BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Leo się wita ❤
Autor Wiadomość
Justyna.m07 

Dołączyła: 13 Sty 2020
Posty: 4
Wysłany: 2020-01-15, 21:50   Leo się wita ❤

Cześć!

Witamy się z Leo, moim 4-miesięcznym kocurkiem brytyjskim. Obecnie jesteśmy na diecie eliminacyjnej, bo szukamy powodów drapania, ale jak tylko sprawa się wyjaśni to przechodzimy na barf, na którego temat cały czas pogłębiam wiedzę.

Pozdrawiamy i życzymy wszystkim zwierzaczkom przede wszystkim zdrówka i dużo zabawy 🐈
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2020-01-15, 23:24   

Justyna witam :). Wstaw jakieś zdjęcie, jestem pewna, że wszyscy chętnie zobaczą Leosia :mrgreen: . A jak nie to ja na pewno chcę go zobaczyć - uwielbiam brytyjczyki :love:

Przy alergiach pamiętaj, żeby BARDZO dokładnie sprawdzać składy - lata temu zaczęłam barfować z kotem z dokładnie tego samego powodu. Długo nie mogłam dojść do tego, co konkretnie uczula... Dopiero odkrycie, że producenci do każdej karmy wciskali tłuszcz z kurczaka (a doszliśmy już do jakiejś dla superalergików, bez mięsa :shock: ) wyjaśniło sprawę i wyleczyło mi kota (z np. rany na pół brzucha od lizania).
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 363
Wysłany: 2020-01-16, 11:26   

Cześć,

bardzo miło poznać nowego pupila.

Podobny problem zniknął u nas po odejściu od karmy promowanej przez hodowcę.
Był to Royal Canin.

Wszystkie problemy jak ręką odjąć.
Od tego czasu minęło już ponad 2,5 roku.
Zerknij na forum jest nieźle opracowany ranking karm suchych i mokrych (pierwszy krok przed przejściem w świat BARF'a)
_________________

Homo Sapiens - brzmi dumnie, a myślenie nie boli
 
 
Justyna.m07 

Dołączyła: 13 Sty 2020
Posty: 4
Wysłany: 2020-01-18, 20:33   

Sierra napisał/a:
Justyna witam :). Wstaw jakieś zdjęcie, jestem pewna, że wszyscy chętnie zobaczą Leosia :mrgreen: . A jak nie to ja na pewno chcę go zobaczyć - uwielbiam brytyjczyki :love:

Przy alergiach pamiętaj, żeby BARDZO dokładnie sprawdzać składy - lata temu zaczęłam barfować z kotem z dokładnie tego samego powodu. Długo nie mogłam dojść do tego, co konkretnie uczula... Dopiero odkrycie, że producenci do każdej karmy wciskali tłuszcz z kurczaka (a doszliśmy już do jakiejś dla superalergików, bez mięsa :shock: ) wyjaśniło sprawę i wyleczyło mi kota (z np. rany na pół brzucha od lizania).


Artoo napisał/a:
Cześć,

bardzo miło poznać nowego pupila.

Podobny problem zniknął u nas po odejściu od karmy promowanej przez hodowcę.
Był to Royal Canin.

Wszystkie problemy jak ręką odjąć.
Od tego czasu minęło już ponad 2,5 roku.
Zerknij na forum jest nieźle opracowany ranking karm suchych i mokrych (pierwszy krok przed przejściem w świat BARF'a)



Okazuje się, że u nas sprawa jest bardziej skomplikowana, niż się wydawało. Dieta eliminacyjna jak na razie nie przynosi żadnych rezultatów, ponadto w kupie wyszła giardia, więc od wtorku zaczynamy leczenie, bo jeszcze do poniedziałku bierzemy antybiotyk na przeziębienie. Wczoraj hodowczyni wzieła swoje 2 koty do weterynarza i weterynarz stwierdził, że grzybicę mają, ale pobrał zeskrobinę i za 2 tygodnie mają być wyniki. Kazała mi kupić jakiś płyn i zastosować u naszego Leo, bo jeśli jej koty mają grzybicę, to by oznaczało, że nasz też ma. Jednak nie chcę dawać coś kotu w ciemno, więc przeleczymy go na giardię (gdzies czytałam, że przy tym pasożycie też może występować uciążliwie drapanie okolicy uszu, co ma niestety nasz Leo) i dopiero jak to nic nie pomoże to pojedziemy na pobranie zeskrobiny. Przy tym cały czas będziemy ciągnąć eliminacyjną. Ale powiem szczerze, że się trochę podłamałam, bo zależało mi na dobrej, legalnej hodowli, a tu od samego początku uporczywe drapanie, aż ma już placki przerzedzonej sierści pod uszkami i niewiadomo co mu jest. A hodowczyni co chwilę wymyśla nam inną chorobę, a ja nie chcę bezpodstawnie dawać mu niewiadomo czego.

A tu zdjęcie głownego sprawcy zamieszania :)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne