BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kot z ibd/chłoniak diagnoza niejednoznaczna
Autor Wiadomość
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-04, 18:16   

czy to odbijanie się wygląda trochę jak czkawka?
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-04, 18:24   

Tak, tak jak u człowieka tyle że po jedzeniu nie po gazownyn, bo niektórzy to bardzo głośno bekają to takie normalne ludzkie odbicie głośne że słyszę ale nie za głośne. Wet mówi że koty mogą puszczać bąki i może się odbijać, dawniej tego nie słyszałam ale wtedy tak go nie obserwowałam teraz nawet śpię w okularach żeby jak się obudzę wiedzieć gdzie jest i w jakiej pozycji.
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-04, 18:30   

Wydaje mi się, że to normalne po problemach z żołądkiem i po wymiotach. U Bobcia po ostatnich problemach z wymiotami mieliśmy fazy takiego odbijania, które trwały kilkanaście sekund po zjedzeniu lub napiciu się wody, a czasami bez powodu. Trwało to chyba 2 tygodnie. ;-)
 
 
jasia 

Dołączyła: 28 Maj 2016
Posty: 62
Wysłany: 2019-03-04, 18:35   

drapad, a długo już bierzecie ten omeprazol?
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-04, 18:52   

Nie pamiętam zaraz po USG jak zwymiotowal krwią to dostałam ranitydynae ale nie była najlepsza i po tygodniu zmienili na omeprazol więc jakie 7 tyg tak myślę.
 
 
jasia 

Dołączyła: 28 Maj 2016
Posty: 62
Wysłany: 2019-03-04, 20:00   

drapad, przyznam Ci się, że nie znam się na chorobach kotów i nie będę Ci niczego doradzać. Do zeszłego roku, kiedy mój koteł pierwszy raz się popsuł, jego kontakty z wetami ograniczały się tylko do corocznych przeglądów technicznych, badań i szczepień, a ja jeszcze 3 miesiące temu nie wiedziałam jak podać mu tabletkę; teraz jestem "miszczem".
Gdyby to był człowiek to bym powiedziała, że ma raczej niedokwasotę. Omeprazol ma za zadanie zmniejszyć wydzielanie kwasu żołądkowego, a ten z kolei jest potrzebny do trawienia białek. Niestrawiony białko gnije. Wtedy mogą się wydzielać gazy, a stąd odbijanie. Jak jest u kota - nie wiem, niech się wypowiedzą mądrzejsi.
My bierzemy omeprazol dopiero tydzień, to nasze drugie podejście.
Ostatnio zmieniony przez jasia 2019-03-04, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-04, 20:49   

Witaj Jasiu, ja też się nie znam ale zanim zaczął brać omeprazol to mu się w nocy okropnie przelewało w żołądku i czasami miał wymioty tylko ślina/woda z żołądka. No i te wymioty z krwią po u wetci powiedzieli że ma nadprodukcję kwasów dlatego ten omeprazol. Ja kiedyś brałam omeprazol bo też miałam nadkwasotę i wiem że nie wolno brać stale trzeba dać szansę zolodkowych wrócić do normy i u ludzi dieta na nadkwasotę też pomaga aby nie brać omeprazolu. A u kota z tego co gdzieś wyczytałam to w zolodku pH jest niższe?/kwasniejsze aby trawić surowe mięso. W piątek mamy odstawic i znów obserwować, może poczekam do niedzieli bo w sobotę ja i mąż cały dzień pracujemy więc trudno będzie z obserwacjia. Poczekam do niedzieli. Dzięki Jasia.
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-04, 21:37   

To odbijanie się to coś w tym stylu?

https://www.youtube.com/watch?v=4L-K2HZO3-w
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-04, 21:59   

Coś takiego ale zazwyczaj raz, czasami troszkę głośniej czasami jak ten kot bez odglosu, a zapomniałam dodać zanim zaczęliśmy omeprazol to mu się ulewalo przy takich odbiciach czasami nie ,aesze lub ja zmieniał pozycję. Teraz te odbicia to po jedzeniu tylko i nie za każdym razem. Dodam że kotek je na podwyższeniu i ma małe porcje.
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-05, 07:56   

Witam, niestety kupy nie było a to już trzeci dzień podam mu lactulose, vet mi zalecił 1 ml do 2 razy na dzień, a wy ile dajecie, i ile się czeka na kupę po lactulosie.
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-05, 11:30   

24h u nas
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-05, 21:11   

Witam, wciąż się nie opróżnił, podałam mu tym razem 2 ml lactulose, jeżeli się nie wypróżni do jutra rana, to co mam zrobić podać kolejna dawkę lactulose czy może 1ml soku z buraków na czczo, już powoli zaczynam się martwić, dzięki Bogu wciąż ma apetyt.
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-05, 21:45   

a zawodzi w kuwecie, miauczy że go boli przy próbach oddawania kału albo po prostu wchodzi i wychodzi z kuwety?

Działanie laktulozy rozpoczyna się 24–48 h po podaniu
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-05, 21:54   

Na razie nic nie zauważyłam takiego wchodzi sika i wychodzi, nie widziałam próby robienia kupy. Wciąż wydaje się aktywny, wskakuje na sofę, krzesło its wyciąga się ma ochotę jeść, czytałam na wątku problemy kuwetowych że można podać gluta z siemienia ok 20 ml, więc podam w nocy i moi wiem czy nie dodać jeszcze 1 ml lactulose, mój Bootsie waży 4.8 czy może tylko tego gluta, sama nie wiem.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2019-03-05, 23:17   

drapad :kwiatek:
Tak się zastanawiam czy Twój kot ma z czego zrobić kupę...
Skoro on tak marnie je a stan sie poprawił, więc może teraz jedzenie całe sie wchłania.
I potrzeba żeby naprawde pojadł do syta żeby mieć sie z czego wypróznić.
Nie za bardzo szalejesz z tymi preparatami na wywołanie kupy a potem sie martwisz że kot ma biegunkę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne