BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kot z ibd/chłoniak diagnoza niejednoznaczna
Autor Wiadomość
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-07, 20:14   

Więc zd ma 0.4 procent błonnika a węglowodany to 10.6 więc jak miała bym to liczyć bo jakoś tego nie ogarniam, na kilo przepiórek.
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-07, 22:12   

Gpolomska czy ten olejek CBD można stosowac z dobrym skutkiem w chorobach immunologicznych zamiast boswelli w sytuacji gdy kot jest po wymiotach z możliwym zapaleniem żołądka?
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2019-03-08, 07:43   

Kannabioidy zmniejszają stan zapalny (podobnie jak boswelia czy właśnie steryd). Skutek uboczny - może pobudzać apetyt a przy okazji zmniejszać stany lękowe i działać przeciwbólowwo (poczytaj o CBD: link).

Malutka ma wrażliwe jelita i żołądek, a po boswelii nic jej nie było - tylko warunek, żeby dawać do jedzenia lub w kapsułce po jedzeniu (nie tej oryginalnej tylko małej żelatynowej - nawet na allegro kupisz).

Dynia piżmowa działa inaczej niż ta zwykła makaronowa (zresztą córka po niej ma sensacje i ja, a po zwykłej nie). Poczytaj o SIBO (wg mojej wet coraz częściej się zdarza - a taki przerost może być efektem zbyt małej ilości kwasu, czego przyczyną są właśnie karmy - pH na mięsie masz koło 2, a na karmach 4). Dieta FODMAP - to dla jelit bardzo wrażliwych i właśnie tam najbardziej polecana jest dynia makaronowa (ta najbardziej pospolita), a piżmowa tylko w bardzo małych ilościach z racji cukrów, które zawiera (czyli jako źródło błonnika odpada, skoro dla dorosłej osoby jest to max. 40g na dobę).

Na 1kg przepiórek powinnaś mieć do 5% węglowodanów czyli do ok. 50g (dokładnie to trochę więcej, bo to ma być do 5% mieszanki a nie mięsa). Dlatego z samych marchewek czy innych słodkich warzyw ciężko Ci będzie zrobić sporo błonnika. Poza tym problemy z wypróżnianiem mogą być z powodu zbyt małej ilości tłuszczu - optymalny stosunek białka do tłuszczu dla dorosłego kota o prawidłowej wadze to 1,7-1,8: 1, czyli na 100g tłuszczu powinno przypadać ok. 170-180g białka. Jeśli kot jadł karmy śmieciowe to na początek spróbuj mieszać rodzaje błonnika - daj max. ile można z warzyw, żeby nie dać za dużo węglowodanów a resztę uzupełnij np. mielonym siemieniem lnianym czy nawet plantago ovata - łuska babki jajowatej (podobna do psyllium, ale delikatniejsza dla jelit). Poza tym jeśli kot w karmach jadł 20% albo więcej węgli, to jeśli na jakiś czas będzie miał 10%, to i tak lepiej niż karmy - także bez paniki, a przede wszystkim bez próbowania wszystkiego naraz, bo kocie jelita oszaleją.
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-08, 08:24   

Dzięki, a to cbd to ile procent ja ma ludzkie 5 czy to można mu podawać i ile kropel?
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-08, 08:32   

Chciałam dodać że na tych przepiórkach mój Bootsie to w końcu mi zaczal nabierać wagi, dzięki Bogu, dziś go postawiłam na wagę i 5.10, no jeszcze się nie wypróżnil ale robił poranne siku. W końcu, bo ostatnimi czasy to ta jego waga mnie mocno stresowała 4.6-4.8 góra dol,góra dół.
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 646
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-03-08, 09:17   

Dzięki olejkowi cbd,dzisiaj jeszcze mam mojego Liska.To po nim zaczął cokolwiek jeść w zeszłym roku(po m-cu niejedzenia,i codziennych kroplówkach).Trochę jestem zdziwiona,że tobie
gpolomska(ten sam wet.który mi tak mocno odradzał)zaproponował cbd.Kiedy ja mu wspomniałam o tym olejku,,był kategoryczne na nie''.Pomimo tego(nie mając żadnego wyjścia),podawałam.Nadal daję raz w m-cu,chociaż przez parę dni.
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-08, 16:54   

A jakie stężenie dajesz Liskowi? pieszczoch i jak często na początku dawkowałas, ja mam 5 procent, mój mąż je bierze ale jak pomaga to bym zaczęła dawać Bootsowi aby zejść z tych sterydów jakoś.
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-08, 17:07   

Ja jeszcze w sprawie dyni, co do makaronowej to nie mam dostępu ale mogę kupić żołędziowa wartości odżywcze to 39 kcl, węglowodany 10g makaronowa 7 g, błonnik taki sam 1.5 g, czy skupić się na marchwi? Z tego co wiem dynia nie pochłania pestycydów a marchew tak, i nawet organiczna nie wiem ile organicza chyba że uda mi się dostać czarna ale to nie tak szybko bo online.
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 646
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-03-08, 17:29   

Mój cbd ma 2,5%.Pierwszego dnia Lisek dostał 1 kropelkę(zrób małą kuleczkę mięska,i w środek
cbd),bo to bardzo gorzkie jest.Drugiego 2 kropelki.Potem dawałam po 3 kropelki na dzień.Dostawał to bardzo długo,bo chyba ok.4 m-cy,Wtedy ważył 4 kg.
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-08, 17:50   

ehhh kiedyś już miałem kupić ten olejek, aby go po prostu miec w zapasie

dziś zauważyłem opuchniętą prawą część pupy - od razu wet - zatkane gruczoły - konsystencja ciała stałego nie do wyciśnięcia :/ -smarowanie pupy i czopki i próba wyciśniećia w poniedziałek - teraz olejek by się sprawdził idealnie

najgorsze, że na ostatniej wizycie 2 tygodnie temu u nowego weta prosiłem o sprawdzenie pupki i było OK - a teraz słyszę, że wydzielina musiała długo zalegać skoro to taka konsystencja

prosty morał z tego

najlepiej kupić wszystko co się da: Boswellie, olejek, korę wiązu, kroplówkę, paparewynę, zapasowe karmy itd - bo jak się trafi na weekend, a lek potrzebny to pozostaje czekać albo korzystać z chemioterapeutyków u weta :/
Wet mówił, że z antybiotykiem czekamy - a tu patrzę, że na liście leków mam "detereomycyne" czyli antybiotyków - dzwonię do homeo i mam nie podawać tego i "teraz weź człowieku decyduj jak nic nie wiesz o tych sprawach"
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2019-03-08, 18:57   

drapad napisał/a:
Dzięki, a to cbd to ile procent ja ma ludzkie 5 czy to można mu podawać i ile kropel?

Ja daję ten; dawkowanie jest na opakowaniu (możesz zacząć od najmniejszej polecanej dawki i zobaczyć - może wystarczy).
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-08, 20:47   

Oj biedulka ten twój Bobie. A ja wciąż czekam na tabletki na wątrobę co Shena55 polecała, niestety to trochę trwa jak droga online. A ja zamówię dziś cbd, ale nie mogę znaleźć w UK tego co poleca gpolomska tylko tej firmy mają tabletki a w tabletkach mniej cdb, kupię firmy beaphar stężenie mniejsze bo 2.75 ale zwiększę jak pieszczoch pisze. A co do suplementów mam w domu felini renal bo boje się o jego nerki z racji wieku i tarczycy ale mu jeszcze nie dawałam bo gdzieś wyczytałam że przy wrażliwych brzuszkach to nie za dobry suplement. Czy go dodawać do tych przepiórek czy na razie się wstrzymać, podaje mu olej z krila 500 mg czy to wystarczy z tłuszczy extra?
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-08, 21:19   

drapad czy Ty masz już barfny kalkulator z forum?

z dodatkowego tłuszczu to chodziło o dodatek - w przypadku przepiorki np tłuszczu gęsiego
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-08, 21:37   

Nie nie mam a jak to siciagac.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2019-03-08, 21:47   

bobson :kwiatek:
Dodaj do swojej listy srebro koloidalne niejonowe.
Bardzo ciekawy artykuł do poczytania:
https://dziecisawazne.pl/niesamowite-wlasciwosci-srebra-koloidalnego/

Idealny preparat dezynfekujący bez skutków ubocznych. Można kotu do paszczy i pod ogon i na futro popsikać i na legowisko i podłogę. Niweluje bakterie, alergeny, roztocza i inne patogeny.
Ja kupiłam sobie takie:
https://natura24.pl/srebro-nanokoloid-srebra-50-ppm-z-atomizerem-100ml.html
i takie
https://natura24.pl/srebro-nanokoloid-srebra-50-ppm.html
Uzupełniam jak braknie i psikam sobie po kocie z uczuleniem, po dłoniach jak robie z mięsem. Skaleczenia przemywam i ludziom i zwierzakom.
Polecam. :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne