BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Choroby skórne, problemy z sierścią
Autor Wiadomość
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-12-08, 15:31   

To tzw zimowy nos....takie uwarunkowanie genetyczne. Nic nie poradzisz - trzeba pokochać :mrgreen:
 
 
Terhie 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 402
Wysłany: 2013-03-10, 10:34   Choroby skóry

Wybieram się z kotami za jakiś czas na ogólny przegląd (mija rok od ostatnich badań) i jest kwestia, którą poruszałam kilkakrotnie u weta, a która w zasadzie została zignorowana (przeze mnie też).

Rzecz dotyczy Małego Kota.

Od samego początku cyklicznie pojawia mu się koci trądzik (tak to wygląda) na brodzie. Przez cyklicznie rozumiem, że on tam jest cały czas, ale czasem kot rozdrapuje i ma wtedy takie niewielkie placki wydrapanej skóry.

Druga rzecz: ucho. Również cyklicznie rozdrapuje sobie okolice ucha, również do krwi. W zasadzie dotyczy to jednego ucha, które dodatkowo ma lekko zdeformowane (taki się urodził). W miejscach, w którym to ucho przechodzi z twardej chrząstki w miękką skórkę, C. ma suchą, łuszczącą się skórę. Mam wrażenie, że na drugim uchu mogłoby być więcej sierści i pojawiają mu sie tam drobne strupki, ale może to efekt kocich przepychanek. Na rozdrapywanym uchu nie pojawiają się takie czarne kulki jak na brodzie, ale kot rozdrapuje je w podobnym czasie.

Trzeci element: łapy. Od samego początku mały kot nie lubi, jak dotykać mu opuszków. Długo myślałam, że to kocia fanaberia, ale kilka dni temu zauważyłam, że na błonie między palcami coś ma - jakby strupy - nie zdążyłam się przyjrzeć bliżej, poszłam się dezynfekować :-/ . Kocia wrażliwość obejmuje wszystkie łapy, ale zwłaszcza przednie. Być może to wyjaśniałoby dlaczego C. w ogóle nie obgryza pazurów.

Pytanie: czy te elementy mogą się łączyć? O co pytać weta? Alergia? Grzybek? Skóra atopowa ;-) ? W którym kierunku iść? Co warto zbadać?
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-03-10, 22:30   

Napewno należy pobrać zeskrobiny na badanie w kierunku grzybów, bakterii oraz pasożytów jeszcze PRZED zastosowaniem czegokolwiek leczniczego. Nie wiem jak u kotów ale u psów w takich strupach na bank wychodzi malassezja lub/i gronkowiec. Oczywiście to jest tylko objaw czegoś co dzieje się w organizmie....na pierwszy rzut stosuje się wtedy (u psów) dietę eliminacyjną, diagnostyke tarczycy, oraz ogólny przegląd wszystkiego co się w domu stosuje włacznie z mydłem i proszkiem do prania pościeli w której śpi zwierzak. I tak jak wszystko łatwo się załatwia podczas wykrycia konkretnego pasożyta - nużeniec lub świerzb, tak w przypadku braku pasożyta droga jest długa, kręta i wyboista i czasem nigdy się nie kończy...
 
 
disel 

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 59
Wysłany: 2013-03-16, 20:46   

Witam od jakiegoś czasu zauważyłem że moja psica ma taką rózowa sierść w dolnej części podbrzusza, co to może być, wie ktoś? moze za dużo alg? albo alergia?
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-03-16, 20:49   

Grzybek...ale należy znaleźć przyczynę - dlaczego skóra jest osłabiona i paskud może się namnażać do woli? Alergia? Niedoczynność tarczycy? Jeszcze cos innego?
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-16, 21:05   

Nie przejmowałabym się za bardzo jeśli sunia nie interesuje się nadmiernie tym brzuchem, nie wylizuje go, nie skubie, nic jej tam nie swędzi i nie ma przełysień. Zerknij jak wygląda sama w skóra w tym miejscu, czy jest zdrowa, nic się nie łuszczy etc.
U białych kotów podobnie wyglądają przybrudzenia sierści, które niedomyte dają taki lekko różowawy odcień.
 
 
disel 

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 59
Wysłany: 2013-03-16, 21:08   

Albo łapnęła od jakiegoś burka zza bramy :-? , czasami ludzie ze swoimi psami podchodzą w celu "przywitania", we wtorek idziemy do weta.

Sihaya napisał/a:
Nie przejmowałabym się za bardzo jeśli sunia nie interesuje się nadmiernie tym brzuchem, nie wylizuje go, nie skubie, nic jej tam nie swędzi i nie ma przełysień.

No własnie , nic ją nie swędzi...
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-16, 21:12   

Pewnie, sprawdzić można. Spróbuj jeszcze przemyć to miejsce wodą utlenioną i zobacz czy się odbarwi. Kiedy wybieracie się na wystawę?
 
 
disel 

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 59
Wysłany: 2013-03-16, 21:16   

Myślałem o 14 kwietna Czestochowa ale jak co to odpuszczę :-( wystaw jest co nie miara..
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-16, 21:59   

Jest jeszcze trochę czasu. Obserwuj psicę i daj znać jak poszło u weta jeśli się do niego wybierzesz. Zazi cudna jest :love: .
 
 
disel 

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 59
Wysłany: 2013-03-18, 10:30   

Sihaya napisał/a:
Pewnie, sprawdzić można. Spróbuj jeszcze przemyć to miejsce wodą utlenioną i zobacz czy się odbarwi. Kiedy wybieracie się na wystawę?

Zrobiłem jej to miejsce dwa razy woda utlenioną, i pomogło sierść zrobiła się jasna. Jeszcze robić ta wodą jak myślisz Sihaya ? Czy jak pomogła ta woda utleniona to warto psa męczyć u weta?
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-18, 10:40   

Nie musisz moim zdaniem już nic robić :-D . Wygląda na to, że to tylko przybrudzenie :hura: .
 
 
leelex 

Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 69
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-04-03, 15:56   

nie wiem gdzie się pożalić.. w tym wątku dużo o mojej Liluni jest, to może tu... namacałam na Lilce kilka guzów. Jeden duży między łopatkami i kilka mniejszych po bokach. Myślałam, że może odczyny po zastrzykach, ale taaaak długo...? Poleciałam z nią wczoraj do weta, ale powiedzieli, ze czekać i obserwować, czy nie zmienią się z twardych na miękkie i jakieś tam. Że odczyn może się utrzymywać do 3 miesięcy. A ja się martwię :(
 
 
nomi11 

Barfuje od: 12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 08 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: Toruń
Wysłany: 2013-06-17, 16:37   Wypadanie sierści

Mam ogromny problem z linieniem u moich kotów. Mam 3 sztuki i wszystkie 3 linieją bez przerwy od zeszłej jesieni (z różną intensywnością). Najgorzej jest z Taru (samica, ma trochę ponad rok), wystarczy że się o coś otrze, a kłaki już lataja w powietrzu (na razie nie ma nigdzie żadnych łysych placków). Koty są żywe, cały czas bawią się i ganiają, jedzą z grubsza wszystko (aczkolwiek nie chciały jeść biedronkowej kaczki...) i poza zwykłym łobuzowaniem i tym linieniem nie ma z nimi żadnych problemów. Jakoś tak w marcu 2: Taru i Mimi były sterylizowane (Nomi była sterylizowana wcześniej). W sumie coś co mi przyszło jeszcze do głowy - Taru bardzo intensywnie pachnie z 'zadka' :confused: nie jest to jakiś straszny smród, ale super perfumy też nie :P. Koty dostają mieszankę z Fellinie Complete i żółtkiem jajecznym (wg przepisu z ulotki) od początku czyli od ponad roku. Wiem, że to nie barf idealny, ale nie mam możliwości barfować w pełni. W tym tygodniu wybieram sie do weta, ale obawiam się, że bedzie próbował mi wcisnąć jakiś RC na sierść, a to w ogóle nie wchodzi w gre, bo te koty w życiu kocich chrupek na oczy nie widziały :P. Czy mogę jakoś usprawnić ich dietę? Co innego niż dieta to by mogło być? Dostają mieszanki jedno mięsne + podroby najczęściej kurze (ok 15% wagi mięsa), zazwyczaj kurczak, indyk, wołowina i kaczka, w sezonie trafiały się króliki i perliczki (ulubione mięso, ale ciężko je tutaj dostać). Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki!
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-06-21, 09:57   

Przydatne linki:
Wypadanie sierści a karmy
http://www.barfnyswiat.or...ight=sier%B6%E6
Linienie po zmianie diety na BARF
http://www.barfnyswiat.or...ight=sier%B6%E6
  Zaproszone osoby: 2
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne