BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamrażarki
Autor Wiadomość
K9BU 

Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 16
Skąd: Jabonka
Wysłany: 2012-10-08, 20:23   

isabelle30 napisał/a:
O matko ale ty piszesz o zamrażarkach o jakichś ogromnych gabarytach. My - ludzie mieszkający w małych mieszkaniach i do tego nie potrzebujący ilości przemysłowych owego mięsa możemy się uśmiechnąć do takich do 200l


Pisze ogólnie o zasadach, o kalkulacji kosztów itd. Nawet w swojej małej domowej zamrażarce przestrzegając zasad o których piszę osiągniesz oczekiwane wyniki. Ja pracuję na dużych ilościach , Ty na małych, zasady są te same. Do 200l zamrażarki wejdzie jakieś 25 koszyczków jakie Wam pokazałem we wcześniejszym linku. A to już 100kg mięsa kupionego okazyjnie zamrożone w domowej zamrażarce w ciągu doby, normalnie ta zamrażarka przyjęłaby na dobę 20kg. Oczywiście w takiej sytuacji, przy obciążeniu dużą masą wsadu będzie mroziła całą dobę ,nie wyłączy się po godzinie. Ale też nic jej się nie stanie a wy zamrozicie dużą ilość na raz. Bo czasami trafia się okazja coś dobrego tanio kupić i szkoda zrezygnować, trzeba tylko wiedzieć jak sobie z tym poradzić. Pozdrawiam ;-)
_________________
Psu i dobra mucha byleby miał swego druha!
 
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-10-21, 23:11   

Moja zamrażarka jest używana, kupiłam ją za 100 PLN w fundacji Emaus, mieści 300 litrów. Nie widzę specjalnych różnic w rachunkach za prąd... I kocham zamrażarkę moją bo do niej się wszystko zmieści.
 
 
Jadzia 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 6
Skąd: Łódź k/Zgierza
Wysłany: 2013-04-06, 12:12   

Przygotowuję sie do kupienia zamrażarki,
przeczytałam dwa razy temat, super informacje,
K9BU dzieki za szczegółowe wyjaśnienia

Moje pytanie
Chciałabym kupić zamrażarke, aby weszło 40 kg,

O jakiej pojemności powinnam kupic ??

W sklepie w którym kupuje, jest zamrażarka ok 460 l
i wchodzi ok 120 kg mięsa, czyli mniej wiecej 1:3

z góry dziekuje za podpowiedzi i wskazówki
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-04-06, 12:17   

Patrz na możliwości mrożenia czyli ile kg max zamraża w ciągu 12-24 godzin oraz ważny jest taki parametr jak długość utrzymania temperatury minusowej w razie gdyby coś walnęło i musiałabyś szukać na gwałtu alternatywnego schronienia dla zapasów.
Coś mało wydajna ta zamrażarka 460l....moja ma 162 litry (szufladowa, wygląda jak lodówka i zajmuje mało miejsca) i łąduję do niej ok 100kg (bez jakiś tam groszy)...ale ułożone równiutko, w kancik, bez nadmiaru szczelin.
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-06, 20:47   

Iza, pozwolisz, że następnym razem rzucę okiem na Twoją zamrażarkę? Też powoli przygotowuję się do zakupu czegoś większego i szufladowego.
 
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-04-06, 21:02   

Moja zamrażarka stoi u moich rodziców...w schowku. Ja nie mam w domu gdzie jej postawić. Z jednej strony fajnie że ją mam,z drugiej strony muszę nosić w tą i z powrotem mięcho...
Ma 6 szuflad. A raczej 2 półki zamykane klapką - dość wygodne rozwiązanie bo cała półka jest do wykorzystania, tyle że czasem jak się zapomnę i otworzę energicznie to mi się sypie na nogi :mrgreen: Oraz 4 szuflady typowe, wysuwane z czego ta jedna dolna to jest taka typowa mała. Szuflady pozwalają mi na utrzymanie porządku i segregacji towaru...otwieram, wyjmuję i mam. Nie muszę szukać i kopać aby odnaleźć coś co leży na dnie. No i na podłodze zajmuje mało miejsca...Mogłam wziąć tą wyższą - 2 szuflady wiecej. Tak czy siak zapasy mogę robić i to jest wielki plus.
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-07-21, 20:06   Ekonomiczne ładowanie zamrażarnika

Jedni mają duże zamrażarniki a inni tylko szufladę czy dwie w lodówce. Niezależnie od ilości brzuchów do wykarmienia i pojemności do przechowywania zamrozonego mięsa - kazdy wciąż narzeka na brak miejsca...
Jak to zrobić aby było dobrze? Aby upchnąć zdobycze jak najbardziej ekonomicznie?
Wymieńmy się więc pomysłami...

1. można wyjąć szufladę - zyskujemy dodatkową pojemność, niby nie dużo ale jednak. Niestety sposób ten ma pewne ograniczenia. Wkładane porcje muszą być świeże i miękkie. Dobrze jest robić z nich rulony - więc kości odpadają. Dobrze jest popakowane porcje włożyć zbiorczo do dużej torby zamykanej na żyłkę, a torby kłaść warstwami jedna na drugiej. Wtedy łątwo wyjmować wedle potrzeb. Różne gatunki mięs można układać rzędami tak aby zawsze był łatwy dostęp.

Macie jeszcze jakieś pomysły?
 
 
Jara 

Barfuje od: 06.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Cze 2013
Posty: 198
Wysłany: 2013-07-21, 21:21   

Ja zakupione mięso porcjuję, ważę, opisuję i z jednej strony układam mięso bez kości, a z drugiej podroby. Jedno na drugim, woreczek od woreczka ładnie odchodzi.
Mięso z kością natomiast mam w Primexowych workach, są płaskie więc zawsze gdzieś na wierzch da się je upchnąć.
 
 
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2013-07-23, 20:09   

U mnie wygląda to tak, że porcjuję tak z grubsza do małych torebeczek śniadaniowych, z których dalej robię tafle. W tym celu doskonale sprawdzają się pudełka po dużych lodach chyba Zielonej Budki- takie duże niebieskie prostokątne pudełka.
Woreczki rozkładamy na płasko w pudełku i przekładamy kartonikiem.

Potem można wyjąć wszystko z pudełka i gotowe tafle ułożyć w zamrażarce wedle uznania.

Zamiast pudełka po lodach można użyć pudełka po pierogach z Biedronki ;-) -ich dno jest lekko karbowane, co ułatwia potem odłupywanie potrzebnej porcji.

Kiedyś użyłam też keksówkę- również jeśli ma garbki na dnie- dzielenie jest prostsze.
Myślę, że keksówka jest fajna w przypadku karmienia większej ilości zwierzów. Na jednego czy dwa psy- najfajniejsze są tafle.
_________________
teriery irlandzkie - hodowla Zofijówka http://www.zofijowka.cba.pl
Hand Made'owe saszetki na smakołyki http://www.facebook.com/pages/KLIK-Smakołyk/330114460426507?sk=photos_albums
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-07-23, 20:23   

Zofijówka - dobra jesteś :mrgreen:
U mnie jeszcze się sprawdza pakowanie w kancik mielonek. Ponieważ Brutusowi czasem musze cosik przemycić np płucka czy nereczki, to z takich podrobó robię mielonki na szarpaku. Pakuję torebki foliowe i robię ruloniki - batoniki. Potem te batoniki ciasno układam w torbie z żyłką, torby jedna na drugiej też ciasno i mam batoniki kanciaste, bardzo ekonomicznie wykorzystujące max miejsca w szufladzie czy na pólce po wyjęciu szuflady.
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-08-04, 15:13   

Wczoraj sprawdziłam osobiście pomysł z usunięciem szuflady. Mając mało miejsca - musiałam wepchnąć ponad 20 kolejnych kg.
Poporcjowane mięsko, zapakowane w woreczki ulożyłam ściśle w torbach strunowych, wyciskając powietrze. W torbach strunowych nie zostawiałam najmniejszej nawet szparki - pakowane na ścisk. Po wyjęciu szuflad torby włożyłam rozpłaszczając jedna na drugiej w 3 warstwach. Do szuflady wchodziło mi 15-17 kg zależnie czy były mało "ustawne' kości czy mięsko miekkie. Teraz zapakowałam na jedną półkę prawie 20kg. Zyskałam wiec całkiem sporo miejsca. Chyba koniec końców usuniemy wszystkie szuflady...
 
 
Początkujaca 

Barfuje od: 2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Maj 2013
Posty: 13
Wysłany: 2013-12-04, 20:00   

Witam, pozwolę sobie wtrącić moje 3 grosze. Sprzęt agd nie jest już taki jak kiedyś, więc proponuję albo kupować coś super jak miele, albo coś gorszego i dokupić gwarancję dłuższą. Ja mam bezszronową jest cicha. Odnośnie poboru ee, myślę że ciągnie ok stówkę miesięcznie. Ma 8 szuflad. Podobno nie warto upychać na siłę jedzenia, bo jedynie wydłuża się czas mrożenia, pobór prądu. I jak w szufladzie mamy coś zmrożonego to nowe, świeże lepiej włożyć do jakiejś pustej, aby niezamrożone nie ocieplało zbytnio zamrożonego. Tyle teorii :)
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2013-12-04, 20:05   

To jak o teorii mówimy to podobno wydłużona gwarancja to tylko strata kasy ;)
I nie opłaca sie kupować sprzętu z więcej niz 1 "+ " bo wcale nie wychodzi oszczędniej , a czasem jeszcze kosztem czegoś .

Tak twierdzi szwagier - zajmuje sie serwisowaniem sprzętu od jakiegoś już czasu.

Podałabym jeszcze nazwy firm, które w ostatnich latach mają najmniej wad i napraw(niestety sprzet marki, która byla dobra parę lat temu teraz juz prawie na pewno taki sam jakościowo nie bedzie;/ ) ale nie chce robic kryptoreklamy. :-P

A tak konkretniej:
Z tymi + to jest tak, że powyżej 1 cena idzie mocno w gore a oszczednosc z kazdym plusem spada, jest nieproporcjonalna i po prostu sie nie oplaca - to najwiekszy zarzut.
Natomiast przedłuzona gwarancja oplaca sie tylko jesli jest to gwarancja producenta a nie sklepu (warto sprawdzic)
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
Ostatnio zmieniony przez _Jadis_ 2013-12-04, 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
  Zaproszone osoby: 2
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-12-04, 20:06   

Początkująca -sówkę czego ciągnie miesiecznie? Bo chyba nie złotówek :mrgreen:
Zamrażarka ma mrozić towar a nie powietrze. Tylko wtedy wychodzi ekonomicznie, tylko przy pełnym załadunku agregat włącza się najrzadziej i na najkrótszy czas. Zostawianie szpar jest pozbawione sensu.
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-05, 12:26   

Wyjęcie szuflad daje baaardzo dużo miejsca.
Ja w starej zamrażarce miałam same półki z klapkami, było super.
W nowej - same szuflady.
Pierwszą rzeczą jaką zrobiłam, było wyjęcie 3 szuflad (dolna jest taka nieforemna, zostawiłam).
Ponieważ w zamrażarce zostały firmowo 2 półki i dziura, to migiem dorobiłam ze szkła po starej lodówce, brakującą półkę.
Jak widać, brakuje klapek...początkowo bałam się, ze się będzie wysypywać.
Ale nie. Nie tylko nic się nie wysypuje, ale mam jeszcze to dodatkowe miejsce zamiast klapki :)
Szufladom w zamrażarce mówię zdecydowane NIE :)

Jedzenie kocie pakuję w pudełka po tłuszczach takie ok 500 ml, skompletowałam sobie dużo jednakowych. Mam też takie po 250 ml, na wątrobę.
Są bardzo ściśle ustawne, wykorzystują cale miejsce.
Ustawiam też rządkami :) w jednym mięso, w drugim mięso z kością, w trzecim serca,.
Dodatkowo pudełka są opisane.
Kocie zapasy zajmują mi ok 1,5 półki, pozostałe miejsce jest "nasze" i oczywiście przeważnie go brakuje :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne