BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
Radek539 

Barfuje od: 04.06.2022
Udział BARFa: 25-50%
Dołączył: 15 Wrz 2021
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-17, 06:55   Witam

Dzień dobry,

Dołączyłem do forum żeby dowiedzieć się więcej o diecie BARF, ze względów żywieniowych. Od wczoraj zdążyłem przeczytać wprowadzenie do diety, i zastanawiam się czy muszę przestawiać kitę na surowiznę, ponieważ ona surowe wyczuwa jak się tylko wyciąga z lodówki, i zamiałczuje nas na śmierć :-P , je także póki co wszystkie podroby, którymi ją dosmaczaliśmy. Sam jestem laikiem więc przygotujcie się na masę pytań. :-D
Teraz trochę o kitce. Jak pewnie zauważyliście wołamy na nią "kita"
Ma około 3lat, była kotem podwórkowym uratowanym przez fundację następnie my ją adoptowaliśmy. Kita ma podwyższone parametry ph moczu wahające się od 6.5 do 7.5, w usg nic nie wykryli. Dajemy jej tylko mokrą karmę dobrej bądź bardzo dobrej jakości (mjammjam, catz finefood, gusto). Zanim teraz w ogóle poproszę o kalkulator chciałem jeszcze się doszkolić i zobaczyć czy barf będzie dobrym rozwiązaniem dla tego nieszczęsnego ph, które według nefrologa trzeba poprostu kontrolować raz na 2 miesiące.

Pozdrawiam
Brąś Radosław i Kita :mrgreen:
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-09-17, 17:56   

Radek539, dzień dobry. A gdzie zdjęcia koteczki? :twisted:

Prawidłowo przygotowany BARF to jak najbardziej dobra droga do zdrowego kota, także czytaj, ucz się, nie bój pytać i przestawiaj Kitę na takie żywienie. Kita daje znaki, że chce jeść mięsne posiłki a to już połowa sukcesu. Suplementy nie wszystkie koty od razu akceptują, zdarzają się też nietolerancje, więc sugeruję wprowadzać je stopniowo.
Lekko zasadowe pH moczu nie musi od razu oznaczać choroby. Dbaj o dobre nawodnienie kota, o podstawa.
Powodzenia :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne