BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rudzenie kotów na BARFie
Autor Wiadomość
gpolomska 
Junior Administrator

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2017-12-06, 20:42   

Z tą miedzią rozmawiałam z wet i nie jest przekonana do suplementacji w ciemno (kumulacja miedzi w wątrobie jest bardzo niebezpieczna a koty mają wrażliwą wątrobę).
Prawie od początku pobytu u mnie Susu (2.5 roku) robię BARF w połowie z Easy BARF Sensitive, który ma miedź - w tak krótkim czasie do niedoborów widocznych na futrze raczej by nie doszło. Normalnie jest czarna, ale pod światło widać rudawy kolor. To samo z Malutką. Wyniki krwi mają bardzo dobre (a robiłam już naprawdę mocno rozbudowany panel w IDEXX), zęby Susu ma niesamowite, apetyt itd. - wszystko idealnie. Ale rudzieją. Dlaczego? Nie mam pojęcia. U koleżanki jadła 2 lata mięso z FC i nie rudziała. Tu ma dodatek naturalnych suplementów i w połowie EASY.Może jakiś z supli naturalnych wpływa na to rudzenie? Co ciekawe - kotka rodziców je to samo od 3 lat, ma większość futra czarne (tylko brzuch i 2 łapy białe), a zero rudzenia nawet pod światło - idealnie czarny kolor. Jedzą to samo, a reakcji brak. Magnolia też nie rudziała a jadła 100% naturalne suple i miała chore jelita/trzustkę. Może to wpływa tylko na niektóre koty z jakimś genem albo co? Podejrzewam, że wytłumaczenie nie jest takie samo dla wszystkich a już na pewno nie jest tak proste jak brak miedzi.

Nie jest to takie rudzenie jak kota nerkowego / z anemią / robalami, ale pozornie czarny kot przy spojrzeniu pod słońce ma lekko rudawy odcień.

Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2017-12-06, 21:03   

Ja się zastanawiałam, czy na rudzenie nie ma wpływu hemoglobina. Moje też tak pod światło miały jakby rudawy odcień (u Mufki na czarnym było lepiej widać, Maks szary pręgowany też minimalnie). Rudzenie pojawiło się po połowie roku od wprowadzenia barfa, to młode koty. Jak ograniczyłam hemo dosłownie do minimum a czasem to nawet w ogóle nie dawałam to rudzenie znikło. Moje koty nie chcą jeść barfa z hemo :-( . No, ale też jednocześnie od stycznia dostają wątrobę kaczą i poziom miedzi jest w barfie prawidłowy, zatem trudno powiedzieć czy moje podejrzenia są prawidłowe.
Nikomu nie winien łaski ni posłuchu"
/Jacek Kaczmarski

doradora 

Barfuje od: 09.2014
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2017-12-07, 08:08   

a może to jest brązowy kot? znaczy podszerstek brązowy?

Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Wysłany: Wczoraj 21:00   

moja Mona jest cała czarna z białymi łapkami i brzuszkiem, jest na 100% barfie i też pod słońce jest zrudziała; też się zastanawiałam dlaczego? może rzeczywiście to któryś z supli, a może to taka uroda?

apple 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Wczoraj 23:21   

preria,

Czy kot ma aktualne badania?
Takie rudzenie czarnego futra może być objawem niektórych chorób, np. niestety nerek.

Odpowiedz do tematu