BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o gotowych karmach dla kotów
Autor Wiadomość
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-27, 10:35   

przytoolanka napisał/a:
No ja się właśnie mocno zastanawiam co będzie jak nad morze pojedziemy - organizacyjnie nie dam rady barfa tam ogarnąć i będę musiała zakupić gotową karmę, co mnie martwi. O kuwetowych aromatach już nawet nie myślę...
Ja bym wzięła zamrożoną mieszankę na 2-3 dni, dobrze zapakowaną, dojechaaby co najmniej zimna.
A na miejscu kupowałabym mięso i dawala bez suplementów, tylko pokrojone. Dorosłym zdrowym kotom brak suplementów przez kilkanaście dni nie zaszkodzi, a rewolucja będzie mniejsza niż po puszkach.
A jakas lodówka na miejscu na pewno będzie dostępna.
 
 
przytoolanka
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-27, 10:51   

Dzięki bardzo - jakoś damy radę. Co prawda jedziemy pociągiem, ale może faktycznie uda się nam jakoś przewieźć mieszanki - zobaczymy czy uda mi się małżona przekonać, bo dosyć sporo bagażu mamy. Dzięki za wszystkie wskazówki ;-)
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-07-27, 10:59   

moje koty nie chcą jadać mieszanki poza domem, zawsze trzeba wyrzucać śmierdzące mięso
ja bym postawiła na puszki, w końcu to kocie żarcie nie zabija w ciągu kilku dni :twisted:
 
 
przytoolanka
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-27, 11:02   

To też zrobimy pół na pół ;-) Te puszki, które zabieramy ze sobą też nie są najgorsze - musimy sobie dąć jakoś radę.
 
 
Natruszka 

Dołączyła: 24 Wrz 2013
Posty: 9
Wysłany: 2015-08-06, 13:30   

Zamówiłam ostatnio kocią karmę PON Meadowland Mix i mam z nią problem ponieważ różni się składem od tego co było podawane na stronie, oczywiscie na niekorzyść. Nie wiem co z tym fantem teraz zrobić:

skład według sklepu:
Composition: Dehydrated Chicken meat, Dehydrated Salmon, Fresh Salmon, Dehydrated Turkey meat, Linseeds, Lucerne, Turkey fat, Vitamin-Mineral premix with prebiotics, Salmon oil, Chicken livers, Dried Eggs, Seaweed, Cranberries, Dried apple, Lecithin, Seasalt.

realny skład z opakowania:

Zamówiłam wór 7,5kg czyli nie mało, cena też do niskich nie należy a tu takie rozczarowanie :///
 
 
Maduro 


Barfuje od: maj 2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 107
Wysłany: 2015-08-06, 15:45   

Natruszka, a możesz sprecyzować, gdzie ta różnica?
 
 
Natruszka 

Dołączyła: 24 Wrz 2013
Posty: 9
Wysłany: 2015-08-06, 17:44   

w starym składzie odwodniony łosoś i świeży łosoś jest na 2i3 miejscu w składzie, w nowym nie ma w ogóle odwodnionego łososia jest tylko świeży, do tego suszone jaja w nowym składzie są już na 3 miejscu, w starym natomiast były one pod koniec składu. Wychodzi na to, że łososia w tej karmie zostało garstka , bo wiadomo ile ze świeżej ryby pozostało gdy się ją wysuszy oraz te suszone jajka są niejako zapychaczem.

moze przesadzam, ale nie lubię takich sytuacji
 
 
Maduro 


Barfuje od: maj 2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 107
Wysłany: 2015-08-06, 20:25   

hmmm... niby drobne zmiany ale ciekawe skąd się wzięły. Przed chwilą napisałem do producenta z pytaniem, bo sam "dokańczam" tę karmę (u mnie na opakowaniu dokładnie jak u Ciebie Natruszka) i nawet do głowy mi nie przyszło, żeby sprawdzić czy skład na opakowaniu zgodny jest z podawanym na stronach www. Jak przyślą odpowiedź oczywiście zamieszczę ją tutaj.
 
 
Natruszka 

Dołączyła: 24 Wrz 2013
Posty: 9
Wysłany: 2015-08-06, 20:56   

ja zamawiałam bezpośrednio od producenta z Niemiec, też napisałam do nich mejla z prośbą o wyjaśnienie ale jak do tej pory zero odpowiedzi. PONa zamawiałam ostatnio jakiś rok temu i wtedy skład się zgadzał, więc musieli zmienić go stosunkowo niedawno , szkoda, że nie poinformowali o tym klientów :/
 
 
Madame Miaou 

Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-18, 22:43   

Czy ktoś z Was natknął się może na karmę "Essential. The Jaguar"?

http://www.karmik.pl/koty...r-3-kg-cat.html
 
 
Zelka2303 

Dołączyła: 03 Wrz 2015
Posty: 22
Wysłany: 2015-09-21, 19:33   

Hej! mam pytanie. Co sadzicie o karie real nature oraz wilderness od real nature?
Faktycznie taka super jak jest napisane na opakowaniu? Czy nie doknca super jak w przypadku bozity?






 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-09-21, 19:56   

Dagnes pisala o nich tutaj. Nie analizowalam ich szczegolowo, ale kotom smakuja.
 
 
Ewik72 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-22, 00:16   

Moim zdaniem warte polecenia mokre karmy dla kotów. Skład dość dokładnie pokazany, obecnie serwuje kociętom . Z karm oferowanych przez Maxizoo polecam tez Select Gold. Seria dla seniorów u mnie stosowana awaryjnie dla nerkowców,
 
 
Zelka2303 

Dołączyła: 03 Wrz 2015
Posty: 22
Wysłany: 2015-09-22, 09:40   

vesela krava, Czyli szukalam w nieodpowiednim watku :), dzieki :) My real nature karmimy sie juz dlugo dlugo, jednak koty wybredne mam bardzo, wiec oprocz real nature mam inne puchy i saszetki, ktore podaje na zmiane. Wczesniej jedna z karm, ktora podawalam zamiennie byla bozita, jednak okazala sie bee, bo bialoko w porownaniu do miesa byo za niskie, tutaj tez jest jest niska zawartosc bialka, wiec wolalam napisac i sie upewnic.
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-09-22, 14:33   

Zelka2303 w którym rodzaju masz za niską wartość białka? Ja mam pod ręką tylko Wilderness z indykiem. W suchej masie mamy:
51,90 % białka
30,95 % tłuszczu
2,86 % węglowodanów

Ca/P 1,14
Tauryna 1500 mg/kg

Niestety producent nie podaje zawartości sodu, wygląda też na to, że nie ma dodatku omega 3 (oleju lnianego nie biorę pod uwagę, jednak w innych odmianach i w karmach Select Gold jest olej z łososia).

Wrzuciłam te parametry do liczydła przestrzegając dawkowania zalecanego przez producenta. Jeżeli 5 kg kot zje 300g karmy w ciągu dnia (moje zjedzą nawet więcej jak trzeba), to podaż białka wynosi aż 6,5 g na kg kota. Teraz nie wiem, czy w przypadku gotowych karm te wyliczenia się sprawdzają ze względu na mniejszą przyswajalność przetworzonego białka?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne