BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
EKO środki, kosmetyki naturalne i inne cudeńka
Autor Wiadomość
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1046
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-09-19, 07:51   

Ale, że co :shock: Najpierw okład z niezaparzonej, a potem zaparzyć i wypić? ;)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2013-04-17, 10:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-11-05, 15:06   

Jeżeli mam pozmywać naczynia, to używam możliwie samej wody i gąbki. Jeżeli dochodzą cięższe zabrudzenia, to dodaję szare mydło, trochę szorowania i to wystarcza. A jeżeli chodzi o szampon...
Do mycia włosów świetnie nadaje się korzeń mydlnicy, który wytwarza pianę nie gorszą od tego, jaką daje szampon. Mydlnica zawiera bowiem saponiny, które mają właściwości czyszcząco-pielęgnacyjne – wyodrębniono je z rośliny na początku XIX wieku. Oto jeden ze sprawdzonych przepisów:
2 łyżki mydlnicy lekarskiej należy zalać ½ litra wody i gotować około 10 minut. Wywar przecedzić – jest on już gotowy do mycia włosów. Wywar można wzbogacić dodając 2 łyżki soku cytrynowego i dwa żółtka. Zresztą same żółtka są idealnym zamiennikiem szamponu i warto spróbować umyć nimi włosy. Żółtka zawdzięczają swoje właściwości myjące lecytynie – jest ona dobrym emulgatorem i tworzy emulsję z tłuszczu i wody, dzięki czemu oczyszcza włosy.


Źródło

Jest tam obszerny artykuł (dla Pań :-P ) o kosmetykach do włosów, które można zastąpić ziołami.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2012-11-05, 15:08   

Mój szampon z mydlnicy się praktycznie nie pieni
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Deirs 

Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 09 Lis 2012
Posty: 63
Skąd: z wyspy...
Wysłany: 2012-12-27, 20:52   

To ja odswieze stary watek...

Znajoma wlasnie szukala probiotykow i natknela sie na kilka dziwnych opisow...
Po nieco glebszych poszukiwaniach natknelysmy sie na srodki czyszczace ktore wg zapewnien producenta sa:
100% natural probiotics
Biodegradable
Non-toxic
Non-flammable
Safe children and pets
No harsh chemicals
Green Cleaning Institute Cetified
University and Hospital Tested

Informacje z linii Z Probiotics mozna znalezc tutaj: http://z-probiotics.com/i...eneral-cleaning

Produkty do przeznaczenia domowego: http://www.piphealthyprod...tegory_s/69.htm
 
 
neris 


Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 23 Sty 2012
Posty: 67
Wysłany: 2013-04-07, 13:51   Barfne algi jako... maseczka?

Dziewczyny może któraś z Was ma wiedzę, czy Algi Lunderland można wykorzystać do celów kosmetycznych? Na opakowaniu jest napisane 100% Ascophyllum nodosum- czy to mogłoby być to samo co tutaj ?
_________________
Pies myśli: "Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku - jest moim bogiem!"
Kot myśli: "Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku- jestem jego bogiem!".
.
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-04-07, 14:13   

Czym można smarować twarz zamiast kremów :niewiem: (alergie :hair: )
 
 
majra 


Barfuje od: 04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 130
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2013-04-07, 14:22   

olejami albo mozna zrobić krem samemu eliminując konserwanty uczulajace i składniki (cytrusy, wypełniacze np.)
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-04-07, 16:40   

Mam olej ze słodkich migdałów(bardzo dobry); na olej arganowy, lanolinę, wazelinę, kremy "bez parabenów" - mam uczulenie. Używam też smalcu gęsiego. Co mogę jeszcze ? :cry:
 
 
majra 


Barfuje od: 04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 130
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2013-04-07, 18:00   

a wiesz na co masz konkretnie uczulenie?Co dzieje się ze skórą? Arganowy często uczula, migdały są komodogenne ale i tutaj nie ma reguły. Mozesz też robić sobie szybkie sera na twarz czyli mieszankę kwasu hialuronowego+oleju+cokolwiek
 
 
Maciejka 

Barfuje od: 04.2012r
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Kwi 2012
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-07, 18:19   

gerda napisał/a:
Co mogę jeszcze ?

Też jestem alergiczką.
Na razie najlepiej na mnie działa krem ATOPRA
http://www.doz.pl/apteka/...do_twarzy_50_ml
Można go zamówić do wielu aptek - ma to ten plus że się nie płaci za dostawę.
Próbowałam i naturalnych środków, ale straszne z tym było zawracanie głowy, a poza tym czułam się taka upaćkana :-/ ; mało to było komfortowe.
 
 
majra 


Barfuje od: 04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 130
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2013-04-07, 19:04   

Mnie odstraszałby zestaw parabenowy i parafina która może zaostrzać podrażnienia. Chociaż super, że Ci pomaga :-D
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2013-04-07, 19:22   

A oprócz parabenów i parafiny glikol butylenowy oraz glikol pentylenowy plus cała gama innej chemii.
Jeśli taki krem nie powoduje alergii to penie dlatego, że akurat nie ma w nim składnika, na który jest się uczulonym (jak dotąd). Ale cała ta chemia w nim zawarta jest zabójcza dla skóry i organizmu. Dużo było o składnikach kosmetyków w tym wątku:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=972

W przypadku alergii, istnieje na rynku sporo kosmetyków naturalnych, certyfikowanych przez BDIH lub Natrue, wśród których są także linie hypoalergiczne. Warto poszperać i poczytać dokładnie listy składników, a na pewno znajdzie się coś, co nie zawiera niczego, na co dana osoba jest uczulona.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-04-07, 23:05   

Maciejka- dziękuję, ale niestety nie mam apteki w okolicy do której można ten krem zamówić :-/ Kiedyś starałam się czytać składy kremów, ale wymiękłam :oops: - za dużo tego. Nie mogę stosować tych z apteki do skóry atopowej. Kosmetyczka poleciła mi firmę Thalgo - niestety. Najgorzej, że mam alergię "późną -(z początku jest dobrze) Dagnes - tych firm, które piszą, że ich produkty są naturalne jest sporo. Próbowanie kosztuje mnie dużo czasu i pieniędzy - dlatego zapytałam tutaj. :-x Po raz pierwszy przeczytałam, ze olejek arganowy uczula - wszędzie jest taki wychwalany jako bezpieczny ! :evil: Dziękuję, bo już myślałam, ze ze mnie wyjątkowe dziwadło :roll: Majra - jaki kwas hialuronowy kupić (na allegro. w aptece ?) Olej z migdałów do tego, czy jakiś inny ? Ja nie mam oczekiwań "odmładzających" - chciałabym. trochę nawilżyć. czy natłuścić suchą skórę, szczególnie po myciu, lub rano przed wyjściem na słońce, wiatr itd. :roll:
 
 
majra 


Barfuje od: 04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 130
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2013-04-08, 10:02   

a czym myjesz buzię? Bo sam krem też cudów nie zdziała jak podczas mycia stosowany jest nieodpowiedni kosmetyk.
Ja też byłam zaskoczona jak od jednej dziewczyny usłyszałam, że arganowy ją uczulił. Tak samo konopny jest zalecany dla dzieci alergicznych osób i tylko moja siostrę uczulił(spuchła jej twarz). Od każdej reguły zdarzają się wyjątki.
 
 
Bushido 

Barfuje od: 06.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Maj 2012
Posty: 66
Skąd: W-wa
Wysłany: 2013-04-08, 11:03   

kwas hialuronowy i olejki ja kupuję na stronie zrobsobiekrem.pl . od niedawna też zaczęłam stosować gotowe przepisy na kosmetyki z tej strony lub z biochemiaurody.com szczerze polecam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne