BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamrażarki
Autor Wiadomość
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-12-05, 17:41   

Ja mam jakąś starawą skrzyniówkę z tych niedużych. Wrzucam jak leci, uprawiam zamrażarkowy tetris. Jak mam dostawę to po prostu mieszam tak, żeby ni ebyło, że pies ciągle to samo je :-D
Jestem bardzo z niej zadowolona. Musze tylko dac jej chyba nową uszczelkę
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Początkujaca 

Barfuje od: 2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Maj 2013
Posty: 13
Wysłany: 2013-12-06, 03:43   

isabelle30 napisał/a:
Początkująca -sówkę czego ciągnie miesiecznie? Bo chyba nie złotówek :mrgreen:
Zamrażarka ma mrozić towar a nie powietrze. Tylko wtedy wychodzi ekonomicznie, tylko przy pełnym załadunku agregat włącza się najrzadziej i na najkrótszy czas. Zostawianie szpar jest pozbawione sensu.

Zapamietam ! :) Tak mi sprzedawca tłumaczył. Czyli uważasz, że ciągnie mniej? Podoba mi się jak opisujecie Wasze sposoby na przechowywanie- pudełeczka itp. Perfekcyjne Panie Barfujące ! :mrgreen: Ja szpar nie mam, bo mam zawsze zapchaną zamrażarkę. Też tak macie, że jak robi się luźniej to wpadacie w panikę że braknie i jedziecie kupić nowe mięso? Ale np. o moje jedzenie tak się nie martwię, w lodówce może być tylko światło, ale zamrażarka musi być pełna. :hura:
 
 
danuta.katarzyn 

Barfuje od: roku
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 16 Lip 2013
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-07, 05:28   

Ja już nie mam "swojej" lodówki wszystko opanowały "psy" :oops:
_________________
danuta.katarzyna
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2013-12-07, 10:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hekate811 

Barfuje od: 25.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 220
Skąd: Lędziny (śląsk)
Wysłany: 2013-12-11, 12:46   

Nie sądziłam że dodatkowa zamrażarka tak szybko stanie się u mnie produktem pierwszej potrzeby :roll: Ale też schodzą mi dziennie porcje ważące niecałe 2kg, więc dwie dolne szuflady przy lodówce (nie mówiąc że nasze rzeczy upchałam do jednej i też nie ma tam jak nic dodatkowego wcisnąć) starczają ledwie na bieżące potrzeby. A żeby przygotować zapasik na okres świąteczny, czy też wcześniej dla nas ludziów, nie ma szans :evil:

Od tygodnia przeszukuję internet w poszukiwaniu modeli (szukam szufladowej) i opinii o nich, a te drugie są nieraz diametralnie różne. Przeraża mnie fakt że wszystko zależy głównie od szczęścia, a i tak raczej nie będzie to sprzęt tak jak kiedyś, czyli na lata. A tak jak pisała Jadis, opinie są o sprzęcie sprzed iluś lat i nijak się mają do tych obecnie produkowanych.

Puki co spodobał mi się jeśli chodzi o parametry sprzęt Whirlpola. 24kg wsadu w 24h i w razie awarii utrzyma temperaturę do 33h. Cena do wytrzymania, a poza tym, bez fajerwerków, ale jakoś nie chce mi się za nie dopłacać, rozmrozić mogę sama ;-)
Macie może jakieś doświadczenia z tą marką? Jak ją oceniacie pod względem załadunku? Niestety z tego co dzwoniłam sprzęt tylko w sklepie internetowym, w sklepie stacjonarnym go nie pomacam :evil:


przy okazji natknęłam się na innym forum na jeden ciekawy wątek jak pozbyć się zapachu po zepsutym mięsie
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2013-12-11, 12:54   

Ok napiszę najwyżej jakiś mod usunie.

Polecany teraz sprzęt jest Elektroluxa, LG, Whirlpol spadł za nimi , nadal jest przyzwoity ale to już nie tak dobra marka jak była kiedys ( sama u rodziców mam ich pralke, zmywarke i lodowke). Nie wiem czy LG produkuje w ogole zamrazarki (ale mam pralke i dziala bezbłędnie , lodówki też dają rade podobno) i dałam się namówić na lodówkę Elektroluxa (choć chciałam Whirlopola) i też jestem zadowolona. Whirlpol podobno stracił na jakości i dużo częsciej się psuje.
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
Hekate811 

Barfuje od: 25.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 220
Skąd: Lędziny (śląsk)
Wysłany: 2013-12-11, 13:24   

Właśnie między tymi dwiema markami się waham, z wypatrzonych modeli Elektrolux był pierwszy i nawet tańszy, tyle że parametry jeżeli chodzi o utrzymanie temperatury w przypadku braku prądu są gorsze. A to przy ostatnich coraz gwałtowniejszych anomaliach pogodowych może być przydatne :-P
Już kiedyś po gwałtownej burzy przeżyłam 2 dni bez prądu. Ogrzewanie na gaz ale sterownik potrzebuje zasilania, dobrze że mamy stary piec węglowy i było trochę drewna po wycięciu drzewa na stanie. Od tego czasu mówię też nie kuchenkom w całości elektrycznym, piekarnik ok, ale w razie prądu musi być chociaż opcja by móc sobie chociaż zagrzać wodę na herbatę.

O LG też znalazłam pochlebne opinie, ale zamrażarek nie robią :-/
 
 
Dzaruna 


Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 40
Dołączyła: 10 Sty 2012
Posty: 183
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-11, 13:51   

Też miałam ostatnio zamiar zainwestować w podobny sprzęt więc szperałam i pytałam. Z tego co mówią serwisanci to większość marek ma części robione dokładnie w tym samym miejscu i jest to praktycznie to samo. Zasugerowali ,że w związku z tym, jeżeli nie wybiera się marki, która na pewno jest robiona na innym osprzętowaniu np Liebherr, to należy po prostu kierować się tym co ci najbardziej pasuje. Czyli wybierz tą, która tobie będzie odpowiadać bez względu na firmę (elextrolux, lg , whirpool....)
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2013-12-11, 14:01   

Tak whirlpol sie na czesciach samsunga zdaje sie. (tu glowy nie daje)

Kiedys mieli wlasna fabryke i wlasne czesci. Stad spadek jakosci.
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
Hekate811 

Barfuje od: 25.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 220
Skąd: Lędziny (śląsk)
Wysłany: 2013-12-11, 14:19   

Jest jeszcze zanussi wykupione przez electroluxa, czy jakość jest podobna?
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2013-12-11, 14:23   

O zanussi w ogole nic nie slysze. Dla mnie TO jest wystarczajace. :-P
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
gstachow 


Wiek: 43
Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 39
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-12-11, 14:25   

To i ja się podzielę spostrzeżeniami, gdyż dwa dni temu zakupiłem zamrażarkę.

1. Nie przejmujemy się klasami energetycznymi. Ktoś już pisał na pierwszej stronie, ale powtórzę. I podam na przykładzie. Szukałem zamrażarki z szufladami o wysokości 85cm, czyli jak blat w kuchni. Zamrażarka klasy A+ za 729zł (która dziś już jest w promocji za 699zł, grrr i transport gratis, grrrrr x 2) i zużyciu 175kWh na rok kontra A+++ za 1250zł i zużyciu 152kWh na rok. Wychodzi 23kWh różnicy na rok. Teraz zobaczcie sobie na rachunek z elektrowni i sprawdźcie ile kosztuje jedna kilowatogodzina i policzcie za ile czasu zwróci się te ok 500zł różnicy.

2. Zachwycając się, że ta ma dużo większą pojemność zwróćmy uwagę czy to wartość netto czy brutto. Sam się prawie nabrałem i kupiłem droższą i mniejszą pojemnościowo, choć dla zmyłki gabarytowo była szersza. Po prostu w tym sklepie na karteczce nie było pojemności netto.

3. Nie kupowałem w ciemno przez internet. Objeździłem kilka sklepów i każdy egzemplarz otworzyłem i pomacałem aby zobaczyć czy to nie jakaś tandeta, bo w dzisiejszych czasach … szkoda gadać. Dodatkowo można sprawdzić wymiary szuflad i pomedytować czy mi tu wejdzie kurak czy nie, albo że na tej półce będzie to i to (bo szuflad też może być różna ilość i stąd rożne rozmiary, albo część wyższych a część niższych, no i niektóre zamrażarki miały małą głębokość szuflad, itd...). Przez neta tego nie zobaczymy i się można zdziwić.

4. W domu chciałem sprawdzić w necie czy parametry ze sklepu zgadzają się z oryginalnymi dokumentacjami producenta. Ale wykazałem się lenistwem i wyjątkowo nie sprawdziłem. Ale polecam.
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2013-12-11, 14:28   

Jest jeszcze jedna firma... tylko kurcze nie pamietam czy to na pewno to ...chyba Liebherr czy jakos tak - oni zdaje sie zamrazarki maja.
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-12-11, 14:31   

Ja jestem bardzo zadowolona z Beko. To co ta moja już wytrzymała... żadna chyba by nie dała rady. Do tego pakowna niesamowicie..
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2013-12-11, 14:33   

Isabelle a kiedy ja kupowałaś?
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
Bigiel 


Barfuje od: 2007
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 219
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-11, 14:35   

Ja miałam lodówkę Liebherr - niestety padła po 4 latach.(przestała chłodzić). Naprawiana dwukrotnie, dalej nie chłodziła. Daliśmy sobie spokój bo naprawy wyszły tyle co 1/3 nowej, a poprawy nie było.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne