BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jadłospis dla owczarka
Autor Wiadomość
Ariska 

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 4
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2016-04-02, 14:33   

Też daję, dosłownie szczyptę raz na tydzień, ale 9g to bardzo dużo. Tak jak jest w wypowiedzi, którą podesłałaś- sól w małej ilości jest w mięsie, ale różne przetwórstwa dodatkowo nastrzykują mięsko. Myślę że taka ilość to za dużo, toć przecież dwie łyżeczki są
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2016-04-02, 15:23   

9g na raz to faktycznie za dużo (nie spojrzałam na to). Powinno być to rozłożone na parę dni, najlepiej codziennie.
Ja przy żarciu na 18 dni (4,5 kg mięsa) dawałam wg kalka ok. 16g soli (przygotowuję mieszanki takie jak dla kota).
 
 
PussyFoot 


Dołączyła: 18 Lut 2016
Posty: 6
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2016-04-03, 17:42   

Spokojnie już teraz dostaje codziennie po trochę suplementów. Wszystkie suplementy mieszam razem i taką suchą mieszankę pakuję w mielone wołowe, robię kuleczki i mrożę :-) przy suplach mieszanych tak na sucho z mięsem wszystko się brudziło a połowa takiej mieszanki zostawała w misce. Daje olej z dorsza bo to mi głównie niedobór witaminy D pomaga wyrównać, do tego jeszcze łosoś (sugeruję się kalkulatorem). Czasami dostaje wątrobę ale własnie w tym kalkulatorze po jej dodaniu, nawet tylko 15 gram na tydzień, to mi strasznie witamina A szybuję w górę. Mogę tylko napisać, że to menu jest takie orientacyjne, nie trzymam się go sztywno, czasami dam mu nerki a czasami dam mu właśnie wątrobę. Zależy co zostało w zamrażarce. A jak daje wątrobę to zmniejszam ilość oleju.
A gdybym mu zmniejszyła porcję mięsa na dzień to by mnie chyba zeżarł :mrgreen: Jak na razie wydaje się ok, nie żebra bardziej i nie grubnie. Wagi mu pilnuję, muszę dodać, że niestety mieszkam jeszcze z rodzicami a oni mają manie na punkcie dokarmiania mojego psa więc dodatkowo dostaje jeszcze "gratisy" od rodzicieli. Bo według nich go głodzę... "co to jest kilo mięsa dziennie" ;-) I jak na to jest w dobrej formie, wcięcie w talii ma, żeberka wyczuwalne. Ale kontrola wagi wzmożona jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne