BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF dla ludzi?
Autor Wiadomość
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-04-13, 16:43   

No ja powiem, że dla mnie życie bez mąki i pieczywa to nie problem. Lata bezglutenowej diety i jedzenia czegoś na kształt chleba jednak powodują, że chleb, buły czy makaron a już nie mówiąc o ziemniakach nie robią na mnie żadnego wrażenia i nie są żadnym problemem, a w zasadzie ich brak. Za to brak słodkiego zastępuję miodem, i to jedyny mój "grzeszek". Plus zjadam warzywa i owoce, raz więcej raz mniej. Na takim żywieniu jak na razie schudłam 7 kilo i czuję się świetnie, chyba że zgrzeszę, wtedy mam kaca. Autentycznego kaca, co ciekawe. Ale jeszcze z ciekawostek, zaczynają mi się odzywać dawno zapomniane problemy z kręgosłupem i kolanem. Mam nadzieję, że są przejściowe.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-13, 17:10   

O właśnie - kac to dobre określenie. Po zgrzeszeniu mam jedno wielkie zatrucie organizmu. I dobrze!!! Może wreszcie się nauczę.

Ja sobie liczę tylko jednostki chlebowe tak bardzo na oko, żeby wiedzieć, ile zjadam węglowodanów. Ale wkrótce chyba przestanę, bo i tak zjadam ich o połowę mniej, niż dozwoloną ilość :-) poza tym po prostu jem, jak jestem głodna i to, na co akurat mam ochotę z dozwolonych produktów, a zwykle mam ochotę na mięso. Staram się mieć zawsze w lodówce i drób i bydło lub trzodę i wybieram sobie to, na co mam akurat smaka. Jak czuję, że "coś bym zjadła", ale właściwie nie jestem głodna, to sięgam zwykle po jajko.

Moim podstawowym grzeszkiem jest piwo - uwielbiam jego smak, więc sobie pozwalam na jedno jasne piwko raz w tygodniu (choć ostatnio nawet rzadziej). Akurat po piwie kaca mnie mam :lol: ale wiem, że to i alkohol i słód ze zbóż, więc nic dobrego. Ale dzięki temu mam większą motywację, by zrezygnować z pozostałych grzechów - aby móc z w miarę spokojnym sumieniem zachować sobie ten jeden jedyny :->

Ale gdyby ktoś wynalazł piwo bezalkoholowe wciąż smakujące tak pysznie jak prawdziwe piwo, to bym go chyba ozłociła! Niestety ze względu na sposób warzenia piwa jest to chyba niemożliwe. Zrezygnowałam jednak całkowicie z piw górnej fermentacji (które bardzo lubię...) na rzecz lżejszych i mniej alkoholowych lagerów.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-04-13, 17:16   

Ines, przestaw sie na lekkie wina owocowe. Ja zaczęłam sama robić. Choc akurat moje pierwsze "lekkie" nie wyszło haha
Ale np taki cydr. Fermentowany sok jabłkowy, bez dodatków cukru ani niczego takiego. Napój przedni i w sumie barfny :lol:
Niedosładzane "wina", czyli słabiaki po kilka % - tyle, ile cukru w samych owocach. Planuję na przyszły rok takich porobić
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-13, 17:22   

Dziękuję Ciociu, ale mi nie chodzi o alkohol. Tego alkoholu mogłoby w piwie w ogóle nie być. Nawet mi w sumie w pewnym sensie przeszkadza. Ja po prostu uwielbiam smak piwa. To chyba najpyszniejsza rzecz, jaką mogę sobie wyobrazić. Lubię od wielkiego dzwonu wypić sobie lampkę wina, cydr też czasem gościł u mnie w domu (bardzo lubię cydr do potraw z gęsi). Ale na te napitki mam ochotę bardzo sporadycznie. Piwo, gdyby nie alkohol, mogłabym pić codziennie.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-04-13, 17:26   

A to insza inszość. Ja bez piwa mogę spokojnie. Win gronowych nie lubie ale owocowe jak najbardziej. Cydru "kupnego" nie zdzierżę nawet zapachu (lacznei z tym, że M ma zakaz zbliżania się do mnie na metr po wypiciu tego świństwa) - ale własny - jak najbardziej
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-13, 17:31   

Do domowego wyrobu trunków potrzeba zdaje się cechy, której ja nie mam ani odrobiny... cierpliwości :lol: ja bym chciała wszystko, żeby było już! I tu barf jest dla mnie idealny - nie czekam 3 godziny, aż się mięcho wypiecze na wiór. Po krótkiej obróbce termicznej zjadam w połowie surowe. Tak, jak najbardziej lubię :mrgreen:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-04-13, 17:35   

Jak fermentujecie sok jabłkowy?? Rozumiem, że cos a la cydr?? Bo gotowe sa niestety słodzone i nie do wypicia takie słodkie...
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-04-13, 17:42   

Normalnie jak wino. Sok, drozdże i już. W zasadzie drożdży dodawać też nie trzeba bo już są w owocch (o ile owoce sama zbierasz, nie jakieś sklepowe pryszkane, szorowane itd).
Po zakończeniu fermntacji można dodać trochę cukru i drożdży i zamknąć szczelnie (czyli bez rurki fermentacyjnej) - wtedy wychodzi lekko gazowane. Ale to trzeba mieć do tego naczynie, które wytrzyma ciśnienie
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-04-13, 17:50   

Kurczę to w sezonie musze spróbować, bo butle do wina posiadam :D Jak do tej pory z jabłek robiłam tylko ocet i tez był pyszny :D
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-04-13, 18:01   

Ocet też robię i uwielbiam. Z tym, że ja ocet robie dopiero z cydru właśnie. Najpierw fermentuję sok a potem dopiero go "odkrywam" i pozwalam na "fermentację" octową
Bardzo lubię dodawać sobie odrobinę tego octu do wody. Moje dzieci tez lubia taki "soczek" bardzo. POza tym używam go do robienia majonezu
W tym roku zamierzam więcej zrobić w ogóle. W jednym z ogrodów okolicznych rosnie piękna, dzikawa jabłonka - obsypana owocami. W zeszłym roku 20kg z niej zebrałam i nie ogołociłam (żeby nie było - zapytałam czy mogę)
Część poszła na przetwory (jabłko z jarzębiną) część na wino a część na ocet.
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-13, 18:08   

Może podzielisz się szczegółami? Np w wątku z przepisami :-D ja raczej nie będę miała na to weny, ale może jak podsunę pomysł małżonkowi, to się skusi.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-04-13, 18:10   

Ja mam w piwnicy 27 butelek octu jabłkowego i gruszkowego więc zapasy są, teraz będe robic jabola :D
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-04-13, 18:15   

Dobry jabol nie jest zły. A najlepszy mieszany z dziką różą
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-13, 21:21   

Ines napisał/a:
Ale gdyby ktoś wynalazł piwo bezalkoholowe wciąż smakujące tak pysznie jak prawdziwe piwo, to bym go chyba ozłociła! Niestety ze względu na sposób warzenia piwa jest to chyba niemożliwe.


Ines, ile dasz złota, jeśli podpasuje ci to piwo? ;-) Erdinger pszeniczny: http://sklep.bezalkoholow...alkoholowe.html Według mnie to piwo bezalkoholowe smakujące jak piwo, ale bez procentów. Co prawda jest pszeniczne (gluten) i kosztuje nieco więcej niż zwykłe piwo, ale za tę jakość naprawdę warto zapłacić od czasu do czasu. Gdybyś chciała spróbować, to dam ci namiar na sklep we W-wiu, gdzie jest dostępny, bo w normalnym sklepie próżno go szukać.
Innych tzw. piw izotonicznych nie próbowałam, bo ja ogólnie nie przepadam za piwem.
Ostatnio zmieniony przez Komanka 2014-04-13, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2014-04-13, 21:45   

Macie problemy z tymi alkoholami :lol: ja mam lepiej - wina nie mogę, bo zatoki (powoduje obrzęk i od pewnego czasu nawet odrobina kończy się silną opuchlizną), a innych - bo herpes; cukru, glutenu i w ogóle zbóż oraz orzechów, kawy, kakao i herbaty też nie mogę oraz cytrusów - z w/w powodu. Dokładniej to mogę mięso, nabiał (dokładniej to jajka i zsiadłe mleko lub żółty ser), warzywa i większość owoców oraz miód. Koniec listy. Wszystko inne oznacza taką opuchliznę twarzy (szczególnie powiek) plus obrzęk dający zdrętwienie jak po znieczuleniu u dentysty - nie mam dylematów, czy chcę coś jeść, czy zrezygnować - każdy grzech zostaje w kilka godzin przykładnie ukarany (i działa - coraz rzadziej próbuję grzeszyć). Ale za to napój imbirowy mogę i to dużo (starty imbir parzony 10 minut, do tego łyżeczka miodu i odrobina soku z cytryny) - polecam: pyszny :food:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne