BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Lilunia
Autor Wiadomość
Lilunia 

Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 10 Sty 2021
Posty: 1
Wysłany: 2021-01-11, 18:09   Lilunia

Dzień dobry Użytkownicy Forum :)

Ja mam na imię Renata i znalazłam się tu z powodu swojego kotecka, który jak to zauważyłam szalenie ochoczo podkrada mi każde mięso które przyniosę do domu. Pomyślałam więc, a dlaczego by koteczka nie karmić BARFem ;) W tym celu potrzebuję kalkulator BARFowy abym mogła przygotowywać dobrze skomponowane posiłki dla dziewczynki.
Lilunia urodziła się 17.08.2020, do mnie przyjechała w wieku 8 tygodni. Rośnie zdrowo, jest bardzo aktywnym koteckiem, wcina wszystko co tylko jej pod nosek podstawię. Jesteśmy po wypędzeniu od niej pcheł i robali, tu fantastyczną robotę zrobił Stronhold. Lusia bardzo nie lubi obcinania pazurków (zawsze jest wojna, uciekanie, drapanie i wycie że cały pion słyszy) jednak co trzeba to trzeba i radzimy sobie. Idzie z każdym razem lepiej. Oczywiście bez smaczków się nie obejdzie :) Lusia miała pierwotnie być koteckiem wychodzącym i faktycznie parę razy była na spacerku, aż do momentu w którym podszedł do niej malutki piesek, a Lusia się wystraszyła, nastroszyła i kiedy ją chciałam wziąć na ręce to mnie ugryzła. Piesek sobie poszedł, ja poczekałam aż Luśka ochłonie, z krwiawiącą ręką wziełam ją na ręce i poszłam do domku. W ten oto sposób Lusia została koteckiem domowym ;)
Żyjemy sobie na południu Wrocławia i fantastycznie czas Nam leci.
Wysyłamy Wam drodzy użytkownicy forum serdeczne pozdrowienia i do popisania :)
_________________
Renata z Lilunią :)
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2021-01-11, 22:23   

Witam :kwiatek:


Z pazurkami zamiast walki proponuję naukę po dobroci - jak kociak mocno śpi to bierzemy cążki i staramy się obciąć jeden pazurek. Maluch na 100% się obudzi i zabierze łapkę, ale w końcu po paru dniach (tygodniach?) prób pazurek zostanie obcięty... wtedy zaczynamy próby z drugim pazurkiem... i trzecim... i czwartym... i (ZMIANA ŁAPY) piątym, szóstym, siódmym, ósmym :mrgreen: . Tylnych łapek nie obcinamy, tam kot doskonale sam robi sobie maciure 8-) .

Po pół roku orientujemy się, że bez problemu obcinamy wszystkie pazurki na jednej łapce za pierwszym podejściem. Po roku obcinamy już WSZYSTKIE PAZURKI, a kot spokojnie i leniwie nas przy tym obserwuje :mrgreen: .



Metoda dla cierpliwych, ale... później mamy takie 15 lat spokojnego obcinania pazurków :hura:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne