BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Problemy żołądkowo-jelitowe psów na BARFie
Autor Wiadomość
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2015-11-15, 13:14   Re: Krew w kale - zapalenie jelita ?

palecwoko napisał/a:
Kilka dni po odebraniu psa z hodowli postanowiłem przestawić go na BARF. Po ok. 2 tygodniach pojawiła się krew w kupie i problemy z wydalaniem w nocy. Pies się męczył. Z początku skojarzyłem to z kością jednak po ich odstawieniu krew dalej się pojawiała. U weterynarza została postawiona diagnoza - zapalenie jelita. Pies dostał antybiotyk i aktualnie dostaje tylko pierś z kurczaka gotowaną z ryżem. Krew zniknęła a ja zastanawiam się co dalej. Pani weterynarz nie jest przeciwna diecie składającej się z surowego mięsa i powiedziała, że za tydzień jeśli nic złego się nie będzie działo będę mógł do niej wrócić. Jednak ja nie jestem przekonany czy to dobre rozwiązanie. Boję się, że problemy z jelitami wrócą. Czy miał ktoś podobne problemy i dylematy i mógłby coś podpowiedzieć. Być może dieta którą zaserwowałem psiakowi była zbyt urozmaicona jak na początek ? A może to indywidualne predyspozycje (a raczej ich brak) psa ? Proszę o radę .

Nie piszesz co dokładnie jadł szczeniak. Barf barfowi nierówny. Przy przestawianiu maluchów odchowywanych na pokarmach syntetycznych na mięso trzeba zachować szczególną ostrożność: taki dzieciak ma najczęściej słabo rozwiniętą florę bakteryjna w jelitach i niedojrzały przewód pokarmowy, który potrzebuje czasu żeby przestawić się z przetworzonych papek na surowe produkty.
_________________
"Polacy kupują dokładnie takie psy, na jakie zasługują. Po co psuć nawyki?"
 
 
palecwoko 

Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 13
Wysłany: 2015-11-15, 21:00   

Gdy teraz o tym myślę to chyba rzeczywiście za bardzo wziąłem do serca zasadę, że dieta powinna być urozmaicona pies na przestrzeni ok dwóch tygodni dostał: królika + kości, kurczaka, kaczkę, gęś, indyka, wołowinę, serca kurze, trochę kości drobiowych, jajka surowe, marchewkę, (najwięcej było królika i kurczaka). Do tego na początku skorupki jajek które sam wyrabiałem nie były zbyt dobrze zmielone, później przyszły skorupki mielone, algi, olej z łososia do tego dochodziły gryzaki w postaci żwaczy wołowych suszonych, uszu wieprzowych i na koniec muszę wymienić mięso suszone różnego rodzaju do treningów i owocowo drobiowe kosteczki firmy bosch. Teraz gdy to czytam zastanawiam się jak mogłem być tak głupi : ( Jakie mięso będzie dobre na początek żeby zacząć od nowa i po jakim czasie wprowadzać nowości ? Czy suplementy można wprowadzić od razu czy poczekać i wprowadzać stopniowo ? Jeszcze jakiś tydzień dam odpocząć żołądkowi. Pies teraz dostaje jakąś czarną maź którą Pani wet. kazała wpuszczać do pyska podobno ma poprawić florę bakteryjną.
 
 
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-11-16, 22:04   

Start był z grubej rury. Poza tym nie wiem skąd jesteś, ale w Wawie ostatnio parę przypadków było krwawej luźnej kupy i wymiotów. Więc niewykluczone, że jakaś wirusówka szaleje.
_________________
teriery irlandzkie - hodowla Zofijówka http://www.zofijowka.cba.pl
Hand Made'owe saszetki na smakołyki http://www.facebook.com/pages/KLIK-Smakołyk/330114460426507?sk=photos_albums
 
 
abtrappp 

Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 8
Wysłany: 2015-12-25, 21:30   

Czy przy problemach żołądkowo-jelitowych lepiej wybierać mięso o niższej zawartości białka? Mięso o wyższej zawartości białka będzie trudniej strawne od mięsa z mniejszą zawartością białka?
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2016-06-09, 07:57   

Dzień dobry
Dawno mnie tu nie było. Psy mam na barf od ponad dwóch lat. Ale ostatnio jest kiepsko. Moja suczka ma prawie cały czas bardzo luźna kupę ze śluzem. W tej chwili je już tylko drób, bo ani wieprzowiny ani wołowiny nie może. W zeszłym tygodniu miała trzy dni biegunkę. Po wieprzowinie.wiec od zeszłego czwartku jadła tylko gulaszowe indycze. Było ok kupy spoko. Wczoraj dostała mięso z kurczaka, troszkę wątroby z indyka i jedno serduszko kury. I suplementy.dzisiaj znowu kupa paskudna. Co ja mam zrobić?przecież nie może jeść samego mięsa z indyka. Ta sytuacja z kupami trwa już kilka miesięcy. Mam wyrzuty sumienia ze psa męczę.
 
 
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-09, 16:40   

post do usunięcia
Ostatnio zmieniony przez immortal 2016-06-09, 16:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-09, 16:41   

Przebadaj psa ma lamblie - lab felix w W-wie - materiał można wysłać kurierem. Ewentualnie można pokusić się o przeleczenie w ich kierunku - doskonały jest proszek Fenbenat - czysty fenbedazol i mąka pszenną jako wypełniacz; 5 dni po kolei, po 10-14 dniach powtórka
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2016-06-09, 17:36   

Ale to musi być badanie w tym konkretnym laboratorium? Ona miała lamblie, kiedy wzięliśmy ja ze schronu, ale to wyszło w badaniu kału u naszego weta.
 
 
agat-31 

Dołączyła: 10 Sty 2013
Posty: 37
Wysłany: 2016-06-21, 09:40   

Ja mam inne pytanie. Jak sobie radzicie z utratą apetytu u psa?
Przegłodzić? Dawać tylko żwacze?
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2016-06-21, 13:33   

agat-31, jeżeli utrata apetytu u twojego psa nie ma podłoża chorobowego, to spróbuj znaleźć rozwiązanie problem w tym wątku:

Pies niejadek
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
agat-31 

Dołączyła: 10 Sty 2013
Posty: 37
Wysłany: 2016-06-21, 19:46   

dagnes bardzo dziękuję :-)
Jutro pójdziemy do weta, bo podejrzewam, że powodem może być właśnie chore gardło...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne