BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Lucek wita :)
Autor Wiadomość
kuba2105 

Dołączył: 13 Lis 2023
Posty: 1
Wysłany: 2023-11-14, 19:35   Lucek wita :)

Cześć,

Lucek z "kocimi padawanami" wita :)



Chcemy przejść na pełną dietę BARF główny powód: choroba nerek.
Wcześniej jako że nie mieliśmy takiej wiedzy nawet o niej nie myśleliśmy.

Wyniki przedstawiają się następująco:



W ostatnim badaniu mocno wzrósł mocznik i kreatynina co kompletnie nie przekłada się na zachowanie Lucka. Dodatkowo przybrał na wadzę ok. 300 gram jest aktywny sam piję wodę widzę przełożenie więcej suchej karmy też więcej piję wody.

Dodam jeszcze że w lutym walczyliśmy z chorobą serca ale została przez weterynarza, który jest specjalistą w tej dziedzinie bardzo szybko opanowana.

Leki i suplementy między ostatnimi badaniami:
Semintra czerwona - 1,0 ml zamieniamy teraz na Telmisartan 40 mg 1/5 tabletki (braki semintry) - opanowanie białkomoczu
Nefrokrill - 1 ampułka dziennie
płyn Ringera ~ 160 ml raz na tydzień po ostatnich wynikach 2/tydzień

To było wszystko wydaję mi się że brak np. Pronefry lub też Porus One spowodował wzrost wcześniej były te specyfiki podawane na przemian i dawały efekt stabilizacji w okresie kwietnia-sierpnia.

W tym momencie sam włączyłem Pronefrę (bo jeszcze ją posiadałem) później po rozmowie z weterynarzem też zostało przyznane że można to zrobić

Dieta obecnie:
karma sucha - JOSERA Senior (fosfor 0,45%)
tak wiem suchej karmy nie powinno się podawać ale ważna jest waga kota a tutaj działanie przynosi efekt. On jest przyzwyczajony od małego do takiej więc nie chcemy tutaj robić rewolucji
karma mokra - tutaj pojawia się kłopot z kupnymi - wybieramy tylko odpowiednie dla kotów nerkowych ale ciężko trafić raz w gust Lucka jak i jej jakość bo dwa razy kupiona ma czasem zupełnie inny zapach
Z tego też względu wykorzystujemy to że uwielbia filet z kurczaka
Jednakże nie jest to poprawna dieta tak więc czytamy i dokształcamy się z diety BARF.

I tutaj poza przywitaniem prośby:
1) Czy możecie ze swojego doświadczenia podać jakie suplementy/leki (poza dietą) stosujecie w takim kocim przypadku (chcemy zasięgnąć doświadczenia poza Naszym i tym co przekazuje weterynarz)
aby było pełne zrozumienie nie neguje tego co mówi weterynarz działamy zawsze w porozumieniu ale czasem mam wątpliwości i później wyniki to potwierdzają np.:
zaprzestanie podawania Pronefry na rzecz Nefrokrill a po dłuższym czasie wyniki skaczą a były ustabilizowane
podawanie kroplówki - tutaj mam duży znak zapytania w okresie maj-czerwiec (później też w okresie lipca) nie podawaliśmy ich a wyniki były na podobnym poziomie w lipcu (czego nie ma w tabeli jako że robiliśmy dodatkowe badania w innym miejscu a ośrodek posiadał inny tester z normami ale po przeliczeniach fosfor, mocznik i kreatynina spadły... teraz 3 miesiące jeździmy na kroplówki i nic nie dały, weterynarz chce je zwiększyć do 2/tydzień. My nie jesteśmy w stanie podać ich w domu za bardzo się wyrywa a każdy wyjazd to stres dla kota i koło się zamyka.

Dlatego wszelkie podpowiedzi mile wskazane.

2) Czy możecie nakierować na odpowiednią dietę BARF przy użyciu głównie kurczaka patrząc na to jak przedstawiają się wyniki. Jest to ulubione mięso Lucka zawsze zjada z apetytem dodatkowo uwielbia rybę (poza łososiem). Próbowałem kalkulatora ale na teraz wychodzi mi zbyt wysokie białko. Ja ze swojej strony chciałbym obniżyć mu fosfor jak to tylko możliwe.

Wszelki uwagi, podpowiedzi naprawdę mile wskazane. Chciałbym wykorzystać wiedzę osób forum, aby lepiej zadbać o samopoczucie Lucka.

Pozdrawiamy :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne