BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Małoletni kłapouchy koci barfer...
Autor Wiadomość
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2012-09-23, 17:37   Małoletni kłapouchy koci barfer...

Witam wszystkich forumowiczów :-D

Przede wszystkim chciałam powiedzieć, że super pomysłem było założenie takiej strony poświęconej zdrowemu żywieniu naszych milusińskich. I podziękować wszystkim, którzy poświęcili jej taki nakład czasu i pracy :kwiatek:

Co do mojego małego mięsożercy - jak na wstępie czyli kocurek rasy scottish fold. Wiek - 4 miesiące + 1 tydzień :->
Żywe zaprzeczenie wszystkich cech przypisywanych tej rasie. Jedyne co odpowiada jej opisowi to całkowity brak agresji (przynajmniej na razie i mam nadzieję, że tak zostanie) i to, że jest strasznym pieszczochem :-D
Młodzieniec wabi się Skipper (jakkolwiek i tak wszyscy mówią Skipuś :-D ). Sądząc po jego dotychczasowych wyczynach zadatki na komadosa (oczywiście kociego) zdecydowanie ma :twisted:

Kotek jest u mnie 5 tygodni i praktycznie od początku wcina surowe mięsko - w hodowli jadł również suche, ale u mnie mały szantażysta już pierwszego dnia pobytu zastrajkował jak wywęszył tatara na blacie kuchennym no i teraz siekam, mielę i mrożę mu różne barfne smakołyki :food:
Chłopak rośnie jak na drożdżach i wygląda na to, że z czasem będzie bardzo przystojnym facetem...

No a teraz oddaję głos rzeczonemu drapieżnikowi :-D

Wyglądam jak kocia ofiara i kupka nieszczęścia, ale to tylko pozory... ;-)



Kocie zombie - potrafię zrobić wrażenie na przeciwniku...



Uwielbiam się wspinać po ścianie z cegieł...



...i po spodniach mojej Pani (ale tutaj to zmierzam w kierunku sznurka od polara) ;-)



Suszarka do bielizny jest doskonała do ćwiczenia równowagi (szczególnie jeżeli się goni za własnym ogonem ;-) )



Przewroty to już klasyka w moim wydaniu...



Grunt to się dobrze przyczaić - sukces w polowaniu murowany !!!



Mysza mi się chwilowo znudziła - co by tu jeszcze spsocić ???



Czy ktoś mnie wreszcie podrapie po brzuszku ??? Ile czasu mam jeszcze tak leżeć ???!!!



Liczę owieczki...



I na koniec - moje pierwsze chrupanie kurzęcego skrzydełka :food: Spisałem się bardzo dzielnie i chyba mi się to spodobało....

_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
Ostatnio zmieniony przez Skipper 2012-09-23, 19:33, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-09-23, 19:25   

Witamy serdecznie małą "paskudę" :kwiatek:
Zawsze powtarzam, że nie ma nic piękniejszego od małych kotów....
  Zaproszone osoby: 2
 
aśka 

Barfuje od: roku
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 177
Skąd: śląskie
Wysłany: 2012-09-23, 19:37   

Przepiękny malec. ;-) Witam na forum. :kwiatek:
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2012-09-23, 19:54   

Dziekuję :-D
Malec to chyba raczej nie jest bo obecnie waży już 2,1 kg :mrgreen:
Wypasło się toto u mnie - delikwent zrobił się bardzo umięśniony, tłuszczyku praktycznie pod skórą nie ma.
A generalnie to coraz ładniejszy robi się z wiekiem - widziałam go w hodowli jak miał bodajże 8 i 11 tygodni i to było takie szare nie-wiadomo-co z przesympatycznym pyszczkiem i niebieskimi oczkami jak guziczki (teraz ma pomarańczowe), na widok którego stopniało mi serce :love:
Podczas pobytu u mnie zaczęły uwidaczniać się wszystkie prążki i kolory, ciekawa jestem jak będzie wyglądał za kilka miesięcy ;-)
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Aleka 


Barfuje od: 09.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Lip 2012
Posty: 36
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-09-24, 10:52   

Jaki on słodki :love: Witajcie :-D
2 kg to dla mnie jeszcze maleństwo, mój kocurro (dachowiec) o miesiąc z kawałkiem starszy dobija do 4g :mrgreen:
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2012-09-24, 19:14   

Aleka napisał/a:
Jaki on słodki :love: Witajcie :-D
2 kg to dla mnie jeszcze maleństwo, mój kocurro (dachowiec) o miesiąc z kawałkiem starszy dobija do 4g :mrgreen:


O rany, to ile on będzie ważył jak wydorośleje ??? :shock: ;-)
Kocury scottish fold podobno 4,8 - 6 kg, ale ja po tym co wyczynia ten koci komandos ;-) w opisy rasy przestałam już wierzyć :mrgreen:
U mnie przybrał na wadze w ciągu miesiąca ok. 60 dag, no ale to zawsze jedna paszcza do miski i obżera się do woli :food:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2012-09-24, 21:02   

cudowny ten Twój mały alpinista :love:
 
 
ewka 

Barfuje od: 05.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Cze 2012
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-24, 22:08   

Ale rozkoszny puchatek :love:
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2012-09-27, 20:16   

zenia napisał/a:
cudowny ten Twój mały alpinista :love:

O tak, w wieku 3,5-miesiąca wlazł na 2-metrową szafkę w łazience i po wieszaku na ręczniki przedostał się na obudowę kabiny prysznicowej. Kombinował jeszcze żeby z obudowy wskoczyć na deszczownicę, ale na szczęście zrezygnował - nie wiem, czy deszczownica by to wytrzymała. Tylko problemy potem z zejściem były :mrgreen:
A PODOBNO SCOTTISH FOLDY RZADKO OSIĄGAJĄ WYSOKOŚĆ PARAPETU... :twisted:







ewka napisał/a:
Ale rozkoszny puchatek :love:

Charakter ma równie rozkoszny :mrgreen: Ostatnio czyha na stopy wysunięte w nocy spod kołdry - siada przy stopie, bierze ją w obie łapki i wylizuje :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2012-09-27, 20:30   

śmiesznie wyglada z ta główką :love:
aż sie chce całować
to poranne lizanie znam,Tilda wylizuje mnie całą,spać nie daje
a malutka obgryza palce -to znak że trza wstawac i dawac jeść

napatrzeć sie nie moge na tego Twojego malca
musze bardziej zgłębic rasę
 
 
Sonya 

Barfuje od: kwie 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 164
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-09-27, 21:16   

Niby taka sierotka a tu proszę. Ten kto Ci go sprzedał jako scottish folda na pewno cie oszukal, toż to Spiderman w przebraniu! A w kazdym razie Spidercat nie zaden tam fold :) jak on tam kurcze na te sciane wlazi? :D

Gdyby pewnego dnia moj kot taka sztuke opanowal bylabym skonczona :D
 
 
Sonya 

Barfuje od: kwie 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 164
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-09-27, 22:31   

Z foldami niezmiennie kojarzy mi sie nastepujacy filmik: http://www.youtube.com/watch?v=8fwXeBCMrT4 :D
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2012-09-27, 22:36   

Sonya napisał/a:
Niby taka sierotka a tu proszę. Ten kto Ci go sprzedał jako scottish folda na pewno cie oszukal, toż to Spiderman w przebraniu! A w kazdym razie Spidercat nie zaden tam fold :) jak on tam kurcze na te sciane wlazi? :D

Gdyby pewnego dnia moj kot taka sztuke opanowal bylabym skonczona :D


Proste :mrgreen:
1. Sedes - 45 cm
2. Sedes - umywalka - kolejne 44 cm
3. Umywalka - półka nad umywalką - kolejne 28 cm
4. Półka - szafka (najtrudniejszy etap) - kolejne 83 cm.
No i Skipuś jest na szafce przy tym kufelku z suszonymi roślinkami.

Z szafki schodzi 18 cm w dół na wieszak do ręczników (wieszak pokona bez problemów bo przecież wyćwiczony na suszarce do bielizny ;-) ), a potem 24 cm w górę i jest na kabinie prysznicowej. Z kabiny prysznicowej ma już tylko 65 cm do deszczownicy :twisted: - gdyby tam wskoczył deszczownica niestety idzie do kasacji :-(
Dla kandydata na kociego komandosa to pryszcz :mrgreen:

Na razie sie odzwyczaja bo na półce ma przyklejoną taśmę dwustronnie klejącą, do której lekko kleją mu się łapki - to bardzo skutecznie zniechęca do dalszej wspinaczki. Innego sposobu na powstrzymanie jego zapędów niestety nie było :lol:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Sonya 

Barfuje od: kwie 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 164
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-09-27, 22:46   

Bardziej chodziło mi o te cegły :D Wspinaczkę pod sufit mam z kicią opanowaną, ale na szczęście nie po płaskiej ścianie :D
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2012-09-27, 22:47   

Sonya napisał/a:
Z foldami niezmiennie kojarzy mi sie nastepujacy filmik: http://www.youtube.com/watch?v=8fwXeBCMrT4 :D


Dokładnie to samo - z tym, że u mnie trąca łapką jak leży koło mnie, pogłaszczę go, a potem zabieram rekę.
Ewentualnie łapie obiema łapkami za rękę i stara się ją do siebie przyciagnąć.
Ewentualnie na siłę wciska głowę pod leżącą rękę.
Przy głaskaniu miny robi identyczne jak ten na filmie :mrgreen: Dodatkowo jak się go wygłaszcze wpada w jakiś trans i dokładnie wylizuje rękę.
Rano jak nie reaguję na jego pobudkę dźwiękową (wydaje takie śmieszne skrzeczące dźwięki) - siada przy głowie i łapką delikatnie klepie po policzku. Do skutku, bo wie że jak mnie obudzi to zostanie co najmniej 10 minut wytarmoszony za futro :mrgreen:

Kot jest strasznie pocieszny :love:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
Ostatnio zmieniony przez Skipper 2012-09-27, 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne