BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przewożenie zwierząt przez granicę
Autor Wiadomość
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2012-08-23, 19:48   Przewożenie zwierząt przez granicę

ciocia_mlotek napisał/a:
Mieszkam w UK - kraj teoretycznie wolny od wścieklizny (na przykład). Wjazd z psem na teren to kwestia paszportów, badań itd (choć ostatnio i to znieśli w większości). Ale nie było takich restrykcji w stosunku do kotów czy fretek (wystarczyły szczepienia i chip - przewoziłam fretkę z Polski do UK więc jestem jako tako oblatana w temacie) - a przenoszą tą chorobę tak samo ( i na dodatek koty tutaj są w wolnym chowie - biegają gdzie chcą).

isabelle30 napisał/a:
odnośnie UK i wścieklizny....z tego co wiem bardzo restrykcyjnie do sprawy podchodzą. A przepisy złągodzone dotyczą tylko zwierząt przywożonych z krajów , które tak jak UK są wolne od wścieklizny. Z Polski transport zwierzaka do UK wcale nie jest aż taki prosty i obejść stempelków się nie da....Oczywiscie każdy moze być spryciarzem i sobie owe stempelki kupić. Ale chyba taniej i prościej jednak załatwić je sobie normalną drogą...

ciocia_mlotek napisał/a:
Isabelle30 - wiem bardzo dokładnie jak wygląda wwóz zwierząt z Polski do UK bo przez to przechodziłam i to kilka lat temu, gdy zasady były ciut ostrzejsze. NIE jest restrykcyjny. Do niedawna tylko w przypadku psów obowiązywały badania krwi a potem 6miesięcy "kwarantanny" w miejscu zamieszkania. Niedawno te przepisy zniesiono i są takie same jak dla kotów i fretek: Paszport, chip, szczepienie przeciw wściekliźnie i po 21 dniach jedziesz. No, jeszcze odrobaczanie do 24godz przed wjazdem na teren UK. To nie są żadne restrykcje tylko kilka nieuciążliwych formalności

isabelle30 napisał/a:
A to ciekawe co piszesz. Bo ze strony polskiej to wygląda nieco inaczej. Pies jadący z Polski do UK musi mieć wykonane badanie poziomu przeciwciał przeciwko ściekliżnie, wykonane w określonym czasie po szczepieniu i przed wjazdem na teren UK. Badanie wykonane w laboratorium - odpowiednim laboratorium - w PIW w Puławach. Oprócz oczywiście podanych przez Ciebie wymagań. Znajomi akurat kończą wsie formalności bo we wrzesniu wyjeżdżają na stałe do Londynu. Z psem.

Isabelle - nieprawda. Weci znajomych muszą mieć niedokładne informacje (to się zęsto i nagminnie zdaża). Polecam do poczytania stronę DEFRA - oficjalna rządowa strona http://www.defra.gov.uk/w...s/pet-owners/#a
Od początku tego roku badania na przeciwciała nie są wymagane jeżeli pies jest z kraju UE. Jeżei weci polscy twierdzą, że jest inaczej to są albo niedoinformowani albo naciągają ludzi na kasę.
Przepraszam za off-top
_________________
Taz i Cu sith na surowo
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2012-08-23, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-08-23, 19:51   

To bardzo ważny temat. Oni sprawdzili to w konsulacie....psy wjeżdżające z UE ale z krajów wolnych - przepisy złągodzone. Kraje UE w tym Polska które nie są wolne od wścieklizny - wymóg przeciwciał.
Generalnie ja się nie wybieram, na pewno nie z psem....ale innym być może się przyda. Może prośba do moda o wydzielenie tematu?
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-23, 20:33   

ciocia_mlotek napisał/a:
Isabelle30 - wiem bardzo dokładnie jak wygląda wwóz zwierząt z Polski do UK bo przez to przechodziłam i to kilka lat temu, gdy zasady były ciut ostrzejsze. NIE jest restrykcyjny. Do niedawna tylko w przypadku psów obowiązywały badania krwi a potem 6miesięcy "kwarantanny" w miejscu zamieszkania.

Troszkę nie na temat, ale... W 2002 roku chciałam wywieźć kota do UK - obowiązywała go taka sama kwarantanna jak psa, albo jeżeli był z kraju należącego do Unii Europejskiej - szczepienie, badanie przeciwciał itp, dokładnie tak samo jak w przypadku psów.
 
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2012-08-23, 20:47   

W 2008 kiedy ja jechałam z fretką dotyczyło to psów. Freta bła zachipowana, zaszczepiona, dojechała do nas po miesiącu (bo takie mieliśmy możliwości transportowe akurat). Jedynym problemem na granicy we Francji było to, że nie mogli odczytać chipa (okazało się, że nawalił im czytnik :) )
Dodam, że każdy wet dawał mi inne w temacie info albo wręcz rozkładali ręce, że nie wiedzą i nie mają nawet pojęcia, gdzie szukać. Dlatego warto szukać informacji u źródeł. Chyba lepszego miejsca niż strona rządowa nie znajdziemy (ambasada się nie nadaje, nie potrafili mi informacji podać)

Prośba do modów - może by wydzielić ten fragment o podróżowaniu? Temat nie zaśmiecałby tu a warto pewne rzeczy wiedzieć o podróżach ze zwierzakami
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
coztego 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-08-23, 21:15   

Na stronach Krajowej Izby Lek-Wet można przeczytać:
Cytat:
Przepis dot. przeprowadzania neutralizujacego badania miareczkowania przeciwciał przeciwko wściekliźnie kotów i psów przemieszczanych na terytorium Malty, Irlandii, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii ma zastosowanie do dnia 31 grudnia 2011 roku Po tym czasie takie badanie nie będzie obowiązkowe.


W mojej lecznicy informuje się klientów, że badania nie są już wymagane, jak dotychczas nikt się nie skarżył.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2012-08-23, 21:21   

Przynajmniej doinformowana lecznica :)

Dziękuję za wydzielenie. Chciałam jeszcze dopisać, że niestety tak jak w moim przypadku sprzed kilku lat i tu konsulat ma błędne informacje ( co z resztą woła o pomstę do nieba).
Zasady wwozu psów, kotów i fretek na teren UK są jednakowe dla wszystkich krajów UE (plus kilka wymienionych nie z UE). Jedynym wyjątkiem, gdzie wymagane są badania krwi to północne terytorium Cypru. Informacje pochodzą z
http://www.defra.gov.uk/w...s/eu-countries/ - jest to źródło najbardziej wiarygodne
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
edmundo 


Barfuje od: 04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Cze 2012
Posty: 247
Skąd: UK
Wysłany: 2012-08-24, 03:07   

Koty jezdza z nami w do Pl i z powrotem. Jak najbardziej ciocia_mlotek ma racje. Od tego roku przepisy sie zmienily, paszport jest wazny 3 lata, bez pobierania krwi. Upierdliwi sa troche Francuzi w drodze powrotnej do UK, ale nie pytali nas o wscieklizne wogole w tym roku.
 
 
AniaR 


Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 447
Skąd: z daleka
Wysłany: 2012-08-25, 15:05   

To ja tez sie zapytam, moze ktos ma doswiadczenia, albo moze podeslac link.
Rodzice marudza, zebym ich odwiedzila. Zastanawiam sie nad tym, chociaz szcerze mowiac nie za bardzo mam co zrobic z kotami i fretka. O checi nie wspomne. Pies (mikro) pojechalby ze mna. Jake sa przepisy, jesli chodzi o przywozenie (nie na stale, na wakacje) piesa ze Stanow (chodzi mi w obie strony)? Dodam, ze piesio ma chipa, ktory podobno nie jest odczytywalny w Europie, paszportu tez nie ma (u nas zwierzea nie musza, piesio byl za granica dwa razy, ale w obrebie kontynentu). Jakies rady?
_________________
http://www.garnek.pl/aniar/a
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2012-08-25, 15:10   

Poczytaj sobie tutaj - to amerykańska strona jest o podróżowaniu ze zwierzętami do UE

http://www.aphis.usda.gov...ean_union.shtml

Masz tam napisane wszystko co i jak. Chip musi być zgodny z ISO standard 11784 or 11785. Możesz mieć inny chip ale wtedy musisz mieć ze sobą czytnik, który jest go w stanie odczytać.
Wypisana jest też cała dokumentacja, jaką zwierzak musi posiadać, żeby wjechać na teren UE
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
AniaR 


Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 447
Skąd: z daleka
Wysłany: 2012-08-25, 15:49   

O - dzieki :kiss: Poczytam sobie. Chociaz czarno ten wyjazd widze - ze wzgledu na fretke, Zosia jest "high maintenance" i to bardzo.
_________________
http://www.garnek.pl/aniar/a
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2012-08-25, 15:56   

Może być ciężko bo to jednak daleka trasa. A większość linii lotniczych nie zgadza sie na przewożenie zwierząt w kabinie
I nie ma za co. Lubię wyszukiwać tego typu informacje i chyba trochę nawet umiem.
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
coztego 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-08-25, 19:10   

ciocia_mlotek napisał/a:
Może być ciężko bo to jednak daleka trasa. A większość linii lotniczych nie zgadza sie na przewożenie zwierząt w kabinie

W dużych liniach raczej nie ma problemu, pod warunkiem, że zwierzę wraz z transporterem nie przekracza wagi dopuszczalnego bagażu podręcznego.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2012-08-25, 19:14   

Naprawdę? Nie wiedziałam nawet. Ale w sumie chyba lot i lufthansa były największymi jakie sprawdzałam. I dopuszczały tylko cargo - chyba, że czegoś nie doczytałam
Tak czy owak mnie nie dotyczy bo moja piesa nie mieści się w granicach podręcznego
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-25, 22:41   

Kilka miesięcy temu (chyba w lutym), brat mojej Izuni (MCO) poleciał do Helsinek LOTem w kabinie (oczywiście za odpowiednią opłatą). Byłam tego świadkiem i sama odprowadzałam delikwenta i jego nową opiekunkę.
 
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2012-08-25, 22:52   

Czyli jestem niedoinformowana w temacie. Dobrze wiedzieć na w razie co.
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne