BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ile razy dziennie karmić psa?
Autor Wiadomość
Arcana 


Barfuje od: 19.11.2007
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 20
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-11-16, 17:10   

Moje psy jedzą dwa razy dziennie i obecnie nie mają głodówek (regularnych, czasem się zdarzy, że nie jedzą, jak nie chcą, czasem pomijamy drugi posiłek wieczorny). Karmię dwa razy, ponieważ szczerze mówiąc obawiam się trochę skrętu żołądka, a moim psom to odpowiada - są szczęśliwe, pełne energii, a przede wszystkim zdrowe (wyniki badań idealne).
 
 
 
Carmella 

Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 81
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-02-12, 17:35   

ja mojego psa karmię dwa razy dziennie, również przede wszystkim z obawy o skręt żołądka przy ew. przejedzeniu.
 
 
magda_z 

Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 101
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-02-16, 18:21   

Mój Pongo też dostaje jedzenie 2 razy dziennie :-)
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-02-16, 19:48   

U nas są 3 posiłki. Brutus niestety rano musi brać leki na tarczycę. Ale przynajmniej żarłok nie jest aż tak bardzo wygłodniały :mrgreen:
 
 
michalek111 

Barfuje od: 3 miesiecy
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-04-11, 11:27   pytanie

od okolo 3 miesiecy karmie barfem mojego psa.
kupuje mu gotowe poporcjowane produkty (kurczak , krolik ,indyk,biala ryba,jagniecina,i zoladki wolowe to wszystko jest zmielone i poporcjowane) dotego dochodza mieszanki warzywne tez zmielone, kupuje mu kosci wieprzowe i ogonki swinskie,i to raczej je chetnie
problem gdy dam mu surowe kawalki kurczaka skrzydelka w calosci ,nozki swinskie w calosci niechce tego zjesc i nie wiem czemu tak robi,mieso zawsze jest swieze i czyste o on ma zawsze problem by to zjesc .wazy 33 kg i dostaje dziennie ok 1,2 kg jedzenia .
czy ktos moze mi pomoc jak go nauczyc ,przekonac ze to co ma na misce ma zjesc szybko i bez wybierania co mu bardzie pasuje
dzieki
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-04-11, 12:13   

W jakim wieku jest Twój pies i czy jest przeciętnie aktywny, czy może bardzo?

Generalnie odradza się podawania psom i kotom surowego mięsa wieprzowego i podrobów ze względu na możliwość zarażenia się psów i kotów wirusem wścieklizny rzekomej, która to nie jest niebezpieczna dla ludzi, ale jest śmiertelna dla psów i kotów.
 
 
michalek111 

Barfuje od: 3 miesiecy
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-04-11, 13:09   

powiem tak od pon.-piatku srednio aktywny to znaczy minimum 2 godz dziennie biega , tropi ,bawi sie z psami , ok 40 minut samego spaceru na zalatwienie potrzeb, w sobote i niedziele spedzamy wiecej czasu razem i bardziej aktywnie , dam mu kostke kurczaka, i jagniecine po 40 dag jedna dosypuje zoladkow wolowych i dokladam kurze nozki lub skrzydelka i one zawsze zostaja ,gdy mamy jakies scinki z piersi kurzych z kuchni i mu je dam nie zje ich zostawia ,dostaje jesc raz dziennie o zmiennych porach
 
 
michalek111 

Barfuje od: 3 miesiecy
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-04-11, 13:14   

ma prawie 3 lat ,mieszaniec labradora z staffordem przeszlem na barf ze wzgledu na zachowanie ,czasami bywal agresywny na smyczy i moj behawiorysta polecil barf , widze poprawe zachowania i ogolnie sluzy psu ta dieta ,ja jestem jeszcze zielony w tym temacie
i musze wiele doczytac by dac mojemu psiakowi to co najlepsze
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-04-11, 13:40   

Pisałeś iż Twój pies je 1,2kg posiłki 1x dziennie i wsypujesz wszystkie składniki do jednej michy razem. Wydaje mi się, że 1,2kg różnego jedzenia na raz może być zbyt dużą porcją, dlatego Twój pies na początku wybiera to co lubi najbardziej, a jak nie może już więcej wcisnąć to zostawia resztę (czyli to co lubi najmniej) i tak zostają owe nieszczęsne nóżki i skrzydełka.

Dodatkowo wydaje mi się, że 1,2kg dziennie to może być zbyt dużo dla psa o wadze 33kg i średniej aktywności i po prostu Twój pies nie ma nawet szansy zgłodnieć, więc wybrzydza przy jedzeniu.

Na początek spróbowałabym dzielić dzienną porcję w miarę możliwości na min. 2 posiłki dziennie. Możesz też spróbować zmniejszyć ilość jedzenia. Generalnie dla psa o średniej aktywności poleca się dawkę dzienną stanowiącą 2% masy ciała, czyli dla psa o wadze 33kg wychodzi 660g dziennie.

Wzięłabym też pod uwagę to iż każde zwierze tak jak każdy człowiek ma gusta i guściki. Jeśli Twój pies je inne kości mięsne (a jest ich trochę do wyboru) to ja bym się nie upierała bardzo przy owych skrzydłach i nóżkach.

Zapraszam Cię do czytania forum i zadawania pytań. Mam nadzieję, że znajdziesz tu dużo przydatnych informacji.
 
 
coztego 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-04-12, 12:12   Re: pytanie

michalek111 napisał/a:
o.wazy 33 kg i dostaje dziennie ok 1,2 kg jedzenia .

Dlaczego tak dużo?
Cytat:
dam mu kostke kurczaka, i jagniecine po 40 dag jedna dosypuje zoladkow wolowych i dokladam kurze nozki lub skrzydelka i one zawsze zostaja

Jak ma w misce dużo różnych rzeczy, w dużych kawałkach, to zawsze będzie wybierał to co mu smakuje. Ja bym mu dawała to co lubi mniej jako jeden posiłek, bez mieszania. Jeśli bardzo Ci zależy, żeby jadł tego kurczaka, to weź go głodem ;)
 
 
michalek111 

Barfuje od: 3 miesiecy
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-04-25, 17:55   

zmienilem dzienna dawke do ok660-700 dag jedzenia dziennie, je rano i reszta wieczorem ,znika wszystko w ciagu 2 minut ,tylko wydaje mi sie ze pies moze byc glodny ,poniewaz co znajdzie na spacerze to zjada , co o tym myslicie
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-04-25, 18:24   

Pies musi być zawsze lekko głodny, przejedzony może mieć niestrawność i biegunki.
Z czasem przywyknie do mniejszej porcji, teraz ma problem bo był nauczony jeść duże porcje, jemu potrzeba czasu.

Możesz odwrócić jego uwagę smaczkami, w domu wędzonymi uszami, kością wołową do ogryzania czy innym, zajmującym gryzakiem.
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
michalek111 

Barfuje od: 3 miesiecy
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-04-25, 20:59   

zauwazylem ze pies ma spiochy pod oczami praktycznie zawsze rano moze to byc spowodowane jakimis brakami w diecie ,czegos ma za duzo lub za malo?
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-04-26, 23:34   

michalek111 napisał/a:
zmienilem dzienna dawke do ok660-700 dag jedzenia dziennie, je rano i reszta wieczorem ,znika wszystko w ciagu 2 minut ,tylko wydaje mi sie ze pies moze byc glodny ,poniewaz co znajdzie na spacerze to zjada , co o tym myslicie


Czyli poskutkowalo :) Tak jak wspomniala Harpia Twoj psiak musi sie przyzwyczaic do niejszej dawki. Lekki niedosyt po jedzeniu jest zdrowy. Obzeranie sie psa nie jest korzystne dla jego zdrowia. Obserwowalabym wage i ogolna kondycje.

Co do wydzieliny z oczu to ja bym sie przeszla do weterynarza. Wydzielina z oczu moze oznaczac infekcjd bamteryjna, choc nie musi.
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-27, 00:00   

michalek111 napisał/a:
zmienilem dzienna dawke do ok660-700 dag jedzenia dziennie, je rano i reszta wieczorem ,znika wszystko w ciagu 2 minut ,tylko wydaje mi sie ze pies moze byc glodny ,poniewaz co znajdzie na spacerze to zjada , co o tym myslicie

Psy mają to do siebie, że zjadają to co widzą, nawet jeżeli są właśnie nakarmione.... Musisz nauczyć Twojego psiaka, że nie wolno ruszać rzeczy, które leżą na ulicy. Wiem, nie jest to łatwe, ale czasami to kwestia jego życia... zdarza się, że resztki na trawnikach są zatrute :roll: Dla mnie najważniejszą komendą jest "fuj" lub "nie wolno".
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne