BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF przy zwężeniu światła jelita grubego
Autor Wiadomość
throey 

Barfuje od: wakacje2016
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 29
Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 18
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2016-04-09, 08:12   BARF przy zwężeniu światła jelita grubego

Witam. Zacznę może od początku.

Milka lat 5 w sierpniu, po kastracji, chrupkożerna niestety, małe ilości mokrego jeszcze przełknie. Średnioaktywna, niewychodząca.

Milka miała problemy z kupą, dokładniej z jej rozmiarami i grubością. Małe, krótkie, wąskie (bardziej niż palec). No i narkoza- lewatywa, wlewka barytowa, RTG wykazało zwężenie światła jelita grubego (aż o połowę, zdjęcie mogę wstawić, jeśli będzie taka potrzeba). Jeśli będzie się bardziej zwężać- operacja...

Do tego ma kamienie w woreczku żółciowym... Ma brać Ursocam, czy pomogą- zobaczymy, mam nadzieje że tak. Inaczej operacja... Kolejna...

Oczywiście teraz mam problem, chrupkożernego kota muszę przestawić na mokre, docelowo na BARF. Już i tak ma problemy z dziąsłami z przewlekłym zapaleniem, kamieniem na końcowych zębach, paradontozą.

Czy taki kot musi mieć jakieś szczególne wymagania co do żywienia (ewentualnie pielęgnacji)?

Czy miał bądź nadal ma kota z takimi problemami? Czy którekolwiek z tych schorzeń wymaga specjalnej diety? Czy mogę Milkę przestawić na barf? Musi jeść mokre (zalecenie lekarza), lepiej puszki czy barf? Nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć na te pytania :(
 
 
throey 

Barfuje od: wakacje2016
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 29
Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 18
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2016-04-16, 19:43   

Chciałabym tylko dodać, że te zwężenie jest tylko w dwóch miejscach, nie na całej długości.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne