BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc w diagnozie i interpretacji wyników - KOTY
Autor Wiadomość
juana 

Dołączyła: 25 Gru 2013
Posty: 93
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-12-26, 15:26   

No tak dostał tą kroplówkę wcześniej i dzisiaj też tak. Na razie jakoś bardzo dużo nie wysikał ale jednak. Apetytu wciąż nie ma. Ale przynajmniej nie jest już taki śpiący. Nie chcę myśleć co by było gdybym mu jednak podała tą wieczorną insulinę ... Ile razy dziennie mogę mu podawać nospę? po 1/4 tej max.
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2013-12-26, 15:45   

juana, ja kiedyś dodstałam takie zalecenie, aby dać dwa razy po pół tabletki no-spy dziennie, Ty masz jakieś większe, czyli pewnie 2xpo 1/4.
Co do kroplówek, nie powinno się podawać jednorazowo bardzo dużych ilości, bo to obciąża nadmiernie, i nerki, i układ krążenia.
Jeśli kot waży 5 -6 kg najlepiej byłoby jednorazowo podawać nie więcej niż 150ml max.
Jeśli waży mniej, tj. 3,5-≤5kg to 100-125ml max. Zawsze trzeba dopasować ilość jednorazowej kroplówki m.in. do wagi kota.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2013-12-26, 16:06   

No-spę co 8 godzin tą 20 możesz podawać przez pierwsze dwa dni, potem przynajmniej ja tak dawałam 2x20 na dobę przez 5 dni. Podawałam jeszcze Urinovet Cat jedną saszetkę dziennie a wet polecił jeszcze Urosept 2x1tab przez kilka dni. No i tą pokrzywę ...spróbuj mu dać troszkę mięsa drobno pokrojonego np. wołowinki albo z udka z indyka albo z kurczaka takiego tlustszego. :kwiatek: zobaczymy czy mu zasmakuje.
 
 
juana 

Dołączyła: 25 Gru 2013
Posty: 93
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-12-26, 17:50   

Tydzień temu Rysiek ważył 6300. Teraz na pewno mniej. Te saszetki znalazłam tu http://www.zoohurtowo.pl/..._cat,p568157989 . Od powrotu do domu wysikał się już 2 razy :) i wcale nie maleńkimi kuleczkami . Tylko ciągle ten apetyt słaby. Ale prawdopodobnie chciałabym za dużo na raz ;) . Nospę zapodam mu zaraz drugą. Jutro wyprawa do mięsnego. W opisie tych saszetek znalazłam, że można mieszać je z innymi karmami mokrymi.
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2013-12-26, 18:04   

juana napisał/a:
Tydzień temu Rysiek ważył 6300. Teraz na pewno mniej.

To nie dawaj więcej kroplówki jednorazowo niż 150ml.
Najlepiej, aby nauczyli Cię w gabinecie, jak podać kroplówkę w domu. Wtedy mogłabyś w razie konieczności podać np 2x dziennie po 125ml. Trzeba pamiętać o zasadzie, że nie podaje sie kolejnej kroplówki, jeśli poprzednia się całkowicie nie wchłonęła.
Ostatnio zmieniony przez Margot 2013-12-26, 18:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1068
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-26, 18:06   

Jutro w mięsnym, o ile będziesz miała wybór, to staraj się wziąć mięso raczej tłuste - udko z kurczaka albo z indyka, a z wołowiny też coś II kategorii - szponder, gulasz, pręgę. Jeżeli coś ominęłam albo się mylę, to dziewczyny mnie poprawią.
A przyszłości, jeżeli zdecydujesz się na karmienie BARFem, podeślę Ci trochę suplementów na dobry początek :kciuk:
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2013-12-26, 18:13   

Obawiam się, że jutro nie będzie dostawy świeżego mięsa. Moje obserwacje z lat poprzednich są takie, że generalnie po Świetach i na początku stycznia jest bryndza. No może jeszcze się uda fartem gdzieś coś kupić przed Nowym Rokiem, ale że jutro, wątpię.
 
 
juana 

Dołączyła: 25 Gru 2013
Posty: 93
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-12-26, 18:25   

Aha i jeszcze co do tych kroplówek. Wtedy dostał dożylną ale siedzieliśmy tam prawie 2h. Dzisiaj góra pół godziny ale podskórnie. Poproszę jutro o wolniejszą i mniej. Co do barfa to nie wiem jak się do tego ustosunkowują. A dyskutować na razie nie mogę bo moja wiedza na temat barfa jest póki co zerowa. A swoje na temat karmy i tak zrobię i wetom nie muszę się z tego spowiadać

[ Dodano: 2013-12-26, 18:38 ]
Margot napisał/a:
juana napisał/a:
Tydzień temu Rysiek ważył 6300. Teraz na pewno mniej.

To nie dawaj więcej kroplówki jednorazowo niż 150ml.
Najlepiej, aby nauczyli Cię w gabinecie, jak podać kroplówkę w domu. Wtedy mogłabyś w razie konieczności podać np 2x dziennie po 125ml. Trzeba pamiętać o zasadzie, że nie podaje sie kolejnej kroplówki, jeśli poprzednia się całkowicie nie wchłonęła.

Chciałabym mu podać sama bo faktycznie byłoby lepiej. Ale obawiam się, że "na swoim podwórku" już taki grzeczny nie będzie.
Mięsa poszukam ale jeśli nie znajdę jutro- kupię następnym razem.
Dziękuję :)

[ Dodano: 2013-12-27, 18:27 ]
Mięsne pozamykane do 29. Młody dzisiaj dostał 200 kroplówki i sprawdziliśmy glukozę- 86 :D . Lepiej się czuje i po powrocie od razu pobiegł do kuwety sikać. Dałam mu jeść to się prawie rzucił. I mimo, że dużo nie zjadł- i tak się cieszę :) . Zamówiłam mu saszetki Urinovetcat i puszki ZiwiPeak. Muszę też znaleźć dobre mety na kurczaki, wołowinę, indyka i może królika? Jak dowiem się dokładnie od czego po trochu mam wprowadzać mięso. Bo nawet sklepom mięsnym bym nie ufała. Bo skąd wiadomo skąd oni biorą mięso? Widziałam kiedyś program o mięsie- wpada na taśmę kawałeczek mięsa, a po zejściu z taśmy i naszprycowaniu chemią jest trzy razy taki.
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-12-27, 22:37   

Jak tam Rychosław się czuje ? Prosimy o relacje :tuli:
 
 
juana 

Dołączyła: 25 Gru 2013
Posty: 93
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-12-27, 22:52   

Witamy :)
Rysiek ma się lepiej :) . Dostał dzisiaj kolejną kroplówkę i po zmierzeniu glukozy wyszło 86 :-D . Nie ma cukrzycy :hura: . Młody jest bardziej aktywny i troszkę zaczyna jeść :) . A ile sikanka w kuwecie :mrgreen: Nie chcę tylko zapeszać
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2013-12-27, 23:06   

juana :kwiatek:
Nie przesadźcie z tymi kroplówkami.... Weź sobie do serca rady Margot ona się zna na problemie. I przechodź na Barf pieronem tak jak ja zrobiłam :mrgreen: mój Dragon na barfie, problemy struwitowe odeszły.
 
 
juana 

Dołączyła: 25 Gru 2013
Posty: 93
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-12-28, 10:16   

Przez krótki czas pokarmię go jeszcze mokrym z saszetek ale polecanych przez forum. Będę też próbowała wprowadzać mięso jednocześnie. Poradziłyście udko z kurczaka lub indyka? Ale surowe? W kawałeczkach? Młody do tej pory chrupkowy był. Mokrego dostawał łyżkę dziennie. A surowe mięso od przypadku do przypadku bo zjadał maleńki kawałeczek a potem odchodził z podniesionym sztandarem :-| . Kiedyś jadł więcej surowego , tylko teraz nie chce. No i kwestia skąd brać mięso. Już napisałam na wątku pomocowym w wynikach, że na dobre mięso trzeba mieć dobrą metę. Ale poszukam, poszukam. Bo za bardzo wystraszył mnie koofniasz... A co myślicie na temat tej galaretki? Bo nawet ze sklepu mięsnego do gotowania kura może być chyba. Mogę mu taką galaretkę zrobić?
Mam teorię na temat tego, skąd się Rychowi to wszystko wzięło. Poczytałam na wątku kotów z chorobami dolnych dróg moczowych, że takie zapalenie jest najprawdopodobniej idiopatyczne i mogło mu się zrobić przez stres. Mnie przez 2 tygodnie przed świetami prawie w domu nie było. Szyję firanki i w pracy byłam po 12- 13 godzin dziennie. Do domu przychodziłam tylko spać. Młody był sam. Znaczy z mamą, która go ledwie toleruje. Widziałam, że biedny tęsknił...
No i dopajanie kota. Dzisiaj jadę ostatni raz na kroplówkę. I ostatni antybiotyk dostaje. Rysiek nie znosi jak mu coś wpycham do pyszczka. Teraz ładnie sika bo te kroplówki, a potem boję się, że nie podam mu tyle wody ile powinien dostać. Strzykawką za dużo mu naraz nie podam. A takie częste stresowanie kota dopajaniem na siłę trochę mnie przeraża. Doczytałam na wątku o ziołach, ze herbatka z pokrzywy dobrze mu zrobi po tych antybiotykach. Dostałam w aptece suszone liście. Korzeń jest nawet nie do sprowadzenia. Będę się powtarzała: baaaardzo Wam dziękuję :kiss:
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-12-28, 10:49   

juana napisał/a:
Poradziłyście udko z kurczaka lub indyka? Ale surowe? W kawałeczkach? Młody do tej pory chrupkowy był. Mokrego dostawał łyżkę dziennie. A surowe mięso od przypadku do przypadku bo zjadał maleńki kawałeczek a potem odchodził z podniesionym sztandarem :-|


juana nikt za ciebie nie przeczyta wątków, które zostały Ci podane.
Jeszcze raz zachęcam do czytania (w Powitalnym) masz linki do podstawowych tematów.
TUTAJ;
http://www.barfnyswiat.or...p?p=49609#49609
Nie ma sensu pytać o cos co tam masz kawa na ławę, bez gdybań i przypuszczeń :-P
Wydaje mi sie, że to najpierw Ty musisz się przekonać do BARFA :-P
  Zaproszone osoby: 2
 
juana 

Dołączyła: 25 Gru 2013
Posty: 93
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-12-28, 10:49   

No przecież czytam. Tylko nie dam rady przeczytać kilku wątków po ok 25 stron od razu. I wybaczcie ale pytania do czegoś czego nie znam i nie dam rady w ciągu 1 czy 2 dni poznać będę miała. Po prostu jak napisałam- nie jestem w stanie przeczytać wszystkich podanych mi wątków w ciągu 2 dni.

Rozdrobniłam z wodą te saszetki RC urinary i młody nie chce jeść :-? . Jak dam za dużo wody nigdy nie chce jeść saszetek. Nie wiem co gorsze- feliks czy RC .
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-28, 11:17   

juana napisał/a:
Rozdrobniłam z wodą te saszetki RC urinary i młody nie chce jeść :-? . Jak dam za dużo wody nigdy nie chce jeść saszetek. Nie wiem co gorsze- feliks czy RC .
a miałaś dawać jedzenie polecane na forum :shock:

Polecam - na spokojnie - poczytać na sam początek:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=268
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=168
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=17
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=243

http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=491

http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=16
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne