BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Miska spowalniająca jedzenie dla kota
Autor Wiadomość
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2018-03-31, 00:10   Miska spowalniająca jedzenie dla kota

Nie wiem, czy ktoś już o tym pisał, ale aktualnie takie miski są do zakupienia w promocji na Westwing w kampanii Markowe akcesoria kuchenne (kończy się 2 kwietnia o 23.00).

Zgodnie z opisem jest to produkt samochłodzący - miskę namacza się w zimnej wodzie przez 1 min, dzięki czemu przez kilka godzin jej zawartość utrzymywana jest w niskiej temperaturze i pozostaje dłużej świeża. Na stronie głównej kampanii jest filmik, na którym w misce są.... chrupki :shock: (nie bardzo rozumiem, po co je chłodzić).
Jak się otworzy link z miską w konkretnym kolorze i o określonej pojemności to na fotkach miski są już puste.

Dalej napisano, że dzięki specjalnemu elementowi 3D zwierzę czuje sytość jedząc mniej, a przedłużona faza żucia prowadzi do zwiększenia produkcji śliny, co ma pozytywny wpływ na higienę jamy ustnej zwierzaka.

Projekt: Simon Stevens
Produkt nagrodzony statuetką European Product Award 2018

Linka na Westwing nie wrzucam, bo żeby coś obejrzeć trzeba mieć tam założone konto, ale tutaj jest link do strony producenta.

Miski można również kupić tutaj tylko w wyższej cenie. Jeżeli chodzi o opis to już o 3D nic nie ma tylko piszą, że miska jest specjalnie wyprofilowana tak, żeby spowolnić proces jedzenia.
Domniemywam, że wyżeranie jedzenia z miski przez kota/psa ma utrudnić serduszko/rybka/kość w środku miski, o którą zwierzak będzie walił nosem przy zbyt zachłannym jedzeniu :twisted:

Ciekawa jestem, jak się to w realu spisuje :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2018-04-04, 05:46   

Skipper
pomijając cenę , miska wg mnie za mało płaska . Podobno koty nie lubią gdy wibrysy zawadzają o coś podczas jedzenia ;-) Dobrze że ceramiczna bo plastik może wydzielać szkodliwości
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2018-04-09, 19:29   

Ja tego kupować nie zamierzam, wrzuciłam tę miskę jako ciekawostkę ;-) (w sensie czego człowieki dla kotów nie wymyślą :mrgreen: )

Moje koty od kilku jedzą z płaskich mini-półmisków z duraleksu i bardzo im to odpowiada.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2018-04-10, 17:01   

widziałam piłeczki z otworem , które kot turla i wysypują się z nich chrupki . Mnie głupio utrudniać komukolwiek posiłek będący też przyjemnością . Chyba że chodziłoby o naprawdę patologicznego żarłoka
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2018-04-10, 20:23   

Moje mają taką piłeczkę, jest to hit koci :kciuk:
Z tym, że nie sypię tam chrupek tylko suszone mięso w malutkich kawałkach.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-10, 21:54   

Aina, to nie jest utrudnianie jedzenia... to jest motywowanie kota/psa do myślenia, to jest super zabawa z nagrodą.
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2018-04-12, 18:43   

Bianka , zgadzam się .
Lecz np.piłeczkę stosowałabym nie do głównych posiłków tylko do zdrowych przekąsek między , uwzględniających częstotliwość podchodzenia akurat kota do jedzenia . Szczerze mówiąc , nie wiem co mogłoby być przekąską nie zaburzającą norm na składniki odżywcze .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne