BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kokos
Autor Wiadomość
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2016-05-20, 16:57   Kokos

Jako że nigdy nie jadłam świeżego kokosa, a ostatnio w markecie trafiłam na całe orzechy, postanowiłam sobie sprawdzić co to i czy dobre. Tak z ciekawości. Problem w tym, że kompletnie nie wiem, kiedy takie coś nadaje się do jedzenia. Mój kokos ma dość intensywny zapach, taki jakby alkoholowy. Nie wiem, czy można go jeść. Spodziewałam się czegoś zbliżonego do sztucznych aromatów, a tu taka niespodzianka :oops: Czy jakiś zjadacz kokosów mógłby mi opisać poprawny zapach zawartości orzecha?
 
 
AniaR 


Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 447
Skąd: z daleka
Wysłany: 2016-05-20, 18:43   

https://www.youtube.com/watch?v=kXdzkhWSN0M
_________________
http://www.garnek.pl/aniar/a
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2016-05-21, 00:25   

Dzięki za filmik, ale nie wiem, czy wiele pomoże. Tam jest o wyglądzie i smaku soku, ale nie o zapachu miąższu. Przelałam sok do szklanki - zbyt przejrzysty nie jest, ale w smaku nie zalatuje winiaczem, jest taki papierowo nijaki. Czy dziwny to nie wiem, bo brak mi doświadczenia ;-)
Wrzucam fotkę soku, może to coś rozjaśni. Miąższ sobie leży i się suszy. Nie wiem, czy go ruszać.

 
 
majka91 


Barfuje od: 04.2016
Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 86
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2016-05-21, 16:31   

W przypadku brązowego kokosa (takiego suchego już w sensie :)) woda kokosowa będzie zawsze trochę mętną zawiesiną. Zapach miąższu powinien być kokosowy, ale mniej niż taki syntetyczny. Po prostu słaba woń raffaello. :mrgreen: Nigdy nie trafił mi się kokos z zapachem alkoholowym. Być może jedna z dziurek była lekko otwarta, a kokos się przez to zepsuł?
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2016-05-21, 18:52   

Tak, ja miałam brązowy. Wyglądał na szczelny. Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale miąższ nie był cały twardy, tylko miał warstwę takiego rozmiękniętego, a pod spodem twarde. No i ten zapach taki jakby likierowy. Chyba go wywalę i kupię nowy.
No nic. Dzięki za odpowiedzi ;-)
 
 
majka91 


Barfuje od: 04.2016
Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 86
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2016-05-22, 00:48   

Słusznie, moim zdaniem cały miąższ powinien mieć zbliżoną konsystencję (wiadomo, z wierzchu minimalnie delikatniejszą). Pewnie się jednak przeterminował.

Kupując nowy, pochlupocz kokosem przy uchu. :-) Im cięższy i im więcej wody, tym lepiej.

Szkoda, że tak ci się trafiło, ale nie zrażaj się. :kwiatek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne