BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gustaw ze Stefanem zmieniają swoje życie :)
Autor Wiadomość
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2014-05-31, 21:06   Gustaw ze Stefanem zmieniają swoje życie :)

Już sporo osób kojarzy moich tymczasowych chłopaków o których pisałam tutaj i tutaj
Dostałam całą masę niesamowicie cennych porad, dlatego chciałabym założyć coś w stylu: pamiętnika :) Bo teraz najważniejsze jest utrzymanie ich w dobrym stanie psychicznym (no i oczywiście znalezienie najwspanialszego domku na swiecie)

Najgorsza tragedia już za nami. Teraz zaczynamy opowieści dnia codziennego.
Sytuacja jest trudna, bo chłopaki mają swój pokój na piętrze i nie mają kontaktu z resztą stada). Jako, że jest to zupełnie oddzielne mieszkanie, to nie mam nawet możliwości wypuszczenia ich, kiedy moich potworów nie ma w domu.

No i tak chłopaki siedzą i dziczeją. Staram się z nimi spędzać jak najwięcej czasu ale wiecie jak to jest..... przyjście i posiedzenie chwili, to nie to samo co wywalenie się na kanapie po pracy, czy potykanie się o futro na każdym kroku.

Chłopaki dostały ode mnie wielkie kłody ściętej rok temu brzozy. Nie kumają żeby na tym ostrzyć pazury ;/
Ale koleżanka obiecała, że im odstąpi nieużywany drapak. Mam nadzieję, że się spodoba i trochę frustracji rozładuje.

Chłopaki mieszkają tutaj już prawie tydzień. Histeria minęła, teraz są miziaste i kochane. Nie wchodzą wprawdzie na kolana ale przychodzą na miziaki.
Koleżanka była u nich w czwartek - bossshe jaki płacz był za nią, kiedy wyszła. I niech mi ktoś powie, że koty się nie przywiązują do człowieka.
Radio już planuję włączać tylko na dzień (teraz było 24h)
Mają pomponiki, myszkę trzeszczącą do zabawy - wszystko leży a jak nawet rzucę zachęcając do zabawy, to olewają.
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-05-31, 23:05   

Bardzo kibicuję chłopakom :kciuk:

Jak chcesz to mogę im oddać taki drapaczek do przywieszenia na ścianę:



U mnie tylko się kurzy, małpy kompletnie go nie kumają.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2014-06-01, 11:38   

One taki znają i lubią, tylko problem jest natury technicznej. Żeby takie coś zawiesić, trzeba rozwiercić ścianę (albo jakiegoś dupnego gwoździa wbić)
Co jest problemem bo a)ściany są wprawdzie do odmalowania ale są położone nowe gładzie, których mi zwyczajnie szkoda b) Nie mam wiertarki a w beton takiego gwoździa wcale nie jest łatwo wbić

Dzisiaj postaram się odebrać ten stojący od koleżanki.

W ogóle szok. Mój kolega, który zawsze po mnie jedzie za to że przesadzam ze zwierzakami sam zaproponował, że jakiś drapak postara się zmotać w firmie. Na zasadzie, żeby coś tam złożyć z resztek materiałów (przeraża mnie to, bo firma chemiczna :P ). Ale kurcze.... naprawdę. Osoba, która naprawdę nie lubi zwierząt przejęła się losem chłopaków (nie lubi, więc nie posiada), a laska, która zawsze ciuciowała- słiciusiowała tak postąpiła. Nie nadążysz za ludźmi. Jednak kryzysowe sytuacje dają najlepszy osąd.

Stefan dzisiaj dostał serduszko z kurczaka :D Jesssu jaka frajda. Bo on kuma, że to w zasadzie powinien zjeść i bardzo chce. Ale przyzwyczajony do gotowców absolutnie nie umie sobie z nim poradzić. Chyba mam z głowy kota na jakiś czas :)

A Gustaw mi się popisuje, jaki to ma piękny brzuszek :) Przeciąga się i wykłada :) Coraz mniej widać w nim tej wściekłości. Tzn. już wcale jej nie widać. No i pięknie przychodzi na zawołanie :)

[ Dodano: 2014-06-01, 12:25 ]
Ines albo wiesz co.... przyda się.
Właśnie tak siedzę z kotami i mi tak przykro że one takie zniewolone. Muszę pokombinować z zabezpieczeniem jednego pokoju i mam zamiar zwiększyć im przestrzeń życiową. A tam spokojnie będę do mogła przyczepić do ściany :)
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-01, 12:27   

Dieselka napisał/a:
A Gustaw mi się popisuje, jaki to ma piękny brzuszek :) Przeciąga się i wykłada :)


No to jesteś już "swoja", skoro ci pokazuje swoje podwozie :love:

Co do zajmowania im czasu - może jakiś karton z wyciętymi otworami? U nas żadna zabawka kupna nie ma wzięcia, ale właśnie takie z odzysku.
A ten drapak od Ines można od biedy nawet na ziemi położyć albo przywiązać do krzesła (patent koleżanki).
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2014-06-01, 12:32   

Mało tego. Ja tam sobie przychodzę na poranną kawę z kompem. No i jak Wam relacje zdawałam, to co chwilę przychodził i pacał łapą: "popatrz na mnie!"
Ale tak, jak żaden z moich nie potrafi. Nie tyle dotykał co po zwyczajnie klepał :D

Ale na kolana żaden nie przyjdzie, kontaktu dłuższego nie nawiąże. I jest zupełnie odwrotnie niż w starym domu. Gustaw przychodzi i prosi o uwagę a Stefan na muchy gdzieś tam sobie poluje albo łazi i coś tam podziwia. Do mnie się tylko drze jak coś chce.

Mam nadzieję, ze mi te koty nie zdziczeją.

A karton to dobra rzecz. Nawet mam taki fajny, którym Rudy się lubi bawić. A że on teraz głównie na dworze, to może się podzielić.
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-01, 13:57   

Dobrze, że koty zaczynają się dobrze czuć :-) Moja jedna kotka, to nawet woli jak taki płaski drapak leży, a nie wisi. Więc możesz spróbować na początku położyć na podłodze, zanim zaczniesz wiercić ściany ;-) A jeśli chodzi o pudełka to u mnie największą furrorę robią te z lidla ;-)
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-06-01, 16:24   

Ja bym tej koleżanki więcej nie wpuszczała do kotów, bo one za każdym razem czują się porzucane :evil: To im na pewno miesza w głowach i na pewno przeszkadza w oswajaniu się z nowym domem :confused:
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2014-06-01, 23:36   

wykrakałaś koleżankę :P
Nawet się dzisiaj odezwała, i pytała o koty. Że wszystko sobie przemyślała i chciałaby się ze mną spotkać. Bla bla bla...
Napisałam że z kotami fizycznie ok a spotkanie nie jest najlepszym pomysłem. Tyle :)

Co do kociumbrów. Przytargałam dzisiaj im zabawkę :) Fakt, że stojaczek troszkę zmęczony życiem ale poczytam wątki drapakowe i jakoś go odbuduję :) Kocurom się mega podoba (chociaż przywieszoną piłeczkę odgryzły z miejsca)

Dzisiaj wieczorem też, były bardziej na mnie skupione. Jak wychodziłam to wszystko rzuciły i ogólnie wielkie poruszenie się robiło. Bo jak mogę je zostawić! Tak krótko przecież byłam.

[ Dodano: 2014-06-01, 23:46 ]
Stojak chyba poległ, bo właśnie usłyszałam nad głową łomot (koty mieszkają w mieszkaniu nad moja głową).
Ale cóż... grunt że szaleją i coś robią :)
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-02, 10:40   

Jak szaleją, to wraca im chęć do życia, nie będzie źle. Ile możesz, tyle im czasu poświęcasz. Nie powinny zdziczeć od tego, że przez jakiś czas będą same ze sobą i Ciebie będą widywać trochę kilka razy dziennie.
A koleżanka, niech spada... jak raz coś takiego zrobili to i następnym razem pewnie też.
Niech się weźmie za ustawienie siebie, męża i swoich dzieciaków do pionu - jeśli chodzi o podejście do zwierząt.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
garadiela 

Barfuje od: niedawna
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 230
Skąd: czestochowa
Wysłany: 2014-06-02, 13:05   

Jak drapak polegl to na pewno kociaki czuja sie lepiej :mrgreen: :lol:
Mija im stres ,zdrowotnie pewnie tez jest lepiej wiec beda wariowac :lol:
A kolezanka..niech sie cmoknie .... :evil: Teraz sobie przypomniala ze o koty sie dba? :roll:
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-02, 19:10   

Jak na moje oko kociaki mają się super :kciuk: miałam przyjemność ich dziś poznać i muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś zupełnie innego. To są dwa kochane, miziaste kociaki, bardzo spragnione ludzkiego ciepła, nie można się od nich opędzić. Ich przyszły domek będzie miał wielkie szczęście :love:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2014-06-02, 23:32   

No mówiłam, że to fajne chłopaki :D
My sobie właśnie siedzimy razem. Stefan biega i poluje na wszystko. Bawi się piłeczkami i ciągle wypatruje nowych ofiar wlatujących do pokoju (już jedną ćmę zjadł :P )
Gustaw przytulił mi się do nóg, odpalił piecyk i tak sobie leżymy. Już miałam iść, bo zasypiam ale tak pięknie leży, że nie mam serca go zrzucać.

Zupełnie inaczej niż pamiętam. To zawsze Stefan był ten do tulania, a Gustaw gdzieś tam sobą się zajmował.

Piłka znowu odgryziona, drapak leżał jak przyszłam :P

Dzięki Ines za odwiedziny :)
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1046
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-03, 07:36   

Widze, ze zostalas znowu DT :) :kwiatek: I bardzo dobrze!

Jak sie beda nadawaly kociaste do adopcji, to dawaj znac - poreklamujemy je troche. Trzymam kciuki!
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2014-06-03, 22:53   

heyka Hebe :)

Kociaste się super już nadają. I to właśnie lepiej szybciej niż później, bo one się męczą bez człeka. Teraz siedzę z nimi ale cały dzień znowu siedziały same bidoki.

Ich album jest tutaj: https://www.facebook.com/...41638009&type=1

Oczywiście pięknie cały czas proszę o udostępnianie i promocje chłopaków.
Mają porobione troche ogłoszeń ale chyba muszę dokładniejsze opisy im zrobić.

Poza tym to chłopaki już w 100% normalne. Stęsknione za ludźmi ale normalne. Biegają, polują na ćmy itp :) Dla mnie to szok. Mam swoje stado ale to taki zlepek różnych kotów. W drogę sobie nie wchodzą, zauważają swoje istnienie ale miłości czy zażyłości nie ma. A tu? Kurcze, nawet jak polują to razem :) Nie jest to oczywiście takie ładne polowanie jak u psów ale jest wspólny cel (czyli po prostu wpadają sobie na głowy skacząc jednocześnie :P )
Stefan to prawdziwy rozrabiaka, przychodzi się pogiziać i zaraz leci coś robić. Gustaw to Pan Kot - do kochania. Cały czas na mnie skupiony, obserwuje i przychodzi na miziaki :)
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
garadiela 

Barfuje od: niedawna
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 230
Skąd: czestochowa
Wysłany: 2014-06-04, 11:39   

Udostepnilam kociarstwo :mrgreen: A one sa w dwupaku do adopcji?Czy osobno tez mozna?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne