BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przepisy z Felini Complete i Felini Renal
Autor Wiadomość
Dojt 

Dołączył: 11 Maj 2018
Posty: 5
Wysłany: 2018-05-16, 13:16   

Ok dzieki.
No to mam na 100% taki, ktory suplementuje omegi. Bede uzywac kropli, chociaz bede musial mieszanke zwiekszyc przynajmniej dwukrotnie, bo nie odmierze raczej pol kropelki :D

Moze byloby wygodniej TObie i osobom sprawdzajacym wklejac dane z kalkulatora w jakis inny sposob? Nie chce, by ktos niepotrzebnie nakladal i tak poswiecony dla mnie czas. :beer:
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-05-16, 13:23   

Dojt :kwiatek:
Użytkownicy wrzucają screeny ze zrzutów ekranu (chyba) strony z przepisem i z wydrukiem.
Pewnie, że tak łatwiej mi wszystko sprawdzić. Ale jak już trzeba poprawki zrobić czyli coś dodać i co ująć to muszę przeliczyć :twisted: :kwiatek:
 
 
Zoyka90 

Dołączyła: 13 Lis 2022
Posty: 1
Wysłany: 2022-11-18, 13:05   

Witam wszystkich, na pokładzie 1,5roczny norweg z alergią na kurczaka. jesteśmy w trakcie przestawiania tylko na barf, póki co opierając się na Felini i kalkulatorze. Niestety w każdym przepisie wychodzi mi dużo za dużo kwasu arachidonowego, reszta wszystko w normie. jak to wyrównać? oleju z łososia nie lubi, może wypróbować olej omega3 lunderland? przepisy opieram na wołowinie i podrobach z indyka. proszę o pomoc.
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1040
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-11-19, 20:13   

Zoyka90, nie przejmuj się tamtymi normami. Przy Felini raczej będzie wychodzić poniżej norm. Ten olej omega3 lunderland to też olej z łososia. Może poszukaj tutaj na forum jakie masz alternatywy skoro kitku pluje olejem z łososia
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
civette 

Dołączyła: 13 Sie 2017
Posty: 1
Wysłany: 2023-09-02, 10:12   

Dzień dobry. Trochę próbuję ułożyć jakiś jadłospis, na chwilę obecną oparty o FC. Znam przepis podstawowy, ale po zainstalowaniu kalkulatora z ciekawości sprawdzam, co mi wychodzi. Z niedoborów żelazo, ale wiem co z tym zrobić. Natomiast notorycznie przekraczam wit. D. Czy przy FC zawsze tak będzie? Czy dalej kombinować?
 
 
Rafał-Kociarz 


Barfuje od: 2020
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 02 Paź 2020
Posty: 107
Wysłany: 2023-09-02, 21:20   

To było omawiane gdzieś, kiedyś na tym forum. W skrócie chodzi o to, że korporacje karmowe przekupiły grupę naukowców aby ci naukowcy opublikowali normy żywienia kotów z mocno zawyżoną witaminą D. Po co taka podstępna intryga? Jednym z głównych składników korporacyjnych karm dla kotów są odpady z przetwórni ryb - surowiec bardzo bogaty w witaminę D, wiec gdyby usłużni naukowcy nie zmanipulowali tych norm, korporacje spożywcze nie miały by w co upychać ogromnych ilości rybnych śmieci. Istnieją także alternatywne normy, których autorzy dowodzą, ze zbyt wysokie poziomy witaminy D są dla kotów szkodliwe. Rozbieżność bierze się stąd, że producenci FC oparli się na innych normach a autorki Barfnego Kalkulatora na innych. Moje doświadczenia z FC są takie, że mój Oskar dostał na nim stan zapalny dziąseł, który po przejściu na sypane według Barfnego Kalkulatora, osobne suplementy - zniknął.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne