BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mieszanie BARF z gotową saszetką
Autor Wiadomość
Kalypso 


Dołączyła: 28 Sie 2015
Posty: 12
Wysłany: 2015-11-03, 20:03   Mieszanie BARF z gotową saszetką

Słuchajcie,mam problem.

Zrobiłam mieszankę na kilkanaście dni i kicia wybrzydza mi. Jedynym nowym składnikiem jest suszona hemoglobina o.O myślałam,że raczej to urozmaici smak mieszanki. Po kilku wyrzuconych porcjach,które stały za długo na miseczce, postanowiłam dodać do porcji kilka łyżeczek saszetki(pod ręką był Whiskas). I Kot od razu zjadł całą porcję.

Powiedzcie mi czy mogę zrobić takie mini oszustwo kotowi jeszcze przez te kilkanaście dni? Szkoda mi wyrzucać całą mieszankę :(

I powiedzcie jak radzicie sobie z tym,gdy nowy przepis nie spełnia gustów futra?
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-11-03, 21:51   

Kalypso,

Tutaj masz wątek o tym, że kot nie chce jeść i sposobach na zachęcenie.
http://www.barfnyswiat.or...p=102778#102778

Jeżeli mój Rudolf nie chce zjeść, rozkruszam 1 (jednego) chrupka i posypuję jedzenie, wtedy zjada. Z tym, że on kocha chrupki których nie dostaje zazwyczaj a poza tym przeważnie jednak zjada bez wspomagania (ale robię jedzenie z mięs, które lubi, nie używam np. kurczaka, którego nie tyka)
 
 
Laidee 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Paź 2014
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-03, 21:54   

A musi to być Whiskas?

Moje futra barfują od roku i cały czas dokładam im do miski po łyżce gotowej karmy (najczęściej z listy karm polecanych, ale jak się kończą to zdarza mi się wrzucić cokolwiek innego bez węglowodanów np. Winstona z Rossmanna) albo parę kropel sosików Miamora, bo sam BARF najczęściej kłuje te małe padalce w zęby. W życiu bym nie wyrzucała karmy z tego powodu, że koty marudzą przy jedzeniu, zresztą wybrzydzanie przerabiam przy każdej nowej mieszance.

I tak sobie właśnie radzimy :mrgreen: Zresztą nie tylko my, bo tu na forum dosmaczanie BARFa nie jest wcale takie rzadkie. Tu: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=224 jest cały wątek na ten temat.
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2015-11-03, 23:08   

Też zostałam "zmuszona" dodawać troszkę konserwy (kupuję w najmniejszych opakowaniach) - w ten sposób też "urozmaicałam" mieszankę - i oto po pewnym czasie kocisko wcina tą samą mieszankę bez "dodatków" :mrgreen: Jak mu się "znudzi" , znowu czegoś dodam na zachętę. (kiedyś "wojowałam" z nim, myślę, że niepotrzebnie)
 
 
Kalypso 


Dołączyła: 28 Sie 2015
Posty: 12
Wysłany: 2015-11-05, 16:19   

Dziękuję za odpowiedzi ! ;)

Whiskas był pod ręką(dostaliśmy paczuszkę "do łapek własnych" )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne