BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o gotowych karmach dla kotów
Autor Wiadomość
Agnieszka7714 

Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 22
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-29, 12:54   

Witam, a czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat karm Grau i Acana Grasslands. Mój Frodo nie do końca trawi kurczaka i jest strasznie wybredny co do jedzenia. Wychodzę z siebie aby urozmaicić mu karmę. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. ;-)
 
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-29, 14:30   

Agnieszka7714 napisał/a:
Witam, a czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat karm Grau i Acana Grasslands. Mój Frodo nie do końca trawi kurczaka i jest strasznie wybredny co do jedzenia. Wychodzę z siebie aby urozmaicić mu karmę. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. ;-)


Grau mokry?
Acana sucha to wiem, bo innej nie ma :lol: Od razu Ci napiszę, że rewelacji nie ma, ale zagłębię się w to na dniach
_________________
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-29, 16:51   

Agnieszka7714 napisał/a:
Witam, a czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat karm Grau i Acana Grasslands. Mój Frodo nie do końca trawi kurczaka i jest strasznie wybredny co do jedzenia. Wychodzę z siebie aby urozmaicić mu karmę. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. ;-)


Tak na szybko to co przyszło mi do głowy przy kocie nietrawiącym kurczaka:

ZiwiPeak (są trzy smaki Jagnięcina, Dziczyzna, Dziczyzna i ryba) i WildCat Cheetah.

Pod względem składu od lepszego do gorszego:

ZiwiPeak>WildCat>Acana
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2011-09-29, 17:24   

aurinko napisał/a:
Grau mokry?

Jeśli mokry, to proponuję chwilkę się wstrzymać z opisem. Chcę go umieścić na liście najlepszych karm, więc tam będzie pełna analiza. Muszę tylko przyjrzeć się wszystkim jego odmianom i zdecydować, czy któraś nie odpadnie z listy. Jeśli jakaś odpadnie, wtedy tutaj można zrobić jej analizę. Proszę o nieco cierpliwości, aż się wyrobię z pisaniem :-) .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
eleria 


Barfuje od: 2009
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-29, 20:56   

eleria napisał/a:
Czy ja mogę dołączyć do pytań a karmy interesuje mnie analiza puszek GranataPet i kartoników Bozita :oops:

Dyskusja o Bozicie rozwinęła się widzę w niekoniecznie spodziewanym kierunku ;-) do pytania o analizę GranatyPet chciałbym jeszcze dorzucić prośbę o spojrzenie na saszetki Natures Menu Cat, jeśli by się dało :oops:
 
 
Agnieszka7714 

Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 22
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-30, 19:17   

dagnes napisał/a:
aurinko napisał/a:
Grau mokry?

Jeśli mokry, to proponuję chwilkę się wstrzymać z opisem. Chcę go umieścić na liście najlepszych karm, więc tam będzie pełna analiza. Muszę tylko przyjrzeć się wszystkim jego odmianom i zdecydować, czy któraś nie odpadnie z listy. Jeśli jakaś odpadnie, wtedy tutaj można zrobić jej analizę. Proszę o nieco cierpliwości, aż się wyrobię z pisaniem :-) .


Suchy. :-D
 
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2011-10-01, 12:25   

a co możecie powiedziec o tej Happy Cat ?
kolezanka zachwyca sie nia
zamówiła z zooplus
ale sama nie wiem :?:


http://www.zooplus.pl/sho...bez_zboz/185106
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-01, 13:46   

Moim zdaniem wlasnie Happy Cat jest ksiazkowym przykladem na to iz nie wszystkie karmy bez zboz musza byc odpowiednie, a niektorzy producenci staraja sie tanim kosztem jak najwiecej zarobic i, dlatego nalezy zawsze czytac sklad.

Ogolnie pierwsze co widac w skladzie przedstawionej przez Ciebie karmy to splitting ziemniakow na: ziemniaki i proteiny ziemniaczane. Jesli ziemniaki nie zostalyby rozdzielone na te dwie rzekomo rozne pozycje w skladzie to okazaloby sie iz producent musi wpisac ziemniaki na pierwszym miejscu w skladzie i karma juz by nie wygladala za dobrze.

W zwiazku z tym karma zawiera malo miesa, a duzo ziemniakow.
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2011-10-01, 13:48   

tez właśnie patrzylam,ze dużo tych kartofelków
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-01, 14:16   

zenia napisał/a:
a co możecie powiedziec o tej Happy Cat ?
kolezanka zachwyca sie nia
zamówiła z zooplus
ale sama nie wiem :?:


http://www.zooplus.pl/sho...bez_zboz/185106


zenia, popatrz do tej tabelki:
TABELKA

Na pierwszy rzut oka widać o wiele za dużą zawartość węglowodanów, a to od razu świadczy o tym, że za dużo wypełniacza tam jest :)
Skład:
sproszkowane mięso drobiowe (29%), płatki ziemniaczane (29%), skwarki (10%), białko ziemniaczane (6%), tłuszcz drobiowy, tłuszcz wołowy, pulpa buraczana, suszona wątroba, wytłoki z jabłek (suszone), drożdże (suszone), siemię lniane, chlorek sodu, algi morskie (suszone), jukka shidigera (0,03%).

do tego: suszona wątroba nie wiadomo z czego, mięso na dobrą sprawę też nie do końca wiadomo z czego (poza tym że z drobiu), drożdże (ale nie piwne), DL metionina, mało tauryny.

Mało białka, na dodatek częściowo jest to białko roślinne (skoro m.in. 9% to białko ziemniaczane), mało tłuszczu, nie podoba mi się stosunek wapnia do fosforu. To tak na szybko. Muszę się jej głębiej przyjrzeć :lol:

koniczynka ma rację - to jest bardzo dobry przykład karmy bezzbożowej, która bazuje na tym modnym haśle marketingowym, a niewiele sobą prezentuje ;)
_________________
 
 
monika 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Paź 2011
Posty: 200
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2011-10-03, 19:35   

Witam! ;-)
Próbowałam barfować, kot nie jest w ogóle zainteresowany... :oops:

Kotka jest wyjątkowo wybredna. Nie chce jeść surowego mięsa. Z karm suchych wypróbowałam WildCat, Applaws, Acana, TOTW. Z mokrych Evangers, Blue Buffalo, Animonda Carny, Applaws, Herrmanns Bio... Większość podarowałam kotom znajomych itp. :oops:

Przez długi czas nie mogłam jej przestawić z Royal Canin: kilka tygodni wprowadzałam nową suchą karmę, z karmą mokrą walczę już ponad pół roku i udało się: zjadła coś innego niż uwielbiany przez nią RC. :-|

Bardzo bardzo proszę o wypowiedzenie się na temat suchego Orijen z kurczakiem oraz karm mokrych Animonda VFS i Cosma Thai, ponieważ tym obecnie karmię i nie mam już siły wprowadzać nowej karmy :oops:
Pozdrawiam ;-)
 
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-03, 21:49   

monika witaj :-) Czy Animonda VFS to Animonda Vom Feinstein Select?
Od razu Ci powiem że zarówno ona jak i Cosma to karmy uzupełniające, więcej szczegółów jak wgłębię się w skład

Przepraszam ostatnio nie mam kompletnie czasu, ale do końca tygodnia wyrobię się ze wszystkimi obiecanymi analizami
_________________
 
 
monika 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Paź 2011
Posty: 200
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2011-10-04, 08:08   

aurinko napisał/a:
monika witaj :-) Czy Animonda VFS to Animonda Vom Feinstein Select?
Od razu Ci powiem że zarówno ona jak i Cosma to karmy uzupełniające, więcej szczegółów jak wgłębię się w skład

Przepraszam ostatnio nie mam kompletnie czasu, ale do końca tygodnia wyrobię się ze wszystkimi obiecanymi analizami


:->
Tak, chodzi o Animonde vom feinsten Select.
Wiem, że to karmy uzupełniające, dlatego jest jeszcze Orijen :). Czy to nie wystarczy :?: :-(
Rozumiem brak czasu :( , nie spiesze się, będę bardzo wdzięczna za analizę. ;-)
Pozdrawiam serdecznie i idę czytać więcej o barfie :)

Dziękuję za to, co tutaj robicie dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rozsądnym karmieniem kota.
 
 
 
eleria 


Barfuje od: 2009
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-04, 14:07   

aurinko napisał/a:

Przepraszam ostatnio nie mam kompletnie czasu, ale do końca tygodnia wyrobię się ze wszystkimi obiecanymi analizami
Spokojnie, czekamy cierpliwie -wiadomo, że to wszystko w wolnym czasie musi być :-D
Ja to liczę, że któraś z tych karm nada się jednak nie tylko jako uzupełniająca ;-)
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-05, 20:35   

GRANATA PET kaczka + drób (skład ze strony producenta: GRANATA)
Skład:
Kaczka i drób (72 %: 36% mięso z kaczki, 36 % mięso drobiowe), rosół mięsny, wyciąg z pestek granatu (1%), olej z łososia (1%)

Dodatki:
Witamina A: 3000 I.E, Witamina D3: 200 I.E., Witamina E: 30 mg, Biotyna: 300 mcg, Tauryna: 1500 mg, Cynk (jako siarczan cynku, monohydrat): 15 mg, Mangan (jako siarczan manganu (II), monohydrat): 3,0 mg, Jod (jako jodek potasu, bezwodny): 0,75 mg, Selen (jako selenit sodu): 0,03 mg

Analiza:
Białko: 10,3% (w suchej masie 51,5%)
Tłuszcz: 6,5 % (w suchej masie 32,5%)
Popiół: 1,9 % (w suchej masie 9,5%)
Włókno: 0,4 % (w suchej masie 2%)
Węglowodany: 0,9% (w suchej masie 4,5%)
wilgotność: 80 %

Wapń 0,29 %
Fosfor 0,24 %

Przyznam że mam pewien problem z tą karmą, bo nie do końca wiem co myśleć o wyciągu z pestek granatu, ale dagnes na pewno będzie wiedziała :-)
Karma składa się głównie z wysokiej jakości mięsa, bez produktów ubocznych i niewiadomego pochodzenia - czyli zawiera wysokojakościowe białko. Niestety nie do końca wiemy z czego jest ten mięsny rosół (czy też mięsny wywar), podobnie jak nie wiemy z jakiego konkretnie ptaka jest to mięso drobiowe ;-) Patrząc na analizę, widzimy odpowiednie ilości i proporcje białka i tłuszczu w suchej masie. Zawartość tauryny jest minimalnie za mała (1500mg/kg).
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne