BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Struktura mieszanki - jak mieszać i dodawać suplementy
Autor Wiadomość
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2012-09-08, 18:58   

Ja np. mielę jedno serce cielęce i daję mniej wody i mieszam z suplementami, a resztę mięsa kroje w duże kawałki i nie mieszam z mielonym tylko kładę na,żeby to mięso było "czyste". To chyba najlepszy sposób,bo tak to z gulaszu zawsze coś zostawało na misce... a jak wymieszam z mielonym to wszystko wchłonie i po problemie. :-D
_________________
 
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-11-05, 09:02   

Proszę, wyjaśnijcie mi, czy mieszanka musi zawierać część zmieloną? Jeśli tak, to czemu to służy?
Od dwóch dni kot wcina BARFa z TCPremixemPlus. Mięso pokroiłam drobno, ale nic nie mieliłam, bo na próbną porcję (300 g mięsa) nie chciało mi się bawić w wyciąganie maszynki. Po rozmrożeniu dodawałam bardzo dużo wody, do konsystencji zupy.
Jeśli kot zjada ze smakiem wszystko co do atomu, radzi sobie z gryzieniem mięsa, to muszę mielić mimo wszystko??
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-11-05, 11:26   

Nie, nie musisz mielic skoro miecho i zupka znika. Ja od dawna robie tak jak Ty zarowno stosujac pojedyncze suplementy naturale jak i robiac mieszanki z Premixem. Moim zdaniem jesli kot lubi sobie pozuc to tym lepiej
 
 
coztego 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-11-06, 11:51   

komanka napisał/a:

Jeśli kot zjada ze smakiem wszystko co do atomu, radzi sobie z gryzieniem mięsa, to muszę mielić mimo wszystko??

Tylko się cieszyć, im więcej gryzie tym lepiej dla zębów :mrgreen:
 
 
edmundo 


Barfuje od: 04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Cze 2012
Posty: 247
Skąd: UK
Wysłany: 2012-11-06, 13:02   

Tylko pozazdroscic, my po 6 miesiacach jemy kawalki do mielonego 1:3 i idzie nam coraz lepiej. Mam nadzieje, ze za kilka miesiecy nie bede musiala w ogole wyciagac maszynki :lol:
 
 
nomka 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 26 Lis 2012
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-07, 16:04   

agusiad, to jest to co też mnie cały czas zastanawia. To samo przy porcjowaniu... staram się równo rozkładać papkę z mielonym i suplementami i mięso w kawałkach, ale to różnie bywa. A potem, koty jak już łaskawie jedzą to "skaczą" po miskach i skąd mam pewność czy jeden nie je więcej mielonki z suplementami a drugi wsuwa kawałki i wtedy suplementów ma mniej :-?
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2013-03-07, 18:00   

Nigdy nie będziesz miała wmieszane w 100% jednolicie, ale strach o to to już krok do obłędu, zwierzakom nic się nie stanie jak nie dostanę tej przepisowej dawki dziennej, moje nie dostają i mają się nieźle :twisted:

Zawsze przy karmieniu polecam jako podstawę - luźne podejście, na prawdę, nie ma potrzeby włosów z głowy wyrywać ;-)

Co do mieszania, nie ma lepszego sposobu od ręcznego, no chyba tylko specjalne mieszadła, dla celów masarskich, ale rękoma masując mięso, powodujesz dokładne przejście dodatków do środka oraz wchłonięcie wody, lepkość takiej mieszanki to oznaka dobrego wyrobienia :mrgreen:
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-03-07, 18:11   

Chyba każdemu z nas największy problem przysparza wymieszanie hemoglobiny suszonej z wodą. Już wszystkich metod próbowałam, ale chyba najskuteczniejsza jest taka;
najpierw ciepła woda do miski szerokiej i głębokiej potem hemoglobina i mieszamy.....długo i delikatnie dolewając wodę w miarę potrzeby. Hemoglobina pije :->
potem wszystkie suplementy miałkie (skorupki, sól, algi, drożdże), ponieważ one są o innej strukturze to dobrze rozciera się z hemo.
Potem olej z łososia, tran, tokovit E, żółtka...i znów dokładnie mieszamy.
Następnie całe mięso mielone i warzywa, znów mieszamy..., a na końcu krojone i mieszamy. Porcjujemy i finito.
Ale może za czas jakiś jeszcze coś znowelizuję to się podzielę doświadczeniami. :kwiatek:
  Zaproszone osoby: 2
 
coztego 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-03-07, 19:08   

harpia napisał/a:

Zawsze przy karmieniu polecam jako podstawę - luźne podejście, na prawdę, nie ma potrzeby włosów z głowy wyrywać ;-)

Amen :lol:
Sobie komponujecie posiłki pieczołowicie wyliczając zawartość wszystkich potrzebnych składników?

Ja mieszam mięso, warzywa i wątróbkę w garze, osobno w garnku wlewam wodę, dodaję wszystkie suplementy, mieszam dokładnie trzepaczką, a potem wlewam mieszaninę suplementową do gara z mięsem i mieszam łyżką, aż będzie to jednolita masa. Jakoś hemoglobina nie sprawia problemów, dobrze się miesza przy pomocy trzepaczki.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-03-07, 20:28   

coztego napisał/a:
Jakoś hemoglobina nie sprawia problemów, dobrze się miesza przy pomocy trzepaczki.

Taka zwykła trzepaczka i damska ręka do tego ?
U mnie była raz taka sytuacja, że dodałam zbyt ciepłej wody i się zrobiły grudki, których nawet blender nie rozbił...do końca miałam czarne kropeczki zamiast jednolitego jedwabistego sosu.
  Zaproszone osoby: 2
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-03-07, 20:31   

A tak po za tym nienawidzę tej roboty :twisted: Jak widzę ze nadchodzi pora ..to aż sama jestem na siebie zła, że takie opory muszę pokonać...
Wolałabym kupować gotowce.
  Zaproszone osoby: 2
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2013-03-07, 22:56   

Sandra napisał/a:
dodałam zbyt ciepłej wody

A ja wszystkie suplementy rozrabiam zawsze w zimnej wodzie. Najpierw robię gęstą, gładką papkę, by wszystko było bez grudek, potem dolewam resztę wody, mieszam zupkę i chlup do mięsa.

Sandra napisał/a:
A tak po za tym nienawidzę tej roboty :twisted:

Sandra, no wiesz! Zamiast przykładem świecić i ludzi motywować, to Ty wyciągasz na światło dzienne najciemniejsze zakamarki swojej anty-BARFnej duszy :lol: .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Ramdens 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-07, 23:23   

coztego napisał/a:
Jakoś hemoglobina nie sprawia problemów, dobrze się miesza przy pomocy trzepaczki.

Potwierdzam użyteczność trzepaczki :-D
Kiedyś mieszałam bambusowym patyczkiem (grudki się nie robiły, ale było to bardzo żmudne), potem łyżką, ale najlepsza jest właśnie trzepaczka. Mieszam nią wolno, w wysokim i w miarę wąskim naczyniu. Resztę wody dolewam później. Czasem rozrobione suplementy jeszcze przed dodaniem do mięsa mieszam ze zmielonymi podrobami.
 
 
nomka 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 26 Lis 2012
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-08, 10:14   

harpia napisał/a:
Zawsze przy karmieniu polecam jako podstawę - luźne podejście, na prawdę, nie ma potrzeby włosów z głowy wyrywać



Nieeee nooooo, ja schizy nie mam, ale umysł analityczny i to mieszanie a potem nierówne zjadanie przez koty stoi mi w sprzeczność z waga jubilerską i wychodzącymi mi z kalkulatora dziesiątymi grama suplementów (które i tak zaokrąglam :-> )
 
 
coztego 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-03-08, 13:53   

Sandra napisał/a:
coztego napisał/a:
Jakoś hemoglobina nie sprawia problemów, dobrze się miesza przy pomocy trzepaczki.

Taka zwykła trzepaczka i damska ręka do tego ?

Najzwyklejsza, tego typu. Delikatnie mieszam, za pomocą damskiej ręki, dosypując po łyżce hemoglobiny. I zawsze zimna woda.

Sandra napisał/a:
A tak po za tym nienawidzę tej roboty :twisted: Jak widzę ze nadchodzi pora ..to aż sama jestem na siebie zła, że takie opory muszę pokonać...

Ja też :twisted: Jak już się wezmę to leci, ale jak pomyślę, że mnie to czeka, to zaraz mi się słabo robi :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne