BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak być młodym, pięknym i zdrowym przez 120 lat
Autor Wiadomość
Marla 


Barfuje od: 02.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Sie 2013
Posty: 93
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-09-26, 14:09   

Czyli olejki eteryczne też są złe...
Ech, pozostaje szare mydło... a ono pewnie też złe. :(
  Zaproszone osoby: 1
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-09-26, 14:34   

Pewnie też, bo co to mydło miałoby mieć w sobie innego...

No tak, już myślałam, że znalazłam pastę dla całej rodziny, a tu masz babo placek :-? Ale dzięki za opinię :kwiatek:
Tylko tak myślę, że wtedy olejki eteryczne w paście, którą robi się samemu (olej kokosowy, soda, ksylitol) to też nie jest dobrze...
Ale wtedy co jest dobre...Już człowiek się cieszy, że postawił na naturę, ekologię (jak zwał tak zwał) i nic go nie tknie, a tu takie rozczarowanie.
Co by nie było, z mojego kremu do ciała i twarzy (z tłuszczu gęsiego, wieprzowego, w których macerowałam zioła) jestem zadowolona. Ach, no i jajami na głowie też nie gardzę :mrgreen:

Co do egzemy, pewnie masz rację. Alkohol to mianownik wspólny produktów które używałam. A brak alkoholu w mydle = brak egzemy...
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-09-26, 14:51   

Lena, podzielisz sie przepisem na kosmetyk ze smalcu i sposobem na mycie glowy jajami? :)
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-09-26, 15:47   

Ines, to mój pierwszy taki kosmetyk i na bardzo długo mi wyszedł, ale robiłam go na czuja (przepis całkowicie nieprofesjonalny - znaczy trochę próbowałam naśladować przepisy z netu, ale z braku składników trochę improwizowałam :-D ).
Do mojego kremu użyłam:
-suszonej lawendy,
- słoiczek smalcu gęsiego
- pół słoiczka smalcu wieprzowego
- olej kokosowy
- olejek rycynowy
- naszą wit. E - tokovit czyli,
- olejek eteryczny lawendowy.

Na początku macerowałam zioła na ciepło w smalcu gęsim. Do większego słoiczka wsypałam trochę ziół, późnij przelałam do niego smalec, a następie wstawiłam słoik z zawartością do garnka z wodą. Garnek na gaz i na najmniejszym ogniu, tak żeby woda nie wrzała gotowałam przez 1,5h dziennie. I tak trzy dni.

Po trzech dniach odcedziłam smalec z ziołami (do wyrzucenia) i dołożyłam jeszcze smalcu wieprzowego. Później trochę oleju kokosowego i olejku rycynowego (użyłam, bo akurat miałam w domu). I tutaj uwaga, bo ja dałam go za dużo przez co teraz mój krem w temperaturze pokojowej jest płynny i muszę cały czas trzymać go w lodówce. Choć pewnie i tak go trzeba w lodówce trzymać żeby smalce nie zjełczały.
Na koniec dodałam chyba z 3 kaps E200 (nie chciało mi się wyliczać ile faktycznie potrzeba) i odrobinę olejku eterycznego lawendowego.
Przelałam do słoiczków i koniec. Robiłam na początku sierpnia, a nawet połowy nie zużyłam.
Przepis może nieprofesjonalny, ale wydaje mi się, że naprawdę dobrze robi skórze. Skóra delikatna, gładka i generalnie ludzie się zachwycają i chcą mi podbierać :mrgreen:
Kiedyś używałam tylko oleju kokosowego, ale ta tłustość mnie dobijała, a z kolei sam smalec mi nie pasował, bo nie lubię jego zapachu.

A jaja? Rozbijam 2 jajka (mam włosy do ramion), rozbełtuje i nakładam na łepetynę. Trochę wcieram. Głowę zawijam folią i na to ręcznik. Pozostawiam na 30 min, po czym spłukuję. Gotowe.
Włosy nie śmierdzą jajem, więc jest ok.
Ja dopiero zaczynam. Planuję zrobić taki miesięczny eksperyment żeby choć trochę te moje włosy odżywić. Na teraz już czuję różnicę, bo włosy są miękkie i ładnie się świecą. Czytałam, że można te jaja mieszać z olejem kokosowym i wtedy dłużej wytrzymują bez mycia, ale tłuszcz powoduje to, że czuć włosy jajem.
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2015-09-26, 20:28   

Lena06, co do mycia włosów jajkami mam inny przepis:
- 2 żółtka,
- olejek rycynowy, łyżeczka,
- witamina C z ampułki 1/2,
wymieszać nałożyć na skórę głowy i rozciągnąć ile się da po włosach, owinąć woreczkiem foliowym mieszankę naniesioną na głowę na to ręcznik i trzymać tak około pół godziny, spłukać, umyć głowę delikatnym szamponem. Niestety jak włosy zmokną, czuc je delikatnie żółtkiem.
W przypadku nietolerancji szamponów można kupić korzeń mydlnicy lekarskiej w aptece, zaparzyć, trochę się pieni i nim myc włosy.
_________________
Retriver
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-09-26, 20:37   

Daje żółtkiem być może przez ten olejek rycynowy. Tłuszcz jest nośnikiem zapachów. Tak myślę znaczy :-D
Ja już jak spłukam to żadnym szamponem nie robię i włosy są jak najbardziej ok :->
O tym korzeniu słyszałam i po miesiącu z żółtkami chyba wypróbuję ;-)
 
 
olivkah 

Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 179
Wysłany: 2015-09-27, 12:48   

Skoro wszystko szkodzi, chyba trzeba będzie powrócić do używania skrobaczek jak Rzymianie :mrgreen:
 
 
AniaR 


Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 447
Skąd: z daleka
Wysłany: 2015-09-27, 19:52   

Retriver napisał/a:

- 2 żółtka,
- olejek rycynowy, łyżeczka,
- witamina C z ampułki 1/2,
wymieszać nałożyć na skórę głowy i rozciągnąć ile się da po włosach, owinąć woreczkiem foliowym mieszankę naniesioną na głowę na to ręcznik i trzymać tak około pół godziny, spłukać, umyć głowę delikatnym szamponem. Niestety jak włosy zmokną, czuc je delikatnie żółtkiem.
.
moja mama (81 lat) od lat tym sobie glowe myje. Tylko zamiast vitaminy c daje sok z cytryny. A wlosy ma. ze ho, ho geste. Rzadko ktora malolata ma takie. Tyle, ze siwe.
_________________
http://www.garnek.pl/aniar/a
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-09-27, 23:05   

A jak myślicie, po co ta witamina C, czy sok z cytryny? Chodzi o zmiękczenie?
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2015-09-28, 09:15   

Raczej chyba powinna być cytryna. W celu zakwaszenia oczywiście, czyli obniżenia pH do bardziej przyjaznego dla skóry.

zenia napisał/a:
umyć stopy chciałabym w czymś
ale w czym
jeśli każde mydełko to trutka

Zeniu, całkiem fajny jest też żel do mycia ciała i włosów dla dzieci Hipp (drugi produkt na stronie):
http://hipp.pl/produkty-p...raz-szampon-45/
Zawiera wprawdzie substancję zapachową (w składzie Parfum) ale z tych uznanych za nieszkodliwe.
Dobry jest też żel do mycia dla dzieci Babydream (dla mnie osobiście jest lepszy niż Hipp, bo ma mniej zapachu, substancja zapachowa w składzie jest na ostatnim miejscu listy, a w Hippie gdzieś w środku):
http://www.rossmann.pl/Pr...05755,1659,6086

Marla napisał/a:
Czyli olejki eteryczne też są złe...

Tak, bo podrażniają skórę i są przez dermatologię uznane za czynniki alergizujące. Wg. prawodawstwa UE wszystkie te alergizujące substancje muszą być wyszczególnione w składzie z podaniem nazwy. Określono 26 takich alergizujących substancji zapachowych, które trzeba wymienić z nazwy na opakowaniu, jeśli ich zawartość w preparacie kosmetycznym wynosi co najmniej 0,001% (dla produktów pozostających na skórze czyli np. kremów) lub 0,01% (dla produktów spłukiwanych czyli np. szamponów, mydeł). Pozostałe substancje zapachowe, uznane za nieszkodliwe podawane są pod ogólną nazwą Parfum. Lista tych alergizujących składników:
Amyl cinnamal
Anise alcohol
Amylcinnamyl alcohol
Benzyl benzoate
Benzyl alcohol
Benzyl cinnamate
Benzyl salicylate
Butylphenyl methylpropional
Citronellol
Cinnamyl alcohol
Cinnamal
Citral
Coumarin
Eugenol
Farnesol
Geraniol
Methyl 2-octynoate
Hexyl cinnamal
Hydroxycitronellal
Alpha-isomethyl ionone
Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde
Evernia prunastri extract
Isoeugenol
Evernia furfuracea extract
Limonene
Linalool


Marla napisał/a:
pozostaje szare mydło... a ono pewnie też złe

Szare mydło to określenie mydła potasowego, dla odróżnienia od mydła sodowego. Agresywnością tensydów nie różnią się te dwa mydła zbytnio, ale potasowe może nawet być silniejsze w działaniu.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2015-09-28, 09:34   

Jak dodać do tego uczulenie prawie wszystkie oleje (prócz migdałowego i oliwy z oliwek) - to dla mnie do posmarowania twarzy pozostaje tylko smalec lub masło :evil: :evil:
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2015-09-28, 09:39   

gerda, smalec akurat jest dobry do tego. Wiem, bo próbowałam, jak mi z Twarzy się raz tarka zrobiła, a żadnego kremu użyć nie mogę.
Dodatkowy plus, że pies Cię będzie kochał bardziej niż zwykle.
 
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2015-09-28, 09:58   

:-D
http://www.rossmann.pl/Pr...05755,1659,6086

dzięki
oglądnę dziś w rossmanie
zdecydowanie wolę kosmetyki bez zapachu

i ten tonik znalazłam u nas
https://drogerianiemiecka.pl/pl/p/BALEA-Med-Ultra-Sensitive-tonik-do-twarzy/974
_________________
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-09-28, 12:05   

Dagnes, a czy ten rossmanowski babydream ma jakis odpowiednik dm? Kiedys uzywalam physiogel, byl tez bez zapachu, ale troche drogi.
 
 
Lusia 


Barfuje od: 08.2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 23 Wrz 2011
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-28, 12:25   

zenia zobacz co jest w składzie tego niemieckiego toniku
AQUA · PENTYLENE GLYCOL · GLYCERIN · SORBITOL · PANTHENOL · PROPYLENE GLYCOL · ALCOHOL DENAT. · CUCUMIS SATIVUS FRUIT EXTRACT · SODIUM CARBOXYMETHYL BETAGLUCAN.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne