BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
dzień dobry forum :)
Autor Wiadomość
Jaelithe 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 6
Wysłany: 2016-01-12, 14:57   dzień dobry forum :)

Mam na imię Justyna i mieszkam z kotem - pręgowatym buraskiem, który nie pije :) na forum interesuje mnie głównie temat zdrowego odżywiania kotów.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2016-01-13, 08:36   

Dzień dobry Jaelithe :-)
Jak to kot nie pije? W ogóle? A może dostaje wystarczająco wody w pokarmie?
Czym go karmisz? Jeśli karmami o wysokiej zawartości wody (rzędu 80%), to kot ma prawo nie pić.
Napisz coś więcej o swoim burasku i wstaw dużo zdjęć!
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Jaelithe 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 6
Wysłany: 2016-01-13, 18:39   

Kot pije, ale minimalne ilości wody i w dodatku ma osad w pęcherzu. Dodaję zdjęcie i opis sytuacji, ale nie wiem, czy to właściwy wątek. Jeśli nie, pokieruj mnie proszę do dobrego :) Chciałam też dodać zdjęcie, ale się nie ładuje :(

O barfie dowiedziałam się niedawno, gdy moja kotka zachorowała i weterynarze w Łodzi leczyli ją tak nieudolnie, że jak trafiłam do dr Neski Suszyńskiej (nefrologa), która rozpoznała bakteryjne zakażenie dróg moczowych, było za późno na ratunek - kotce zaczął w końcu spadać mocznik, ale organizm nie dał rady i po 3 dniach zmarła.

Wkrótce po tym przebadałam dokładnie kocura i okazało się, że ma podwyższone pH moczu (6,5), osad w pęcherzu, podniesioną kreatyninę (2,02), bakterie i śluz w moczu i osłabioną wątrobę - w dużym skrócie. Dostał antybiotyk, przez miesiąc jadł urinary suche (moczone w wodzie) i wszystkie wyniki wróciły do normy (ph 6, kreatynina 1,8, parametry wątroby też ok), ale osad w moczu pozostał. Weterynarz radził mi dalsze karmienie urinary (już nie hd), ale przestawiłam go na fine catzfood rozcieńczane wodą plus wołowina, indyk, podroby - także zalewane wodą. Skonsultowałam się z innym weterynarzem, pytając, czy mogę zastąpić urinary jedną z polecanych tu substancji (pasta, proszek), ale powiedział, że nie ma potrzeby, bo ph jest dobre.

Miało to miejsce około 2 mce temu, nie mam aktualnego badania moczu (zrobię w weekend), ale wczoraj kot miał usg pęcherza i nadal widać, że na 90% powierzchni jest osad (10% było właściwie czarne). Zalecenie - oczywiście urinary.

Szykuję się do pełnego wprowadzenia barfu, ale nie wiem, jak modyfikować przepisy, ze względu na ten osad w pęcherzu. Zaopatrzyłam się w dużo mięsa (wołowe i indyk) i podrobów, mam tran i olej lniany, czekam na suplementy. Chciałabym zacząć od prostszych przepisów, na początek z proszkiem Lilly's Bar, Easy B.a.r.F. Zgłosiłam się już do Hebe po kalkulator.

 
 
ramon1410 


Barfuje od: 01.11.2015.
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 38
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 33
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2016-01-14, 00:56   

Jaelithe napisał/a:
przestawiłam go na fine catzfood
Chyba catz finefood :lol:
Kocur super, jak z reklamy.
A co do karm suchych weterynaryjnych to podchodziłbym raczej sceptycznie. Mi się wydaje że raczej nie działają a nabijają portfele sprzedawcom. Ja też swojego karmiłem przez miesiąc RC na alergie (wet kazał odstawić apllaws i CFF) i skutki były raczej negatywne.( biegunka, osowienie, wieczny głód).
Barfa nie wprowadzaj nagle, tylko stopniowo, po kolei wprowadzaj suplementy. Jak nagle rzucisz mu mieszankę z kompletem wszystkiego, to strajk masz murowany.
Pozdrawiam i życzę młodemu powrotu do zdrowia.
A tak w ogóle jak się wabi? :-)
 
 
Jaelithe 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 6
Wysłany: 2016-01-14, 13:32   

Tak, oczywiście pomyliłam nazwę :)

Kocur ma na imię Hamlet i nie jest już młodzieniaszkiem, jego wiek szacowany jest na 8 lat. On bardzo lubi surowe mięso i podroby i wszystko, co surowe, a jak polałam mu jedzenie tranem i dolałam wody, to wypił z chęcią.
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2016-01-15, 21:26   

8 lat to u nas młody kot :mrgreen: i do tego mądry, bo lubi surowe mięsko :mrgreen:
Witamy pięknego Hamleta :kwiatek:
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2016-01-16, 01:38   

Witamy Was serdecznie na Forum :kwiatek:
Wszystkiego się tu o Barfie dowiecie a Hamlet wygląda jak mój Rafajel :mrgreen:
Mądre te buraski oj mądre, wiedzą co dla nich najlepsze.
Podsyłam link do gotowych przepisów:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=16
albo zapraszam do Receptariusza po przepis z naturalnymi suplementami :twisted:
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2016-01-17, 15:12   

Piękny kot :-) Niech się zdrowo trzyma. Witajcie :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne