BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wątroba
Autor Wiadomość
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-12, 11:24   

alart, nie przejmowałabym się tą witaminą A, bo norma w kalku jest ewidentnie za niska, nie słyszałam jeszcze żeby ktoś ułożył w nim jadłospis i nie świeciła się na czerwono ta pozycja.
Psy mają dużą tolerancję jeżeli chodzi o wit. A było o tym na forum, jak znajdę linka to wstawię. Jak dasz raz w tygodniu wątróbkę w rozsądnej ilości to się nic psicy nie stanie. Inna sprawa, że naprawdę warto dawać niewielkie ilości, bo wątróbka powoduje u wielu psów luźne kupy.
Jak się obawiasz to nie podawaj i pies też da bez tego radę, bo tak jak napisała wyżej Ines wit. A mu z pewnością nie zabraknie tyle, że nie należy zapominać, że wątroba to nie tylko źródło witaminy A ;-)
 
 
Av343 

Wiek: 28
Dołączyła: 03 Wrz 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-10-10, 22:35   

Cóż, próbowałam chyba wszystkiego, a i tak walkę z wątróbką przegrałam. Wątpię, żeby cokolwiek jeszcze zrobiła to i tak się nie powiedzie (przytykając mojemu małemu gnojowi ją pod nos najpierw się cofa, a potem wbija we mnie spojrzenie typu: "Czy Ty chcesz mnie otruć?!"). Pytanie w następującej sytuacji mam takie: Czy mogę całkowicie wątróbkę zastąpić tranem? W jakich ilościach go podawać i jak często?
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-10-10, 22:42   

Ja też musiałam odrzucić z menu wątróbkę - mój Taco też uważa, że to ZUO :mrgreen:
Daję tylko tran, ok. 10 g na tydzień, ale mi to wylicza kalk - w zależności od mięs jakie używam. Jak nie używasz kalka to stosuj może tak, jak podają na opakowaniu tranu.
 
 
Nersenelia 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Sie 2015
Posty: 62
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-10-14, 14:34   

Osobiście wątróbkę ukrywam w warzywach :roll: i tak czasem mało skutecznie
_________________
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2019-02-24, 07:37   

czy retinol jako retinol , nie z beta karotenu nie występuje w roślinach ( warzywa owoce ) ? ;-)
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2019-02-24, 09:35   

Retinol jest produktem zwierzęcym.

Za Wikipedią:
Retinol (akseroftol), C20H29OH – organiczny związek chemiczny, alkohol zaliczany do grupy karotenoidów, wraz z innymi retinoidami pełni funkcję witaminy A. Po raz pierwszy został wyodrębniony w 1931 roku[2].

Powstaje w wątrobie z β-karotenu (prowitamina A). Jest wrażliwy na światło

Bez wątroby nie powstaje
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2019-02-24, 21:44   

dziękuję Artoo , ale w wikipedii jest również napisane że retinol występuje w marchwi i warzywach zielonych , a zgodnie z moim uważniejszym czytaniem , w nich występuje beta karoten - główny prekursor witaminy A , i z tego beta karotenu ( prowitaminy A ) wyłącznie w organizmie zwierzęcym powstaje witamina A czyli czysty retinol . Chciałam sobie to uporządkować
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne