakością i ceną. W Makro (przynajmniej tym na Bielanach) jest jednak kiepski wybór podrobów, może przeproszę się z Leclerkiem i zacznę robić tam przynajmniej część zakupów.

Jak mieszkaliśmy na Ursynowie próbowałam robić zakupy na dołku właśnie. Już za pierwszym razem trafiłam na coś, co zrobiło się śliskie i śmierdzące już następnego dnia. :-/ Drugi raz już tam nie poszłam.
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2015-01-16, 10:52   

funio napisał/a:
gdzie można w Warszawie kupić polędwicę końską.


Jeśli jeszcze szukasz, pan z "Myśliwskich smaków" http://www.mysliwskiesmaki.pl/ mówi, że może mieć. Nie obiecuje, ale można się z nim umówić (mail, tel.) i jak będzie miał, to da znać, akurat jedzie na mazury i jest szansa.
 
 
K.Nikoniuk 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Gru 2014
Posty: 22
Wysłany: 2015-01-17, 13:43   

Byłam dziś na bazarku przy ul.Braci Wagów tzw. Na dołku. Generalnie można dostać u rzeźnika każdą część krowy łącznie z kośćmi większymi jak i mniejszymi (cielęcina). Skrawki wołowe chude 9zł/kg podroby takie jak płucka wątroba nerki serca móżdżki oscylują na granicy 4-5zł/kg. Trzeba tylko Pana jednego weekendu uprzedzić to z ubojni przywiezie. Duże prawdopodobieństwo,że nawet żwacze za grosze.
W kolejnej budce dopadłam jagnięcinę i za całość :
Łój 110 gram
Wątroba 650 gram
Tchawica 160 gram
Płuca 320 gram
Nerki serce 195 gram zapłaciłam łącznie 10zł. Mają tam również skrawki (chudsze 5zł/z dużą ilością tłuszczu 3zł).
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-17, 18:20   

no te tłustsze to nawet lepsze dla zwierzów ;-) Dzięki za relację :kwiatek:
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
K.Nikoniuk 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Gru 2014
Posty: 22
Wysłany: 2015-01-17, 19:26   

teoretycznie lepsze ale u mnie jest kwestia tego,że pies musi trzymać lekką niedowagę(trójłap) a gdy dostanie za mało jedzenia to z głodu wymiotuje żółcią. Więc będę musiała posiłkować się chudszym mięsem.
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-17, 19:50   

Dzięki :) a tam są jakieś numery budek? Jak je zlokalizować?
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-17, 20:40   

K.Nikoniuk, jeżeli nie dajesz wypełniaczy to z samego tłustego mięsa nie utyje. No chyba, że będziesz dawała porcje znacząco przekraczające zapotrzebowanie, ale to już trzeba byłoby naprawdę baaardzo przesadzić z karmieniem.
 
 
K.Nikoniuk 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Gru 2014
Posty: 22
Wysłany: 2015-01-17, 21:35   

o numerach zupełnie zapomniałam ;) ale wchodząc na bazarek od Braci Wagów prosto- druga alejka i prawie do końca. Tam są mięsne sklepy :) bazarek jest mały więc łatwo zlokalizować a rzeźnik jest w blaszaku z ladami a nie w typowej budce
 
 
nero 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 37
Dołączyła: 18 Wrz 2014
Posty: 60
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2015-01-31, 11:17   

Czy możecie mi podpowiedzieć w którym miejscu na mirowskiej szukać gęsich albo kaczych jaj?
 
 
K.Nikoniuk 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Gru 2014
Posty: 22
Wysłany: 2015-01-31, 12:24   

odkrywam uroki bazarku na dołku :) kurze łapki 4zł/kg, szyje z indyka 7,5zł/kg, gęsie/kacze żołądki 10/15zł kg, podroby jagnięce 10zł/kg, skrawki wołowe 9zł/kg, tłuszcz gęsi 20zł/kg, w piątek odbieram zamówienie z ogonów cielęcych/ozorków/móżdżków/wymion wołowych i kaczych szyjek-zobaczę jakie są ceny i co dostanę. Spokojnie można dostać kury wiejskie i kaczki od gospodarza. Oczywiście standardowo cielęcina,wołowina,kurczak,kaczki,gęsi,indyki,baranina i jagnięcina. Kości cielęce z tego co pamiętam 2zł/kg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne