BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Warzywa i inne produkty roślinne
Autor Wiadomość
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-01, 09:17   Warzywa i inne produkty roślinne

Czy małpy mogą jeść dynię? Można dodać ugotowanej do mieszanki?

[ Komentarz dodany przez: Sandra: 2013-11-11, 11:27 ]
Lista " Roślin szkodliwych" dla zwierząt
http://www.google.pl/url?...jJhPVxzVb1yAgGA
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Aisha 


Barfuje od: 01-2011
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 184
Skąd: Belgia
Wysłany: 2011-11-01, 13:28   

Ja dawalam dynie moim kotom, parowalam ja . :-D Wiem ze Sihaya mi radzila przy tym kocie z alergia , zeby podawac z weglowodanow najpierw dynie. :mrgreen:
 
 
Mari 


Barfuje od: 02.2010
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-11-01, 20:44   

Dodawałam cukinię, a to ta sama rodzina :D
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-01, 21:14   

Dynia dostała oczu, nosa i dzioba (i teraz straszy), a wnętrzności zostały pod moja obecność wywalone (echh, pesteczki...). Barf zrobiony, więc następnym razem dostaną futra.
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
mirela 


Barfuje od: 09-2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 144
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-01-17, 11:24   

Po co w diecie sie♪ciuchów są węglowodany ? Dagnes mi kilkakrotnie pisała, że nie musze ich dawać jak moje tyją za bardzo. Więc ?
Obecnie do mieszanki nie dodaję (od 3 miesięcy) ale one czasami sobie coś znajdą w zlewie, na blacie kuchennym czy też ... w zmywarce. Czasem ziemniaka podwędzą, czasem pomidorówki się napiją.
Oczywiście staram się temu zapobiegać, więc takie sytuacje raczej należą do rzadkości.
 
 
Terhie 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 402
Wysłany: 2012-01-17, 11:54   

Cytat:
Po co w diecie sie♪ciuchów są węglowodany ? Dagnes mi kilkakrotnie pisała, że nie musze ich dawać jak moje tyją za bardzo. Więc ?

Jako balast głównie (o ile nie jedynie).
Moje nie dostają, Cirdan czasem coś zwędzi, ale generalnie chowam wszystko.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-01-17, 12:36   

Jako balast służy błonnik zawarty w warzywkach, które dajemy. Lub siemię lniane, albo psylium i inne takie.
Węglowodany to inna bajka. To cukier. Dlatego dajemy warzywka, bo zawierają go mało, nie więcej niż to, co kot zjadłby z treścią pokarmową ofiary. Ale koty świetnie funkcjonują na diecie bez węglowodanów, zwłaszcza te, które mają tendencje do tycia i/lub problemów z zębami.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
mirela 


Barfuje od: 09-2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 144
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-01-19, 07:36   

Super, czyli spokojnie moim grubaskom mogę nadaj ich nie podawać :). Dzięki.
 
 
neris 


Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 23 Sty 2012
Posty: 67
Wysłany: 2012-07-10, 19:17   Suszone warzywa

Mam sporo suszonej marchewki i buraka, które chciałabym wykorzystać w następnej mieszance. Tylko jak?
1. czy np. 50g zaleconych przez kalkulator mam odważyć już po zalaniu warzyw wodą i nasiąknięciu?
2. ile tej wody dolać?
3. czy mogę (po nasiąknięciu wodą) dodać warzywa do mieszanki razem z innymi suplmentami i zamrozić?
Może ktoś używa suszu warzywnego i jest mi w stanie coś podpowiedzieć?
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-07-10, 19:55   Re: Suszone warzywa

neris napisał/a:
Może ktoś używa suszu warzywnego i jest mi w stanie coś podpowiedzieć?

Ja używam klasycznej mieszanki wszystkich warzyw (dopuszczalnych) z Eko sklepu ;-)
Najpierw zalewam wodą, długo nasiąkają (ostatnim razem trochę je podgotowałam aby je zmiekczyć, bo marchew wyszła za twarda i koty zostawiały na dnie).
Następnie odsączam płyn i ważę, ale nie bawię się w aptekarskie odliczanie :-D
Dorzucam do mięsa i mielę na drobnym sitku, wcześniej siekałam, pluły ...
I to wszystko. Polecam.
A i jeszcze płyn odciśnięty z warzyw używam do rozmieszania suplementów.
  Zaproszone osoby: 2
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-11, 08:00   

Ja używam suszu Lunderland Rubenmix do mieszanek i tam jest wzór na to ile należy dodać wody i ile suszu aby wyjściowo wyszło mniej więcej tyle, a tyle warzyw, aczkolwiek za bardzo bym się nie spinała z dokładnym wyliczaniem ilości, ważne aby było mniej więcej na oko podobnie do tego co w kalku (w kalku też są widełki na ilość węglowodanów w mieszance) Zanim zacznę robić mieszankę odważam sobie susz i zalewam gorącą wodą, mieszam i zostawiam do ostygnięcia. W międzyczasie robię sobie mieszankę. Jak już wymieszam mięso, suplementy to dorzucam zrobione warzywa i mieszam wszystko razem, a potem mrożę. Ważne jest aby gorących warzyw nie wrzucać do mieszanki.
 
 
neris 


Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 23 Sty 2012
Posty: 67
Wysłany: 2012-07-11, 15:55   

Dziękuję Wam dziewczyny za podpowiedzi.

P.S. Koniczynko, czy producent TCPremix coś Ci odpowiedział?
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-07-11, 18:01   

neris napisał/a:
Mam sporo suszonej marchewki i buraka, które chciałabym wykorzystać w następnej mieszance. Tylko jak?
1. czy np. 50g zaleconych przez kalkulator mam odważyć już po zalaniu warzyw wodą i nasiąknięciu?


Kalkulator przewiduje dodanie świeżych warzyw. Dodanie zatem suszu w ilości 50 g to będzie dużo za dużo w tej sytuacji. Dlatego myślę, że warto zrobić tak jak naoisałaś - odmierzyć tę ilość już po zalaniu wodą i nasiąknięciu. Kwestia ile tej wody dolać?
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-11, 19:11   

Wydaje mi się, że trzeba by poeksperymentować z ilością wody (ja bym spróbowała z 25% suszu + 75% wody). Oczywiście Shiaya ma rację, że 50g samego suszu to będzie o wiele za dużo warzyw- należy to uściślić dla potomności ;) Poza tym sam susz przeleciałby przez kota w postaci praktycznie niezmienionej.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-07-11, 21:01   

Niestety susz nie jest zawsze taki sam jeśli chodzi o gatunek warzyw, ich skład i stopień wysuszenia. Bywa różny, a w związku z tym ilość wody wchłanianej jest różna.
Np. w jednym składzie marchew była idealna, innym razem musiałam susz zaparzyć aby doszła i zmiękła i wówczas poszło więcej wody.
Nauczona doświadczeniem, a robiłam to kilkakrotnie biorę zawsze więcej suszu i jak wchłonie wodę to dodatkowo dolewam. Przed ważeniem stosownej porcji i tak odciskamy nadmiar wody. Nie utrafisz precyzyjnie.
  Zaproszone osoby: 2
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne