BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
EKO środki, kosmetyki naturalne i inne cudeńka
Autor Wiadomość
Bushido 

Barfuje od: 06.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Maj 2012
Posty: 66
Skąd: W-wa
Wysłany: 2014-02-13, 17:53   

Z tej samej strony, którą podała Komanka: http://www.zrobsobiekrem....L-mlekowy-80/85
 
 
Bellemere 


Barfuje od: 01.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Sie 2013
Posty: 42
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-03-02, 16:34   

Chyba jeszcze tego nie było ;)

Ostatnio bardzo zainteresowałam się naturalną pielęgnacją, zwłaszcza włosów. A włosy mam kręcone/falowane - posiadaczki takich zazwyczaj wiedzą, jakie są one kapryśne ;-) jednego dnia się ułożą ładnie, innego na głowie jest siano i puch. Przydałoby się coś do łagodnej stylizacji, co poskromi puszenie, nie wysuszając dodatkowo włosów. I tak trafiłam na żel lniany. Przepis jest bardzo prosty:

- 2 łyżki siemienia lnianego (niemielonego)
- szklanka wody

Siemię zalewamy wodą i gotujemy przez około 10-15 minut. Przygotowujemy sobie czysty słoiczek i przez drobne, najlepiej metalowe sitko odcedzamy płyn od ziarenek i pozostawiamy do wystygnięcia. Taki żel możemy przechowywać w lodówce przez około 2 tygodnie (jak się zepsuje, to mętnieje, pojawia się biały nalot - wtedy od razu do śmieci).

Wgniatamy go w mokre włosy, podobnie jak zwykły żel czy piankę. Kiedy wyschną, będą lekko posklejane, ale ten efekt ustępuje po ugnieceniu loków. Efekt - piękne, gładkie i błyszczące loki/fale, dodatkowo nawilżone, nie zmasakrowane alkoholem znajdującym się w większości produktów do stylizacji ;-)

Co prawda żel wygląda wstrętnie, jak ciągnący się ślimaczy śluz... Ale jest bezzapachowy, a efekty są naprawdę świetne. Bardzo polecam kręconowłosym :kwiatek:
 
 
olivkah 

Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 179
Wysłany: 2014-03-06, 13:33   

>Może ktoś doradzi jakiś domowy sposób na baardzo suchą skórę na twarzy?
Jutro idę na mikrodermabrazję- skrobać szorstkości. I tak sobie myślę, po co u kosmetyczki płacić za ampułę witaminową, może lepiej kupić jakiś fajny olej? Poradzicie coś?
Dotychczas bardzo dobrze reagowałam na olej słonecznikowy. Po tranie była rewelacja. Ale się skończyło- nie działają już ani na twarz, ani na dłonie.

Może masz wysuszone pomieszczenie i przydałby się nawilżacz?

Co do oleju, wyczytałam taki przepis (na stronie W. A Price) na balsam: Do 9 części rozpuszczonego łoju wołowego dodać 1 część oliwy, plus ew. olejek zapachowy. Oliwa głównie po to, żeby balsam nie był twardy w temp. pokojowej. Podobno łój jest podobny na naszego łoju skórnego (sebum) i dlatego bardzo przyjazny i łagodny dla skóry, można stosować na całe ciało, także u dzieci. Ja używam czasem jako oliwki po kąpieli.
 
 
Witalis 


Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 39
Dołączyła: 14 Kwi 2013
Posty: 123
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-08, 09:01   

Mi bardzo pomaga maseczka ze spiruliny. Przeczytałam na wizaz.pl o zachwalaniu się tą maseczką i też ją stosuje. Skóra jest miękka, sprawia wrażenie czystszej i jakby bardziej nawilżonej. Mam cerę mieszaną. Suche policzki i święcącą strefę T.

Przepis:
spirulina, olejek (ja używam różanego, choć jest wybór i można zastąpić m.in. jojoba) oraz hydrolatu z kwiatu pomarańczy gorzkiej (też jest wybór).
Dzisiaj jak będę sobie robić to dodam kwasu hialuronowego kropelkę.


A może znacie przepisy na jakieś serum?
 
 
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-03-10, 12:34   

Jestem w stanie uwierzyć w łój.
W tej chwili jestem niemal załamana, bo skóra jest coraz bardizej i bardizej sucha i nawet kosmetyki z bodyshop nie tylko nie pomagają, ale chyba nawet pogarszają sprawę.
Powietrze nie jest u mnie przesuszone- na kaloryferach wiszą stale doniczki z wodą i suszę też na nich pranie.
Chyba spróbuję z tym łojem, tylko muszę skombinować jakiś olejek zapachowy na pocieszenie :-P
_________________
teriery irlandzkie - hodowla Zofijówka http://www.zofijowka.cba.pl
Hand Made'owe saszetki na smakołyki http://www.facebook.com/pages/KLIK-Smakołyk/330114460426507?sk=photos_albums
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-03-10, 13:31   

Zofijówka, zostaw łój. Kup olej kokosowy. Wygładza i nawilża cudnie a do tego ładnie pachnie Ja jestem fanką ogromną. Dla mnie taki dość uniwersalny kosmetyk bo pomaga mi też przy wypryskach, pomaga w zaleczaniu skaleczeń. Moja córeczka poparzyła sobie rączkę. Z olejem chwila moment się wygoiło i wygładziło
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Witalis 


Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 39
Dołączyła: 14 Kwi 2013
Posty: 123
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-10, 19:16   

Zofijówka spróbuj również z olejami,np. jojoba, organowy. czytałam, że dają doskonałe rezultaty :)

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=593364
 
 
89ola 

Barfuje od: 05.02.2013
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 192
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2014-03-10, 19:46   

dawno szukałam takiego zbioru olejów, teraz wiem jak go znaleźć

mi olejek rycynowy uratował włosy i skórę głowy, choć na początku zaostrzył problem, po czasie włosy przestały wypadać i tak mam spokój już chyba z rok.
 
 
olivkah 

Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 179
Wysłany: 2014-03-10, 20:35   

Łój nie pachnie jakoś porażająco, dla mnie to subtelny zapach, całkiem przyjemny (także w czasie smażenia). A od niektórych kremów zapachowych aż mnie odrzuca.
 
 
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-03-10, 21:06   

Mam kokosowy (chyba kiepskiej jakości, bo nie pachnie)- zero reakcji, moja skóra pozostaje totalnie bez reakcji.
A arganowy mnie drażni. Moim zdaniem to pic na wodę.
_________________
teriery irlandzkie - hodowla Zofijówka http://www.zofijowka.cba.pl
Hand Made'owe saszetki na smakołyki http://www.facebook.com/pages/KLIK-Smakołyk/330114460426507?sk=photos_albums
 
 
olivkah 

Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 179
Wysłany: 2014-03-10, 21:33   

A nakładasz na mokro czy na sucho?
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-03-10, 21:40   

Mój kokosowy pachnie bardzo intensywnie. Może ty masz rafinowany?
Ja sobie bardzo go chwalę - u mnie działa naprawdę niemal cuda. Ja używam i na sucho i na morko/wilgotno
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Freya 


Barfuje od: 09.2013
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 30 Wrz 2013
Posty: 149
Skąd: Finlandia
Wysłany: 2014-03-10, 22:06   

Zofijówka, ja mogę do skóry polecić jojoba i właśnie kokosowy. Jojoba jest nieco lżejszy, więc do bardzo suchej skóry kokosowy powinien się lepiej sprawdzić. Dodam, że eksperymentowałam z olejami dość dużo i jakość ma ogromne znaczenie. Nie kupuję już innych olejów niż spożywcze zimnotłoczone, nieoczyszczone. Po tych kosmetycznych, rafinowanych nie było u mnie żadnych efektów, z wyjątkiem tłustego filmu na skórze czy włosach :-/ Prawdziwy kokos pachnie dość intensywnie, może spróbuj olejku z innej firmy.
_________________
"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury" - Leonardo da Vinci
 
 
Witalis 


Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 39
Dołączyła: 14 Kwi 2013
Posty: 123
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-11, 07:26   

a gdzie kupujecie swoje oleje?
bo ja dopiero przygodę zaczęłam i nawet nie wiem czy one są dobre jakościowo...
 
 
Freya 


Barfuje od: 09.2013
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 30 Wrz 2013
Posty: 149
Skąd: Finlandia
Wysłany: 2014-03-11, 08:29   

W sklepach ze zdrową żywnością ;-)
_________________
"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury" - Leonardo da Vinci
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne