BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Problemy ze skórą i sierścią u psów na BARFie
Autor Wiadomość
Ula 


Barfuje od: 28.02.2012r
Pomogła: 1 raz
Wiek: 53
Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 35
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-03-22, 09:15   Problemy ze skórą i sierścią u psów na BARFie

Moje psy bardzo się drapią. Meggie ma łupierz. Myślałam ,że to ze względu na zmiane karmy i z czasem minie. Ale nie chce przejsć :-( Co robić ?
_________________
Ula & Chester & Meggie
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-03-22, 21:27   

Jeżeli to pokarm to musi minąć conajmniej 6-8 tygodni aby był efekt.
Ja bym wyrzuciła z diety kurczaka - są tak nafaszerowane hormonami i antybiotykami że strach.
Użyj także szamponu leczniczego
Suplementujesz kwasy omega? Biotynę (jajka lub preparaty z biotyną?)
Czy tarczyca była kiedyś sprawdzana?
 
 
Ula 


Barfuje od: 28.02.2012r
Pomogła: 1 raz
Wiek: 53
Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 35
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-03-23, 12:20   

Suplementuje.Tarczycy nie sprawdzalam,ale zaczeło się jak przeszlam na barf.
W kwietniu chce zrobić badanie krwi. ;-)
_________________
Ula & Chester & Meggie
 
 
Bonsai 


Barfuje od: 2009
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-27, 19:48   

A może ostatnio zakraplałaś psa przeciw kleszczom? Mojego małego złupieżyło po Advantixie.

Poza tym jak ktoś napisał, odstawiłabym kurczaka, lub kupowała tylko z chowu ekologicznego.

Jak to nie poskutkuje - odstawiaj różne rodzaje mięsa na jakiś czas i w ten sposób dojdziesz, co go uczula.
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-03-28, 15:00   

Ja bym jeszcze zrobiła badanie skóry na obecność pasożytów lub grzyba w celu wykluczenia choroby. Ostatnio mojej znajomej wydawało się iż pies zaczął drapać się po kurczaku (była tego pewna iż drapanie zbiegło się z podaniem kurczaka), więc myślała iż to alergia, ale nie skutkowały zmiany pokarmu, więc poszła w końcu do weterynarza i okazało się iż pies ma nużycę.

Możesz też moim zdaniem zwiększyć ilość oleju z łososia i dodać do diety drożdże browarnicze (źródło biotyny i witamin z grupy B).
 
 
Carmella 

Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 81
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-03-29, 09:15   

Ja też w pierwszej kolejności odstawiłabym kurczaka. Moja Shila ma na drób (poza indykiem) alergię :(
 
 
coztego 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-04-03, 10:42   Re: swędzenie

Ula napisał/a:
Moje psy bardzo się drapią.

Czyściłaś zatoki okołoodbytowe?
 
 
Ula 


Barfuje od: 28.02.2012r
Pomogła: 1 raz
Wiek: 53
Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 35
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-04-03, 22:45   

To nie był odbyt,tylko łupież,ale już przeszło :-) Huuuura !
_________________
Ula & Chester & Meggie
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-04-04, 11:47   

Ula napisał/a:
ale już przeszło


Samo z siebie, czy coś zastosowałaś? Pytam tak z ciekawości dla potomności :)
 
 
AgnesiRup 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Paź 2012
Posty: 36
Wysłany: 2012-10-19, 19:27   

Hej, mam problem z moim Flatem, mianowicie dość duży łupież na całej długości grzbietu(od łopatek aż po nasadę ogona). Barfujemy już jakieś 3 mies i łupież jest cały czas niezależnie od tego jakie mięso podaję. Jakie informacje mam jeszcze podać żeby ułatwić wam diagnozę?
Zastanawiam się czy może uczulać go Trocoxil który dostaje ze względu na pourazowy stan zapalny w kolanie? (nigdzie nie znalazłam info o takim skutku ubocznym)
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-10-19, 19:39   

Retrievery mają skłonności do niedoczynności tarczycy. Robiłaś badania? Suplementujesz kwasami omega? Wogóle jakieś suplementy? Wystarczająca ilość tłuszczu w diecie, stosunek kości i mięsa?
 
 
AgnesiRup 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Paź 2012
Posty: 36
Wysłany: 2012-10-19, 22:43   

Hmm tarczycy nigdy nie sprawdzałam, czy są jakieś inne objawy problemów z tarczycą na które miała bym zwrócić uwagę? Kwasy suplementuje w postaci tranu naprzemiennie z oliwą i olejem z wiesiołka. Wcześniej był na gotowanym i zasadniczo problemu z łupieżem nie było, ale mam kilka podejrzeń środowiskowych- częste kąpiele albo coś w wodzie jeziornej (latem na kilka tyg kąpielisko było zamknięte później je udostępniono a teraz sanepid już sie tym nie interesuje)
 
 
AgnesiRup 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Paź 2012
Posty: 36
Wysłany: 2012-10-19, 22:52   

Co do stosunku-kości mięso to przyznam że daję na oko tzn jeden posiłek dziennie to mięsne kości a drugi to podroby z warzywami lub ryba tak że chyba mogłam zachwiać bilans?Dodam ad. tarczycy że w nalbliższej linii nie bylo problemów.
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-10-20, 10:19   

Tran nie jest suplementem olejów omega - zawiera wit A i D w ogromnych ilościach więc trezba go dawać z wielkim umiarem - nie więcej niż 1 mała łyzeczka tygodniowo, pod warunkiem że nie dajesz wątróbki.
Oliwy też bym nie traktowała jako źródło czegokolwiek, olej z wiesiołka już prędzej. Daj psu po prostu olej rybny (ale nie tran) . Spróbowałabym z cynkiem także. Moze to mieć podłoże cynkowe - zle wchłanianie, niedobory w diecie.
Tarczycę bym sprawdziła tak na wszelki wypadek, bo czysta linia nie jest wyznacznikiem - obawiam się ze zaden z tych psów nie ma kontrolnie wykonywanych badań poziomu hormonów raz na rok.

Powiedz jeszcze jakiego środka używasz przeciwko kleszczom?
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-10-20, 15:13   

Powodem łupieżu może być też zwyczajny niedobór tłuszczu w diecie (nie tylko kwasów omega). Skóra ma za mało lipidów by pokrywać nimi swą wierzchnią warstwę, która w ten sposób wysycha i łuszczy się. Zwróć uwagę na to, że mięso dla psa nie może być w żadnym razie chude, powinno zawierać znaczący udział tłuszczu, nawet 30%, w zależności od aktywności.
W przypadku jakichkolwiek podejrzeń badania są oczywiście wskazane i należy je wykonać, ale niezależnie od wyników suplementacja oleju z łososia i odpowiednio tłusta dieta to podstawa. Dla prawidłowego funkcjonowania skóry niezbędne są również, oprócz cynku który był wymieniony, także witaminy z grupy B oraz inne minerały, dlatego dodawałabym jeszcze do każdego posiłku drożdże piwne jako naturalny suplement tych substancji odżywczych.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne