BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Felini Complete
Autor Wiadomość
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-28, 17:42   

Najsensowniej zmienić kotom suple na naturalne :).
Ja na Waszym miejscu dziewczyny zostawiłabym sobie próbkę tej dziwnie wyglądającej serii FC, zanim je odeślecie, no chyba, że już zdążyłyście odesłać... to po zawodach.
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-10-28, 20:58   

Naturalne najlepiej, to jasne.

Jeżeli jednak z jakichś powodów* chcecie stosować gotową suplementację to polecam Easy Barf. Tak samo nie trzeba używać kalkulatora, trzeba jedynie dodać mączkę ze skorupek jajek, taurynę i wątróbkę - ale odmierzone w stałych ilościach do każdego rodzaju mięsa.
Zresztą Easy Barf jest podobno lepiej w smaku tolerowany przez koty (podobno, bo nie stosowałam FC a EB bez problemu). No i zawsze to trochę naturalna suplementacja.
Tu jest dokładny przepis: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=20


* - opiekunka koteczki, którą znalazłam, wyleczyłam i znalazłam domek, stosuje EB nie tylko dlatego, że to wygodne i faktycznie teraz nie ma czasu, ale też chce, aby jej chłopak również angażował w przygotowanie jedzenia dla kotów a w naturalne suplementy on "nie chce się bawić". Ja się bardzo cieszę z tego, bo zanim ją uświadomiłam co do żywienia kotów, karmiła swojego pierwszego kota chrupkami Whiskasa. Teraz sama widzi różnice w zachowaniu kota, nie mówiąc o tym, że kot nareszcie schudl no i oba koty zajadają mięso aż im się uszy trzęsą :food: .
 
 
natalkwa 


Barfuje od: 01.11.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Paź 2015
Posty: 14
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2015-10-31, 11:44   

Ja nie musiałam odsyłać felernych opakowań, więc nadal mam je w domu. Sihaya, co sugerujesz zrobić z tymi próbkami?

Ja docelowo chciałabym przejść na naturalne, ale dopiero zaczynam i chciałam się wspomóc FC, tym bardziej że kicia już jadła mieszanki z FC.

FC miało ułatwić barfowanie na początek, tymczasem pojawiają się same problemy i wątpliwości. Zamówiłam nowe opakowania z innej serii. Sprawdziłam, jak rozpuszcza się tym razem. Kolor jest żółty, jednak tym razem niepokoi mnie obecność jakby piasku, kryształków które nie chcą się rozpuścić, szare i białe. Zapach też nie jest jak dla mnie przyjemny, ale nie wiem, jaki powinien być. Czy tak FC powinien wyglądać?

Pomocy, ja już nie wiem co mam z tym nieszczęsnym FC zrobić. Załączam zdjęcie aktualnej mieszanki...

 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2016-02-16, 14:57   

W niemieckim zooplusie w Nowościach pojawił się preparat Felini Complete w wersji dla nerkowców http://www.barfnyswiat.or...p=106334#106334
 
 
Niebieski 


Barfuje od: 06.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 50
Dołączył: 25 Sty 2016
Posty: 150
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2016-02-27, 15:47   

Pomocy !!!! :-)
Powiedzcie jak stosuje się FC, dodaje się go do mięsa/mieszanki przed zamrożeniem, czy dopiero po rozmrożeniu porcji mięsa/mieszanki i przed podaniem kotu?
Gdzieś to było tu na forum ale nie potrafię teraz znaleźć.
 
 
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2016-02-27, 18:09   

Możesz mrozić, ale nie musisz, jak Ci wygodnie i jak kotu lepiej smakuje :-)

Jeśli kot jeszcze nie jadł tego wcześniej, to bezpieczniej będzie na początku dodawać do mięsa po rozmrożeniu. Tym sposobem jakby coś się działo, to nie zmarnujesz całego mięsa :-)
 
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2016-03-31, 11:53   

Dla zainteresowanych:
I w polskim zooplusie pojawiła się w nowościach wersja Felini Renal bez fosforu http://www.zooplus.pl/sho...ia_nerek/555208
 
 
Yolla 

Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 40
Wysłany: 2016-03-31, 20:02   

A czy FC Renal znajdzie się w kalkulatorze? :->
 
 
Anusi@k 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 136
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-04-01, 08:56   

Margot napisał/a:
Dla zainteresowanych:
I w polskim zooplusie pojawiła się w nowościach wersja Felini Renal bez fosforu http://www.zooplus.pl/sho...ia_nerek/555208


mogę prosić o jakaś opinię na ten temat? i czy ogólnie dla zdrowych ogonów to też nie lepsze niż zwykły FC?
 
 
Ola G. 

Barfuje od: 09.2015
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Sie 2015
Posty: 56
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-04-02, 14:00   

Witajcie, jakiś czas temu zmieniłam easy barfa na naturalne suplementy, ake koty strajkują, chyba nie tolerują hemoglobiny. Chciałam znowu kupić easy barfa, ale nigdzie nie mogę dostać :evil: w zoo plusie jest nowy FC dla kotów nerkowych (mój kocur jest nerkowy) http://t.zooplus.pl/shop/...ia_nerek/555208
Jak to wpisać w kalkulator? Ten preparat jest bez fosforu. Czy nie używać kalkulatora tylko dawkowac jak producent mówi? W ogóle chcialabym dać połowę dawki FC a połowę naturalnych suplementów, żeby je jakoś przekonać do tego jedzenia, zeby na początek było mniej hemo...
 
 
Arya90 

Barfuje od: 25.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2015
Posty: 104
Skąd: Września
Wysłany: 2016-04-02, 14:15   

Moim zdaniem połowa Fc a połowa naturalnych to raczej nie jest dobry pomysł, ale może wypowie się ktoś o większym doświadczeniu. Ja bym po prostu wprowadzała w mniejszych ilościach i po kolei suple naturalne. Ale tak jak mówię niech się wypowie ktoś mądrzejszy.
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2016-04-02, 14:35   

Ola G. trzebaby to wprowadzic do kalkulatora i dopiero wtedy robic przepis. Z niemieckiej strony zooplusa wnioskuje, ze podany sklad jest na 1000 g produktu, trzeba bedzie obciac o jedno zero wprowadzajac do kalka (wartosc na 100g).
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-04-02, 17:00   

Ola G., uważam, że to nie jest zły pomysł, tylko tak jak pisze vesela krava trzeba sobie dodać FC do kalkulaotra
 
 
Sherab 


Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 30
Wysłany: 2016-04-10, 19:21   

Cześć!

Możecie mi powiedzieć, w jaki właściwie sposób dodawać suplement do posiłku? Tj. wymieszać z mieloną częścią mięsa, dolać do miski jako "sos" (albo inaczej, czy da się to zastosować bez mielonego :-P ) ?

W prawdzie wciąż jeszcze nie zdecydowałem się na pełne przejście na BARF i mam wiele wątpliwości, ale gdybym jednak się zdecydował, to wole wiedzieć jak to podawać. Przy okazji - mielone podajemy jako papkę w której zanurzone są też całe kawałki mięsa, czy z mielonego też kleimy kuleczki? Może dziwne pytania, ale mnie dręczą. :-)
 
 
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2016-04-10, 21:08   

Sherab,

Możesz podawać jak chcesz i jak kot zaakceptuje. Z mielonego raczej kuleczek nie lepimy, bo jak się doda do niego odpowiednią ilość wody to jest to raczej niemożliwe ;-)

Jeśli sos suplementowy będzie zostawał w misce, to lepiej go rozprowadzić w mięsie mielonym. Możesz podać mielonkę i całe kawałki osobno, ale chodzi o to, że na daną ilość mięsa powinna przypaść odpowiednia część suplementów.
Niektórzy mieszają całe kawałki mięsa w papce z suplementami, a niektórzy (w tym ja) podają to tak jakby osobno - na mielonkę z wodą kładę na wierzch kawałek czystego mięsa. Kotka często sobie taki posiłek zjada na raty tzn. najpierw zjada albo kawałek mięsa, albo mielonkę ;-) Długich przerw w jedzeniu z reguły nie robi, więc mam nadzieję, że się wszystko wyrównuje ;-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne