BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dna moczanowa
Autor Wiadomość
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2016-05-24, 08:16   

Czy jedzenie przez człowieka dużej ilości mięsa nie ma wpływu na wywołanie u niego dny stawowej (podagry) ? Przy tej chorobie mięso trzeba ograniczyć.....
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2016-05-24, 08:38   

To chyba nie ten temat...
Najwyżej ktoś przeniesie :kwiatek:
Znalazłam coś takiego:
http://instytutzdrowegozy...-moczanowa.html
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2016-05-24, 12:12   

gerdo, nie - jedzenie mięsa nie jest przyczyną dny moczanowej (podobnie można by twierdzić, iż jedzenie dużej ilości roślin strączkowych, także bogatych w puryny, jest przyczyną dny moczanowej, jednak to byłoby już politycznie niepoprawne, więc medycyna gazetowa woli oczerniać mięso).
Dna moczanowa jest jednym z objawów zaburzeń metabolicznych powodowanych dietą "cywilizacyjną". Te zaburzenia to cały zespół problemów, u różnych ludzi objawiających się z różnym nasileniem w nieco odmienny sposób (indywidualizm osobniczy). Dna moczanowa jest po prostu jedną z możliwych dróg, w jaki organizm pokazuje, że nie radzi sobie z dietą przeładowaną węglowodanami (zwłaszcza fruktozą i alkoholem, których niszczące działanie potęguje się przy jednoczesnym spożyciu tłuszczu), niedoborem wartościowego białka oraz związków mineralnych i witamin . Dzisiejsza medycyna, nastawiona na farmakologię (i przez nią kontrolowana), ma w zwyczaju opisywać różne skutki tej samej przyczyny jako odrębne jednostki chorobowe, co skutecznie zaciemnia ludziom obraz, uzależnia ich od Farmacji i tworzy pole do popisu dla propagandowych przekazów "dietologicznych". Tym sposobem mamy wyodrębnione takie choroby jak cukrzyca, otyłość, choroba wieńcowa, hiperlipidemia, nadciśnienie, dna moczanowa itd., które w rzeczywistości są różnymi objawami jednej i tej samej choroby.

Ograniczanie jedzenia mięsa przez ludzi dotkniętych dną, na rzecz diety wysokowęglowodanowej w połączeniu z tłuszczami roślinnymi jest kontraproduktywne i tylko nasila chorobę. Można się o tym przekonać samemu słuchając się zaleceń niedouczonych medyków i stosując w czasie choroby "jedynie słuszną dietę" ;-) .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2016-05-27, 11:54   

Lena06, dzięki za artykuł, potwierdza parę rzeczy, które ostatnio zauważyłam u siebie. Miewam paskudne napadowe bóle stawów oraz nieco mniej paskudne trwające po kilka godzin, ale bez tych innych objawów jak zaczerwienienie i bolesność przy dotyku, więc schorzenie pewnie inaczej nazywają. Jak jem źle - boli. Jem dobrze - nie boli. Przy czym "dobrze" to dla mnie mięsko + warzywa :food: Na "karę" czekam zwykle około jednej doby po zjedzeniu pizzy lub odwiedzinach u rodziny. Od czasu zmiany diety na bezzbożową, niskowęglową jest super, miesiące bez bólu.
Byłam u dwóch lekarzy. Jeden stwierdził, że jestem młoda, więc zdrowa i w ogóle to idź sobie. Druga stwierdziła, że tak mam i mam z tym żyć. Spoko.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne