BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Myszki
Autor Wiadomość
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-12-06, 06:52   

Ines napisał/a:
Teraz wiem już też, że o taką karmówkę się dba, bo gady są bardzo wrażliwe, i nikt rozsądny nie ryzykowałby sprzedawania na pożywienie dla nich zwierząt chorych albo czymś naszprycowanych.


Zależy, co kto rozumie przez słowo "dba". Ja nie nazwałabym dbaniem, jeśli ktoś hodowlę karmową ma w ciemnej, nieogrzewanej piwnicy czy innej budzie, zwierzęta trzyma w miniboksach, w których mają tylko trochę ściółki, poidło i karmidło a całe ich życie polega wyłącznie na jedzeniu, kupkaniu i rozmanżaniu, bo żadne inne bodźce do nich nie docierają. To samo oczywiście można powiedzieć o klatkowej hodowli drobiu czy innych zwierząt.

Rozumiem, że zwierzę przeznaczone przez człowieka na karmę rodzi się tylko po to, by prędzej czy później skończyć na czyimś talerzu, ale po mojemu ważne jest to, jak żyje, zanim go uśmiercą. I bardzo boleję, że nie mam dostępu do tzw. szczęśliwych zwierząt i muszę karmić siebie i innych zwierzętami nieszczęśliwymi.
 
 
Nul 

Dołączyła: 28 Gru 2016
Posty: 208
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-12-08, 13:09   

Cytat:
Karma dla karmówki
:)

Jeszcze niedawno takiego wyrazu ("karmówka") nie znałam... A teraz??? poważnie myślę o karmówce! No dobra, spróbuje chociaż troszkę przestawić siebie (w życiu tyle mięcha nie kupiłam, co przez ostatni rok! Odróżniam teraz nawet wołowinę od indyka!!!) i koty... dzięki, Ines, za wskazówki...

Miau :-)
 
 
immortall 

Dołączyła: 03 Mar 2021
Posty: 5
Wysłany: 2022-10-14, 12:01   Oseski dla kotów

Dzień dobry wszystkim,
Mam pytanie do Was.
Mam 3 koty które są po usunięciu zębów, zostały tylko kły.
Koty są na diecie Barf. Przeważnie mięso maja mielone żeby lepiej im się jadło, czasami dostają większe kawałki i też sobie radzą dobrze.
Zastanawiam się czy będą w stanie zjeść OSESKI myszy lub innych zwierzaków.
Czy ktoś miał podobną sytuację i może jakoś doradzić ?
Pozdrawiam.
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-10-16, 06:07   

Moja Miziula miała usunięte wszystkie zęby, łącznie z kłami. Dobrze radziła sobie z cienkimi paseczkami krojonego mięsa, whole prey nie dostawała bo była na diecie niskofosforowej, zresztą ja wtedy nie byłam na taki model żywienia gotowa psychicznie. Myślę jednak, że oseski mysie są tak małe, że kot bez zębów da sobie z nimi radę. Dietę WP zaczynałam u nowych kotów właśnie od osesków i w zasadzie był to dla nich jeden kęs pokarmu, nie potrzebne im były do niego zęby. Oczywiście, nie wiem, jak będzie to wyglądało u Twoich kotów, ale myślę, że spokojnie możesz spróbować
 
 
immortall 

Dołączyła: 03 Mar 2021
Posty: 5
Wysłany: 2022-10-21, 11:31   

Rozumiem, czy spróbować można.
Chce im troche urozmaicić dietę żeby tez miały coś z tego jedzenie jak nie mają zębów. A całych myszy obawiam się że nie pogryzą. Także
Będziemy próbować.
Się okaże :)
Dzieki wielkie :-> :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne