BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Regulamin - propozycje dot. treści i jej zmian, dyskusje
Autor Wiadomość
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-05-09, 20:07   

Chętnie zamieściłabym tu ogłoszenie kotek do adopcji ale nie wiem gzie i nie wiem czy wolno...

[ Komentarz dodany przez: Sandra: 2014-05-09, 21:59 ]
Regulamin Forum BARFny Świat
§ 4
Prawa i obowiązki Użytkowników
7.2 Zabronione jest również zamieszczanie na Forum ogłoszeń dotyczących kupna, sprzedaży lub bezpłatnego oddania do adopcji zwierząt.
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2014-05-09, 20:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-05-09, 20:16   


Chociaż tutaj do przemyślenia dla moderatorów - może warto byłoby jednak rozważyć dla czynnych użytkowników forum możliwość założenia wątku "adopcje" ? W sumie tutaj koty by chyba miały największe szanse znalezienia naprawdę dobrego domu... :roll:


Nie chodzi mi o zrobienie ogólnodostępnego dla całej ludności forum zajmującego się poszukiwaniem domów dla kotów bo obawiam się, że porobiłoby się tak jak onegdaj z zamówieniami mięsa i suplementów, że ludzie zakładali sobie u nas konta po to, żeby robić tańsze zamówienia, tylko o możliwość znalezienia ewentualnego domu dla forumowych kotów w sytuacjach "awaryjnych", że tak to nazwę i tylko osobom jak napisałam czynnie udzielającym się na forum.
Każdemu forumowiczowi może się coś przydarzyć, że nie będzie mógł dalej opiekować się swoim kotem (chociaż myślę, że na tym forum byłyby to przypadki raczej rzadkie i nikt by się tu nie pozbywał kota "bo mu się znudził"), ale są niestety różne sytuacje życiowe :-( i moglibyśmy pomóc sobie nawzajem i w tym względzie :kwiatek:

Myślę, że jest to rzecz naprawdę warta zastanowienia :kciuk:

[ Komentarz dodany przez: Sojuz: 2014-09-26, 20:05 ]
Cel edycji: zachowanie ciągłości wątku
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
Ostatnio zmieniony przez Sojuz 2014-09-26, 19:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-05-09, 21:03   

[...]myśl że tutaj najłatwiej kot mógłby znależć dom który BARFuje bo nadal jest to raczej rzadkość wśród populacji.
Pomysł z wątkiem Adopcje uważam za więcej niż bardzo dobry z powyższego względu.

[ Dodano: 2014-05-09, 22:11 ]
Nie rozumiem kim jest "czynny" użytkownik forumdlaczego ma specjalne wzgledy i jakie są kryteria.Natomiast zakładanie że pewne osoby oddałyby kota bo im się znudził uważam za zbyt daleko idącą sugestię i nikt tutaj nie chciałby żeby coś takiego mu sugerowano tak to odbieram jako użytkownik tego forum.Tyle ode mnie.

[ Komentarz dodany przez: Sojuz: 2014-09-26, 20:06 ]
Cel edycji: zachowanie ciągłości wątku
Ostatnio zmieniony przez Sojuz 2014-09-26, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-05-09, 21:14   

Proponuje przejrzeć dyskusje na ten tematTutaj początek
  Zaproszone osoby: 2
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-05-09, 21:45   

Odświeżyłam temat Sandra ;-) Światopoglądy się zmieniają.

Michalina, pisząc o czynnym użytkowniku forum miałam na myśli osoby, które tutaj się udzielają i wnoszą coś do tego forum, a nie zakładają konta tylko po to, żeby korzystać jak to miało miejsce kilka miesięcy temu, ze wspólnych zamówień (było o tym swego czasu głośno, nie wiem czy byłaś już wtedy na forum czy założyłaś konto później).

Poza tym napisałam, że "myślę..., że nikt by się tu nie pozbywał kota "bo mu się znudził" " i świadczy to, że mam dobre zdanie o forumowiczach :kwiatek:
Chyba wyciągnęłaś zbyt daleko idące wnioski ;-)
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-05-09, 21:48   

Skipper napisał/a:
Światopoglądy się zmieniają.

michalina36 napisał/a:
Pomysł z wątkiem Adopcje uważam za więcej niż bardzo dobry z powyższego względu.

Jak najbardziej sie zmieniaja, ale chciałam tylko abyście miały ciągłość w temacie ADOPCJE.
  Zaproszone osoby: 2
 
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-07-22, 20:39   

Wiem że to nie jest dobre miejsce ale nie wiem gdzie zapytać. Czy można zamieszczać na Forum ogłoszenia fundacyjne związane ze zbieraniem funduszy na ratowanie kota. Sprawa bardzo pilna.Proszę o odpowiedż,bo nie jestem pewna.
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-22, 20:46   

Regulamin Forum (chyba nikt tego nie czyta...), §2 pkt 1. ppkt 1.:
Cytat:
Na Forum nie mogą być organizowane ani reklamowane jakiekolwiek zbiórki pieniędzy lub darów, w tym w ramach akcji charytatywnych, dla potrzebujących zwierząt oraz ludzi, a także na potrzeby partii politycznych, religijnych grup wyznaniowych, podmiotów gospodarczych, organizacji non-profit i dowolnych celów społecznych.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-07-22, 20:49   

Czyta, ale akurat w pospiechu i w nagłej sytuacji :kwiatek: wszystko wydaję się inne..dziękuje.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2015-11-22, 17:44   

Cytat:
..... w regulaminie forum jak wół na miedzy stoi, że "W pisanych na Forum postach, Użytkownicy powinni podpierać swoje opinie argumentami. Niedopuszczalne jest przedstawianie nie podlegających dyskusji stanowisk bez podparcia ich dowodem."

W związku z ww. zapisem regulaminu oddzielmy nasze osobiste doświadczenia (jak np. to, że nie jadam mięsa, jak i nie łykam witaminy C w ogóle a ostatnio co mi dolegało to przeziębienie dwa lata temu, a najdłuższa choroba jaką miałam to przeziębienie, które trwało aż 4 dni) od faktów medycznych i nie generalizujmy naszych doświadczeń na wszystkich. Normą bowiem nie jest to co jest właściwe dla jednostki a to co jest właściwe dla większości.


Z tego wynika, że 99% wpisów na Forum jest niezgodnych z regulaminem...ale mogę się mylić....bom "koza" :-P .
  Zaproszone osoby: 2
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2015-11-24, 18:10   

Powyższy cytat pochodzi z tego postu.
http://www.barfnyswiat.or...p=103835#103835
To nie jest moja propozycja do jakichkolwiek zmian w Regulaminie lecz pytanie i to bardziej retoryczne....., w związku z interpretacją zapisu przez jednego z Moderatorów.
  Zaproszone osoby: 2
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2015-11-24, 20:44   

A pytanie twoje brzmi? Bo jakby nie zostało ono zadane.

P.S. Tak na przyszłość, gdy kogoś cytujesz to postaraj się nie zmieniać nic w jego słowach (nawet jeżeli jest to tylko kolor i usunięcie adresata), bo może to rodzić podejrzenia, że manipulujesz cudzymi wypowiedziami.

P.S.2 Wbrew pozorom kozy to bardzo inteligentne zwierzęta, które bardzo szybko postrzegają zasady panujące w ich otoczeniu i dosyć szybko zdają sobie sprawę z konsekwencji ich nie przestrzegania. Chyba, że porównujesz siebie do pieca bądź roweru bądź czegoś jeszcze innego na co potocznie mówi się "koza".
 
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2015-11-25, 10:40   

Ad; P.S.2 Podoba mi się.
Tak trzymać, więcej luzu i mniej zadęcia.
To chciałam uzyskać i to był mój cel.
Wszystkim kozom życzę krzywego drzewa :faja:
  Zaproszone osoby: 2
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne