BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Struktura mieszanki - jak mieszać i dodawać suplementy
Autor Wiadomość
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2013-03-09, 14:06   

Jeej ja też nie lubię tego robić :lol: :twisted: Samo krojenie mięsa, mieszanie, mielenie (mam ręczną maszynkę) staram się robić chociaż mieszankę jedną na 2 tygodnie, bo naprawdę! Ale czego się nie robi dla swoich zwierzaków. :->
_________________
 
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2013-03-09, 14:19   

coztego napisał/a:

Koty, w odróżnieniu od ludzi, nie jedzą oczami, mieszanka wcale nie musi wyglądać, ważne jak pachnie i smakuje :kciuk:


No własnie, tylko moim zdaniem u wielu kotów problem polega na tym, że smak i zapach suplementów zabija i psuje im smak mięsa i odbiera przyjemnośc z jedzenia.

Tak sobie myslę, że gdyby mi ktoś kazał jeść codziennie coś czego nie lubię tylko dlatego, że jest to zdrowe, to też bym się buntowała. Dlatego, karmiąc je barfem, choć robię to w dobrej wierze i dla dobra kociastych, nie wiem czy nie postępuję egoistycznie, bo robię to także dla siebie, aby jak najdłużej ze mną były w najlepszej kondycji. One gdyby mogły wybrać poprosiłyby przede wszystkim o pyszną świeżą i chudszą wołowinkę bez suplementów lub ładnie pachnące puszki (ew. chrupki, choć kiedyś odstawiliśmy je z dnia na dzień i nie było to wcale trudne).
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-03-09, 14:25   

Margot i Meri, dziękuje wam, bo już zaczynała mnie ogarniać depresja jakaś abo i co inszego żem odmieniec jakiś.
Tak po prawdzie nigdy "darcia pierza" nie lubiłam takoż :lol: strasznie do nosa włazi.
To tez OT.
Może mnie ktoś zbanuje wreszcie. :oops:
  Zaproszone osoby: 2
 
anita 


Barfuje od: marzec 2013
Wiek: 41
Dołączyła: 06 Mar 2013
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-09, 14:26   

Dzięki za odpowiedź. Zobaczymy co nasz maluch na to powie, bo w sumie racja, że on ma tu najwięcej do powiedzenia. Jak nie to dam znać na forum, że 25 porcji BARF'a jest wolne do odebrania w Krakowie :-D

Jeszcze jedną rzecz chciałam Was podpytać. W kalkulatorze wyszła duża ilość oleju z kiełków pszenicy. Wlaliśmy 90 ml (~100g) na 2,5 kg mięsa (cała mieszanka wyszła 3,2) I tak się zastanawiam czy nie za dużo? Bo w przepisie mieliśmy mniej ale ostatecznie daliśmy tyle ile kalkulator podpowiedział. Nie dostanie rozwolnienia po takiej ilości oleju? :shock:
 
 
Maciejka 

Barfuje od: 04.2012r
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Kwi 2012
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-09, 14:32   

Sandra napisał/a:
mnie była raz taka sytuacja, że dodałam zbyt ciepłej wody i się zrobiły grudki,

Z moich doświadczeń wynika, że lepiej się miesza przy dodatku letniej wody; wtedy nic się nie zlepia.
Ale generalnie to stosuję metodę zbliżoną do metody Sandry.
Tyle że najpierw mieszam na sucho wszystkie suplementy. Potem dodaję po trochu wody i mieszam, aż mam coś w rodzaju kremu czekoladowego. Potem mieszam ten "krem" z mielonką i na koniec dodaję wymieszane kawałki mięsa.
Używam małej łyżeczki do kawy przy mieszaniu suplementów, a przy mieszaniu reszty - płaskiej łyżki drewnianej. Robię mieszankę najwyżej na 6 do 8 dni (na wypadek braku akceptacji ze strony konsumentów :mrgreen: ) więc bardziej wyrafinowane techniki nie mają sensu. Za dużo by zostało mieszanki na kolejnych naczyniach i na rękach. Co nie znaczy że pod koniec produkcji jestem czysta...
I też nie kocham tego zajęcia ; może dlatego, ze zawsze mi wypada późno w nocy. Dwie godziny stania plus zmywanie naczyń i otoczenia - chyba masochista (przepraszam :oops: - hobbysta) to może lubić. Pocieszam się tylko myślą, że i tak jestem w dobrej sytuacji bo mam tylko dwa koty.
 
 
Iowa 


Barfuje od: 6.12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 372
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-03-09, 14:33   

Margot napisał/a:


No własnie, tylko moim zdaniem u wielu kotów problem polega na tym, że smak i zapach suplementów zabija i psuje im smak mięsa i odbiera przyjemnośc z jedzenia.



U nas jest odwrotnie. Na samo mięso w misce reagują na zasadzie: "a co to ma być?! oszalałaś? tak bez przypraw??"
_________________
...inexplicable catness...
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-03-09, 14:44   

Maciejko jak to mówią są różne szkoły...my uprawiamy Warszawską :lol:
anita napisał/a:
duża ilość oleju z kiełków pszenicy. Wlaliśmy 90 ml

To tak więcej niż pół szklanki na 2,5 kg mięsa...
Jesli kalkulator nie kłamie, a dlaczego by miała to robić???.... to jest ok'
Rozwolnienie to insza inszość. Ja nie suplementuję olejem roślinnym tylko wit E.
Może ktoś tu trafi kto używa i coś zapoda w temacie.
Olej jaki by nie był zawsze poślizg większy daje, ale nie martw się na zapas :kwiatek:
  Zaproszone osoby: 2
 
coztego 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-03-09, 17:59   

Maciejka napisał/a:
Pocieszam się tylko myślą, że i tak jestem w dobrej sytuacji bo mam tylko dwa koty.

Ja też :lol: No i odkąd kupiłam nową maszynkę, życie stało się prostsze, mielenie odbywa się błyskawicznie, przedtem jeszcze mi godzina schodziła na walkę z maszynką, do której i tak musiałam wrzucać drobno pokrojone mięso :lol: Teraz za godzinę mam gotowe żarło, zdecydowanie mi ulżyło ;-)
No i kupowanie po trochu kilku gatunków mięsa, kiedy kolejka za mną rośnie, zawsze mi podnosi ciśnienie :lol:
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-03-09, 18:52   

Ja na początku mieliłam przez drobne sitko (żeby łatwiej zjadł ?) - teraz mielę na grubym i idzie dużo szybciej i kot(1) chyba takie woli.(do tego troszkę mięsa + w kawałeczkach) Robię mieszanki na miesiąc, bo i zakupy i robota mnie stresuje :evil:
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-09, 21:28   

A ja uwielbiam przygotowywanie mieszanek, serio :hura: ! Gotowanie dla rodziny mnie tak nie kręci jak właśnie babranie się w mięsie dla kotów. Na każdym etapie produkcji BARFa począwszy od zakupu mięsa, które wybieram bardzo starannie, a na jego porcjowaniu skończywszy mam pełny wgląd w to, co jest robione, krojone, miksowane, dodawane po kolei także jeśli chodzi o suplementy. Wkładam w to mnóstwo serca i niemal w 100% jest to docenione, nawet jeśli nie przez moje domowe koty, to przez te bezpańskie na pewno albo psa parkingowego :).

Te "minusy", o których piszecie są jak najbardziej do obejścia poprzez chociażby usprawnienie organizacji w robieniu zakupów i przygotowaniu niektórych komponentów mieszanki odpowiednio wcześniej.

Kiedyś zapraszałam na roboty mięsne koleżanki, było fajnie...winko, rozmowy, gimnastyka z tasakiem i akrobacje przy maszynce do mięsa do późnych godzin wieczornych... w trójkę w kilka godzin robiłyśmy 3 razy tyle mieszanki ile sama byłam w stanie zrobić. Potem przestałam zapraszać koleżanki, bo mi kiedyś jedna przesoliła mieszankę, dodając zamiast prochu ze skorup tyleż samo soli, tej mieszanki nawet lwy ani tygrysy w zoo nie chciały jeść :-( . Przestałam w związku z tym kupować wino i koleżanki przestały przychodzić :-( . Zaczęłam za to serwować wino rzeźnikowi z pobliskiego marketu, z którym weszłam w bliższe relacje mięsne. Jarek obrabia mi mięso, które dostarczam mu bladym świtem prosto z ubojni, ciacha je na dużym przemysłowym szarpaku, za pół godzinki ja odbieram mięsko, Jarek dostaje wino lub wódeczkę, a w domciu ja mielę tylko podroby i dodaję suplementy. Wszystko jest łatwe, proste i przyjemne :food: .

Marzy mi się taka ekstra wersja BARFa dla ludzi. Produkcja żarełka 1-2 razy w miesiącu a potem wyciągam pakiecik z zamrażarki, rozmrażam, wszyscy się zajadają, wystarczy potem ino tylko pozmywać :mrgreen: .
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-03-10, 09:46   

Sihaya imponujące..... :-> Nie tak dawno wyraziłam się w temacie, że kocham takich ludzi... :love:
Twoja energia jest nie do ogarnięcia przez ślepców takich jak ja. :shock:
A tak dla zaspokojenia mojej ciekawości . Dla ilu zwierząt dziergasz mieszanki ?
  Zaproszone osoby: 2
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-10, 10:18   

Sandro, dla swoich głodomorów dziergam mieszanki i dla dwóch kociaków moich przyjaciół, co jakiś czas większa porcja mieszanki dla moich bezdomnych kotów (nigdy nie wiem ile ich dokładnie jest) 20-27 ogonów. Jednorazowe rzuty mięsne to min. 20 kg max. 80 kg i cały dzień roboty do późnych godzin nocnych. Najgorsze po tym wszystkim jest sprzątanie :-x .
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2013-03-10, 10:22   

Sihaya napisał/a:
Sandro, dla swoich głodomorów dziergam mieszanki i dla dwóch kociaków moich przyjaciół, co jakiś czas większa porcja mieszanki dla moich bezdomnych kotów (nigdy nie wiem ile ich dokładnie jest) 20-27 ogonów. Jednorazowe rzuty mięsne to min. 20 kg max. 80 kg i cały dzień roboty do późnych godzin nocnych. Najgorsze po tym wszystkim jest sprzątanie :-x .



:shock: :shock: :shock:

A jak jak mam 5kg to narzekam :lol: :oops:
_________________
 
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-10, 10:26   

Meri, 5 kg to pikuś :-D .
 
 
Terhie 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 402
Wysłany: 2013-03-10, 10:37   

Największa mieszanka, jaką robiłam, to 20 kg. I stwierdziłam, że jednak wolę częściej, a mniejsze. 80 kg sobie nie wyobrażam i rozumiem czemu zapraszałaś koleżanki z winem ;-)

Piszesz, że mieszasz mięcho łapkami - czy robisz to w rękawiczkach?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne