BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Warszawa - dyskusja o BARFnym zaopatrzeniu
Autor Wiadomość
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-27, 14:02   

Serca gęsie są na wagę, na stoisku mięsnym. W rogu z tylu po lewej.
Szyje, jeśli nie mieli na zapleczu, to na oko było ze 3-4 kg tylko.
Ostatnio zmieniony przez Sojuz 2014-04-04, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Evva 


Barfuje od: 01/2012
Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-27, 16:35   

Skrzydełka i szyje kacze widziałam ostatnio też w Carrefourze na Targówku, z tego co pamiętam chyba około 10 zł za kilogram za skrzydełka i 4 zł za szyje.
 
 
mblue 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 08 Cze 2012
Posty: 8
Wysłany: 2012-06-28, 17:10   

Hmm, ostatnio bylam w Leclercu na Ursynowie i serca i szyjki kacze byly w zamrazarce na stoisku miesnym, popakowane w ok kilogramowe porcje. Kazia, moze przegapilas ta zamrazare?

I dobra wiadomosc - ktos ostatnio pisal ze zniknela zamrazarka As-Polu z Leclerca na Jutrzenki, ale jest, ma sie dobrze! Tylko stoi schowana w rogu za stoiskiem z drobiem :love: :love: :love:
 
 
Maciejka 

Barfuje od: 04.2012r
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Kwi 2012
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-03, 19:18   

mblue napisał/a:
ktos ostatnio pisal ze zniknela zamrazarka As-Polu z Leclerca na Jutrzenki, ale jest, ma sie dobrze!

Zamrażarka owszem, ale zawartość była tylko dla psów (mięsa As=Polu a nie BIOSK).
Jak zauważycie BIOSK to dajcie sygnał :kwiatek: . Parę razy byłam i nie trafiłam na nic interesującego. (poluję na strusia, u nas królik jest bee..).
Dla zainteresowanych - w Hali Banacha w dziale mięsnym są korpusy kurczaków po ok. 1,80 za sztukę (w promocji były po mniej niz złotówkę). Nie są nadmiernie urodziwe, dużo skóry, trochę mięska, z podrobów zostały płuca i nerki, ale szyja jest porządna. Mojej rezydentce działkowej kroję taki korpus na kawałki razem z kośćmi i wcina aż miło. Na wywar też się nada. Są też szyje indycze - sporo tam mięsa, ale dłubanina; lepiej dać kotu do ogryzania. Inne części idnycze też są, ale droższe.
 
 
zemfiroczka 


Barfuje od: 07.07.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-07, 19:12   Re: Warszawo obudź się

Sandra napisał/a:
oto konkrety;
Budka Nr.114. Tel 506 837 318 . Certyfikat unijny do wglądu.
Zamówienia można składać. W środę rano odbiór.
Dzisiaj kupiłam 70 dkg jagnięcych podrobów po 5 zł za kg.(serce, płucka, tłuszczyk, 4szt nereczek _ wielkości maleńkiego kiwi). Wątroba oddzielnie za 16 zł /kg - po tyle kupuje cielęcą w Carefour.
Kupiłam również młode wołowe, typu gulaszowe tłuściejsze - po 20 zł/kg.
Można poprosić o zmielenie na miejscu, co dla mnie było sprawa niebagatelną jako, że mam starą ręczną Alfę 5, i korbką nawywijać się trzeba, a ja leniwa jestem w tym temacie :oops:
Również nabyłam śledzionę cielęcą po zł za sztukę.



Zjawiłam się tam dzisiaj chwilę po 10-ej z zamiarem obkupienia się w serduszka, ale niestety Pani nie miała. Znalazłam za to inne stoisko.
Pawilon nr 53/54 "Drób-Valdi", wejście od Jana Pawła. Wybór dość dobry. Zakupiłam pierś kaczą (z piękną skórą) i serca indycze, ale w ofercie jest m.in. smalec gęsi, króliki i szyje.

Tylko nie za bardzo orientuję się jeszcze w cenach mięsa, więc nie wiem, czy nie przepłaciłam. Za 278 g serc indyczych i 212 g piersi z kaczki ze skórą zapłaciłam łącznie 10,75 zł.
Oświećcie proszę - drogo?
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-07-08, 10:08   

zemfiroczka napisał/a:
Tylko nie za bardzo orientuję się jeszcze w cenach mięsa, więc nie wiem, czy nie przepłaciłam. Za 278 g serc indyczych i 212 g piersi z kaczki ze skórą zapłaciłam łącznie 10,75 zł.
Oświećcie proszę - drogo?

Serca indycze są po ok 10 zł za 1 kg, a pierś z kaczki barberis po 35 zł za 1 kg w Carefour.
Przelicz :-D
  Zaproszone osoby: 2
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-07-17, 12:32   

Carrefour na Bemowie - łosoś patroszony w cenie 15.99 zł/kg...okazy takie około 2kg
 
 
blaira 
BARFny Hodowca

Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 49
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-07-23, 13:30   

Przepraszam że po tak długim czasie..ale ja też po urlopie :D
Co do kolanek indyczych.
Można składać zamówienia u Pana...cena jednak 5 zł/kg, co Pana z budki trochę oburzyło bo miała być cena 3-4. Ale dla chętnych może zamawiać.
Nie pamiętam tylko czy mowił że zamóenia składa w czwartki czy w czwartki je dostaje..coś koło tego.
Jets to budka z drobiem nr 10.
Patrząc na wprost Hali Mirowskiej po prawej stronie za giełdą z kwiatami są wejscie w hale zadaszone (korytarze) i to pierwsze wejscie, budka jest na prawie samym końcu po lewej.
Dla chetnych do zamówień mogę przekazać tel kontaktowy.

Pozdrawiam
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-07-25, 14:12   

Sklep ul Zwycięzców 4, konina - udziec 33 zł/kg, gulaszowe 22.90 zł/kg. (ceny z dzisiaj)
Dostawy mają we środy, trzeba zamawiać - do wtorku do godz 12tej . Numer tel (022) 617 78 35

Niestety nic innego nie są w stanie ściągnąć, a ja wiem że przynajmniej Antonio obsługuje rynek krajowy i wawę tez maja pewnie na liście. jak coś ustale to dam znać
 
 
anna187
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-26, 20:39   

Witam wszystkich,

Mam psa ON alergika,który może jeść tylko jagnięcinę, królika i koninę. Dzięki Wam odkryłam metę z podrobami przy Hali Mirowskiej. Udało mi się zmówić dla Borysa - głowy jagnięce, aby piesek mógł poczuć radochę z obgryzania kości a nie sprzętów domowych . :mrgreen:
Głowy są fajne tylko niestety z oczami - fuj :twisted: ale radość psa przeogromna. Zjadł prawie cała- ząbki zostawił. :-D

Cena 10 zł /szt. ale to całkiem ciężka główka.

W Hali Człuchowskiej mrożona kaczka po 15 zł/kg.

pozdrawiam
Ania
 
 
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-09-24, 14:26   

Zamówiłam na jutro tę głowę jagnięcą. Jestem trochę przerażona, mam nadzieję, że sierściuchy zrobią z nią porządek, bo nie dam rady posprzątać (blee). Umówiłam się z panią, że wydłubie patrzałki i przerąbie na mniejsze. Zobaczymy, jaką cenę zawoła, bo dziś nie chciała nic powiedzieć.

Zakupiłam dziś (też pod Halą Mirowską) głowiznę wołową po 7 za kilo. Zdaje się, że poza policzkami i łojem jest tam jeszcze tarczyca- troszkę się jej obawiam...
Oraz cielęcą głowiznę i mózg po 10. Móżdżek oblany krwią. Aż mi niedobrze- mama musiała mi pomóc to wszystko uporządkować. Ale psy przeszczęśliwe :mrgreen:
 
 
anna187
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-24, 18:54   

Zofijówka targuj się o cenę , bo u tej pani podroby baranie są po 8-10 zł a budzie obok gdzie tez jest baranina i jagnięcina po 3,50!!!
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-09-24, 20:12   

Uważajcie, pod Halą Mirowską oszukują. Zaraz znajdę link do forum gdzie ludzie zjadający surowiznę dyskutuja i ostrzegają się nawzajem przed róznymi sprzedawcami spod hali właśnie

Jest
http://www.dobradieta.pl/...der=asc&start=0

temat ciągnie się od dawna ale podane są konkretne namiary bud i oszustów
 
 
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-09-24, 20:25   

Pan od głowizny wołowej ostrzegł przed sąsiadem z alejki, który ponoć zamiast wołowego daje stary świński łeb... Jak jest prawda, nie dojdę. Wzięłam od niego numer telefonu, żeby w razie czego zaklepać tę głowiznę na kolejny poniedziałek.
Baranie podroby jakoś nie wierzę, żeby były po 3 złote. Może jak są stare, to spuszczają z ceny, ale obleciałam chyba wszystkie jatki z niekurczakami. Tylko ta jedna pani od głów jagnięcych skora była rozmawiać, mówiła, że można i flaki i księgi (nie wiem, jaka jest różnica) zamówić. Ale cena nie zachwyca 12/kilo to żaden deal.
Kiedyś koleżanka kupował policzki wołowe po 3-4/kg, ale potem dostawcę ktoś zaczął podkupywać i źródełko wyschło. Ta głowizna po 7 dla mnie jest i tak o tyle atrakcyjna, że marne ochłapy na bazarze koło mnie kosztują po dychu. I z czerwonego mięsa to chyba najtańsze co jest :-(
 
 
anna187
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-19, 21:10   

Niestety nie znam numeru budy ale jest ona po prawej stronie jak stoisz przy budzie z jagnięcina , w tym samym ciągu i też ma jagnięcinę i baraninę. Tylko te dwie budy mają jagnięcinę i baraninę w ciągu na przeciwko ciągu z warzywami.
pozdrawiam
ANia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne