BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Żywienie w alergiach i nietolerancjach pokarmowych
Autor Wiadomość
Mazilo 

Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 31
Wysłany: 2016-04-01, 16:04   Różowe nogi w części środkowej ???

Od jakiegoś czasu u mojego bulteriera w środkowej części nóg widać mocno różowe ślady ; są często mokre co świadczy o ciągłym lizaniu .
Zredukowałem dietę-zrezygnowałem z drobiu -zastąpiłem wołowina ,pozostałem nadal przy skrzydełkach kurzych .
Wydaje mi się ze objaw się powiększył .Czy jest to możliwe że piesek był uczulony na wołowinę a nie jak często mówi się o drobiu .
Może skrzydełka drobiowe zastąpić szyjami z indyka ??,może całkowicie zrezygnować z podrobów drobiowych ...
 
 
Ariska 

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 4
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2016-04-01, 21:42   

A może całkowicie zrezygnuj z drobiu (również z podrobów, szyjek, skrzydełek) i zostaw samą wołowinę na tydzień, wtedy obserwuj. Skąd bierzesz mięso? Może jakiś dodatek chemiczny uczula? Albo smakołyki, stres?
 
 
Mazilo 

Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 31
Wysłany: 2016-05-17, 19:08   Mokre,różowe przebarwienia

Piesek jest na BARFIE około 8 miesięcy i od dłuższego czasy pojawił się problem.
Dietę układam na podstawie kalkulatora z forum .
Stosuję wszelkie odżywki i suplementy (poniżej foto z przykładowej diety na 10 dni ;w tym zamiast skrzydełek z kury stosuję szyjki z indyka,zamiast hemoglobiny wołowej stosuję wieprzową )

Dieta była już kombinowana :mięso-kura,wołowina itp......;kości podobnie.
Piesek posiada przebarwienia ,często mokre na przednich kończynach i pachwinie -rzadziej .

Dodam jeszcze iż piesek od dłuższego czasu bierze/brał ORUNGAL (miał całe czerwone pazury - lek pomaga;całość prawie w 100% wyleczona ale trwa to od około 3 miesięcy i odstąpiliśmy od stosowania)
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-05-18, 06:11   

A to nie jest reakcja na podawany lek? Była pobierana zeskrobina, robione badania?
 
 
Mazilo 

Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 31
Wysłany: 2016-05-18, 06:24   

Zeskrobiny nie robiono poniewaz z jednej nogi kolor zanikł . Przed udaniem sie do weterynarza zaczerwienienia juz występowały .
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-05-18, 06:29   

To pierwsze, co powinienieś zrobić , to pójść do weta i zbadać charakter tych zmian, gdy się pojawią.
 
 
Mazilo 

Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 31
Wysłany: 2016-05-18, 16:18   

Zmiany weterynarz widział podczas wizyty z pazurami ; nic nie stwierdził tylko powiedział żebym kontrolował dietę na zasadzie eliminacji .
Zeskrobany pobrał tylko z ogona aby ustalić czy nie ma larw nużycy ( ogon w górnej części wyłysiał )- juz wiem ze to hormony .
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-05-19, 05:43   

To Orungal pies też dostawał bez badania, na oko? Hmm, to jakiej teraz porady oczekujesz od nas? :-P
 
 
Mazilo 

Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 31
Wysłany: 2016-05-19, 06:25   

Przecież pisałem ze dostał na pazury od weterynarza .....
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2016-05-19, 08:01   

Mazilo, a zastosowałeś taką bardzo bardzo zbliżoną do eliminacyjnej dietę, opierającą się na początku na jednym rodzaju mięsa, bez mieszania. Jak indyk to indyk przez x dni/tygodni, bez dodatku suplementów (bo one też mogą uczulać). W jadłospisie, który podałeś mamy już i indyka i kurczaka i wołowe (bo krew) plus suple...
 
 
Mazilo 

Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 31
Wysłany: 2016-05-19, 08:17   

Eliminacje zaczynałem od próby wyeliminowania kurczak( mięsa ) , kości zostały . Prowadziłem to 30 dni i nic . Następnie przeszedłem na wołowinę i wydaje mi sie ze w porównaniu do kurczaka małe zmiany powracały ( dieta rownież 30dni); kości z kurczaka .
Ogólnie początkowo myślałem ze to kurczak ale w wołowinie było go znacznie mniej bo tylko kości o reakcja była gorsza.
Obecnie jestem na samym mięsie indyczym i kościach ( szyjki ) i jakoś nie widzę zmian ( około 30dni) Przy indyku nie wprowadzałem żółtek , drożdży i suszonej hemoglobiny ( wieprzowej :-) i zmianie widziałem .
Weterynarz rownież wspominał o suplementach :-( Dieta eliminacyjna zawsze trwa długo a gdziekolwiek czytam to brak przez dłuższy okres suplementacji zle wpływa na pieska .
 
 
Mazilo 

Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 31
Wysłany: 2016-05-19, 08:18   

PS.
Jedyną reakcje jaka zauważyłem to po truskawkach :-) , zadziałały po 2h i była masakra.
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2016-05-19, 08:21   

Hm, a w tym jadłospisie masz uwzględnione też owoce i warzywa. Dawałeś?
Może tak jak piszesz o truskawkach, w owocach i warzywach leży problem?
Pestycydy itd...

Ja bym zrezygnowała z supli i chociaż po tygodniu, czy dwóch zaczęła wprowadzać po jednym i znowu obserwowała.
Jak widzisz już coś nie służy psu, także brakiem supli bym się aż tak nie przejmowała. Gdzieś tworzy się stan zapalny i to już nie służy psiakowi.
 
 
Mazilo 

Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 31
Wysłany: 2016-05-19, 08:39   

Truskawka tak dla smaku dałem , resztę sam sobie wziął :-)
Warzywa jakie wprowadzałem to seler , marchew , pietruszka , czasem burak ; obecnie stosuje wyłącznie marchew -moze fakt nie obierania marchewki ma wpływ ?
Owoce ,obecnie wyłącznie jabłko .
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2016-05-19, 08:56   

Na Twoim miejscu zrezygnowałabym i z warzyw/owoców i suplementów. W i O nie są w diecie niezbędne, więc na razie bym się nimi nie przejmowała.
Suple odstawiłabym i tak, jak pisałam - wprowadzałabym kolejno po jakimś czasie.
Oczywiście postawiłabym na jeden gatunek mięsa przez dłuższy czas. I jeśli robimy eliminację to z kurczaka w formie kości też bym zrezygnowała.
Jak przy wołowinie było gorzej to z nią już nie próbuj. Masz jeszcze sporo mięs do wypróbowania - wieprz, kaczka, gęś i inne ptactwo, baran, konina, dziczyzna...
Ewentualnie zostać przy tym indyku (mięso, kości, podroby) jeszcze i wyłącz całkowicie wszystkie suple i dodatki roślinne i zobacz wtedy jak będzie.
Nie pozostaje Ci nic innego, jak kombinować ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne