BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Psia kupa na BARFie
Autor Wiadomość
HoWaKo 


Barfuje od: 01.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lut 2015
Posty: 267
Skąd: Zamość
Wysłany: 2015-03-11, 01:00   

Verano, dzięki za obrazowe objaśnienie ;-) bo mnie męczyło, że nie znajduję niczego szczególnego i jak nic się zaczopują :roll: A tu nic tylko się cieszyć.

Axelka, wiem, że niestety niektóre psy tak mają mimo odpowiedniej diety. Strasznie to niesprawiedliwe :-( Życzę co najmniej poprawy :kwiatek:
_________________
BARFny tercet egzotyczny: Honor-Wandysław-Kokoska :mrgreen:
 
 
 
prymek 

Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 154
Wysłany: 2015-03-16, 08:59   

witam, mam pytanko o to co wychodzi z tylu :)
jest bardzo jasne ostatnio i strasznie kruche (problem ze sprzataniem) - czy to od kosci , lapek kurzych wlasnie? czy wolowe/cielece gotowane z wywaru na zupe moze dostac czy raczej nie?

[ Komentarz dodany przez: Snedronningen: 2015-03-16, 09:08 ]
Post przeniesiony z tematu "BARF dla początkujących - pytania, problemy". Proszę na przyszłość trzymać się regulaminu i zadawać pytania w tematach do tego przeznaczonych.
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-03-16, 10:11   

Jasna i krucha to za dużo kości. Być może od łapek też. Czytałeś w temacie o łapkach, żeby ich nie nadużywać w diecie psa?
I nie dawaj psu gotowanych kości. O tym też była mowa ;-)
 
 
aggie 

Barfuje od: 28.02.2015
Dołączyła: 28 Lut 2015
Posty: 54
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-04-19, 06:25   

Jak długo trawią się barfne posiłki od chwili zjedzenia do wyjścia? Tak plus/minus.

Ostatnio mam problem z qupalami u Mańka (większość jakiś takich kiepskich/luźnawych) i zastanawiam się, czy to kwestia nietolerancji jakiegoś składnika (w tym tygodniu miał dużo wołowiny) czy może "czymś" się zaraził (jakaś bakteria/wirus) i to go męczy?

I jeśli to jakiś rodzaj alergii to jak szybko to "wyjdzie"?
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-04-19, 09:19   

A podroby miał? Czy jeszcze nie dostaje?
Wbrew pozorom wołowina często uczula.
 
 
aggie 

Barfuje od: 28.02.2015
Dołączyła: 28 Lut 2015
Posty: 54
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-04-19, 14:21   

No właśnie w tym tygodniu zero podrobów, już po ubiegłym weekendzie kupa była średnia więc odpuściłam podroby w ogóle. Zresztą, gdy podaję wyłącznie podroby wołowe wymieszane z mięsem to jest OK, nie widzę "problemów". Nie widziałam w zasadzie...

Bo w minionym tygodniu kiepska kupa była po większości tego co jadł, nawet po mielonkach z kością z primexu, po których kupa zawsze była przynajmniej zwarta.

Wspólnym mianownikiem w tym wszystkim jest albo "choróbsko" (tylko nie bardzo wiem co mogłoby to być) albo wołowina w zbyt dużej ilości. Choć to też byłoby nieco dziwne, bo wcześniej jadał rzadziej i kupy zawsze były dobre, prawie wzorcowe... :-( Sama już nie wiem.

Dlatego pytałam jak długo się trawi, żeby móc zweryfikować czy te kupy to wina pokarmu czy nie...

Przetestuję teraz 2 dni bez woła, a jeśli się nie poprawi to pójdę chyba do weta i zlecę jakieś badania, choć na razie nawet nie wiem w jakim kierunku miałabym badać :-|
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2015-04-19, 17:28   

Moja sucz toleruje żołądki wołowe i krew suszoną, ale po każdym innym mięsie z wołu ma rozwolnienie. Może Twój pies ma podobnie? aggie, ja bym spróbowała zrobić głodówkę 24 godziny bez żarcia, a potem dać jakieś dobrze tolerowane mięsko, może drób? Oczywiście pod warunkiem, że pies nie ma innym objawów ani nie jest małym szczeniaczkiem.
Może pocieszy Cię fakt, że moje psy jedzą BARF od ponad roku, a nadal zdarzają się nam kupy dziwne, nie wiadomo dlaczego. :faja:
 
 
aggie 

Barfuje od: 28.02.2015
Dołączyła: 28 Lut 2015
Posty: 54
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-04-19, 18:07   

psy-i-koty pies nie jest już małym szczeniaczkiem, teraz jest ponad 41 kg młodzieżą ;-)

Ale nie zmienia to faktu, że do tej pory tolerował prawie WSZYSTKO (poza gęsią), a od tygodnia nie toleruje w zasadzie nic (a dostawał indyka, kaczkę, wolowinę i żwacze). Zawsze jak miałam qupowe dziwolągi to dawałam wołowinę lub żwacze i kupa się ładnie regulowała.
A teraz wszystko jest maziaste, koloru żółtawego lub zielonkawego, po ostatnich żwaczach niezbieralne... :-| coraz bardziej boję się, że to nie kwestia jedzenia.

Spróbuję jeszcze wykluczyć woła z diety na 2 dni i zobaczymy jaki będzie efekt.

Kupiłam już pojemniczki i tak czy siak będziemy się badać, zwłaszcza że odnoszę wrażenie że pies trochę zgubił z żeberek, a już tak ładnie wyglądał... :-(

PS. A głodówka w przypadku Mańka to samobójstwo dla nas... ;-)
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2015-04-19, 18:10   

Ja mam labradora i jakoś dajemy radę przy głodówce. Ale jeśli pies traci na wadze to koniecznie zróbcie badania. To może być trzustka albo co innego. Ja bym psa przegłodziła i wzięła na czczo od razu na badania krwi i kału.
 
 
ewelina212111 


Barfuje od: uczę się :)
Dołączyła: 24 Mar 2015
Posty: 26
Wysłany: 2015-10-23, 08:40   

Hej moja suczka jest 4 dzień na barfie, 3 dni były żwacze i wczoraj dodałam do tego troche mięsa baraniego kupy od samego poczatku są średnio zwarte, przy końcu już lużnawe i kolor mają ciemno zielony. Czy to się póżniej zmieni czy coś poprostu jest nie tak jak być powinno ?
 
 
groszek 

Barfuje od: 03.2016
Dołączyła: 10 Mar 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-03-16, 08:24   

Hej,
Mam troche głupie pytanie..
Moja suczka od ponad tygodnia jest na barfie (najpierw same żołądki, od kilku dni żołądki +wołowina/cielęcina bez kości).
Martwi mnie że bardzo mało się wypróżnia.. max raz dziennie i to ok 5-8 cm max (dośc twarde, zwarte i ciemnozielone)..czy to jest normalne? Teoretycznie zachowuje się normalnie, brzucha też nie ma jakoś bardzo twardego, ale dostaje dziennie ok 450-500 g Barfa wiec nie wiem czy to jest normalne..
Przy suchej karmie robiła kupe 2-3 razu dziennie w ilościach czasami kosmicznych więc wolę się dopytać czy tak to na barfie wygląda :)
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2016-03-16, 08:43   

Poczytaj proszę ten temat:
http://www.barfnyswiat.or...&highlight=kupa

Kupa raz dziennie i mała to na barfie normalne.
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2016-03-16, 10:37   

groszek, moja suka, która je około kilograma dziennie potrafi się wypróżniać raz na dwa dni. I nie jest to nic nadzwyczajnego.
 
 
 
forrel 

Dołączył: 21 Cze 2016
Posty: 10
Wysłany: 2016-07-11, 06:52   

Od trzech tygodni moje psy są na barfie. Zaczynaliśmy od żwaczy wołowych (było po nich rozwolnienie ale bez zaparcia). Teraz robią rzadko co cieszy i nie są zbyt duże ale konsystencja to jakaś masakra. Praktycznie każda kupa jest luźna albo lejąca się w dodatku jest zaparcie. Po kawałku mięsa wieprzowego z niewielką kością jeden z moich psów zrobił jednocześnie kupę bardzo twardą i lejącą się z małymi kawałkami kości. Podaję mięso (50%), kości (10-20%), podroby (30%), warzywa co 2-3 dni jakieś 3 szklani na psa gotowane. Proszę o jakieś porady bo jest to mocno niepokojące.
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2016-07-11, 08:01   

forrel, psy masz zdrowe? Bez pasożytów, zdrowe wątroby, trzustka? Jeśli zdrowe, to ja bym spróbowała monodiety. Czyli przez tydzień tylko mięso, jakieś łatwostawne, na przykład gulasz owe z indyka. Potem dodać suplementy i przez tydzień obserwować. Potem dodać serca w małej ilości. I tak dalej. Psy masz na barf 3 tygodnie, a już pakujesz w nie wszystko na raz. Nie tedy droga.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne