BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
4 norwegi chcą przejść na BARF
Autor Wiadomość
lipek79 

Wiek: 38
Dołączyła: 26 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2016-08-27, 10:46   

Witam serdecznie Od dosc dawna przymierzam sie do przestawienia koty na barfa , dlatego prosilabym ze wszystkich sil o pomoc w stworzeniu pierwszych mieszanek dla kota u ktorego wyszly potworne wyniki Nadczynnosci tarczycy , i zanik miesni ich rozpad .
Kocur ( norweg lesny ) wiek 12 lat Rudy . Od 3 lat ataki padaczki , ustabilizowane luminalem , jednakze zaden wtedy z obecnych u mnie w miescie weterynarzy nie szukal przyczyny padaczki . Tylko podal leki . Od tego czasu byl w miare spokoj .

W tym roku zaczelam bardziej zaglebiac sie w jakosc jedzenia ktorym sa karmione nasze koty . Zaczely sie problemy z wysokim ph moczu i krysztalkami . Postanowilam odstawic im definitywnie suche , wszystkie kociaki schudly , okolo 2-3kg kazdy . Jednakze 3 kociaki sie zatrzymaly na prawidlowej wadze okolo 5kg .
A kocur dalej chudl , odmawial jedzenia karm ( catzfinefood , granatapet , Feringa , Power of nature ) cos pomlaskal troche i odchodzil .

Od tego momentu zaczely sie starszne z nim problemy , schudl do tego dostal tikow przedniej lapy tak jakby go przechodzil prad . Myslelismy ze to stres ( bo robia remonty u nas w bloku ) i zwiekszylismy dawke luminalu mimo to , nie pomoglo .

Bylo widac ze cos z kotem jest nie tak . Nie mogl znalesc sobie miejsca . Krecil sie w te i spowrotem . Pobralismy kotu mocz okazalo sie ze ma krwinki w moczu .
Pilnie USG jamy brzusznej , zmian zadnych nie stwierdzono wszystko w normie .
Temperatura : 38,8
Przy dokladnym badaniu , brak wyczuwalnych miesni , zanikajace az wet sie przerazil .

Nastepny dzien Krew . Morfologia OK .
Dalsza krew wyslana do Niemiec . Wyniki fatalne :(
Nadczynnosc tarczycy .

Miesnie mnie zalamaly :( :cry: Do tego mieszkam w Świnoujściu czyli jest tu przeogromna ilosc JODU .


Zwierze / Animal Cat Lucky Numer laboratoryjny / Laboratory No. VM575031/25.08.2016
Material serum

Test Wynik / Result Sign Wartosc referencyjna / Reference value Jednostka / Unit Uwagi / Remark
Small Geriatric Profile

T4 (total T4) 96.5 + 10 - 60 nmol/l 1)
<10 nmol/l Subnormal
10 - 60 nmol/l Normal
30 - 60 nmol/l Grey zone in old or symptomatic cats
>60 nmol/l Consistent with hyperthyroidism
Kidney:
Urea (BUN) 12.1 5.7 - 13.5 mmol/l
Creatinine 65 < 168 umol/l
SDMA (EIA) 4 0 - 14 ug/dl 2)
IDEXX SDMA is a new kidney biomarker; results >14ug/dl are suggestive of
kidney disease. For more information visit www.idexxsdma.com

Sodium 149 147 - 159 mmol/l
Chloride 114 109 - 129 mmol/l
Potassium 4.2 3.3 - 5.8 mmol/l
Inorganic Phosphate 1.9 0.8 - 2.2 mmol/l
Liver:
Bilirubin 2.7 < 6.8 umol/l
ALT (GPT) 159 < 175 U/l
Alkaline phosphatase 86 + < 73 U/l
GGT 1 < 5 U/l
AST (GOT) 57 < 71 U/l
GLDH 3 < 11 U/l
Total protein 65 59 - 87 g/l
Albumin 34 27 - 44 g/l
Globulin 31 29 - 54 g/l
Albumin/Globulin-Ratio 1.11 > 0.57
Pancreas:
Glucose 4.1 3.5 - 7.8 mmol/l
Cholesterol 2.9 < 8.5 mmol/l
Cholesterol (Fasting cats with regular body weight): < 5.2 mmol/l
Fructosamine 198 190 - 365 umol/l
Muscle:
CK 1322 + < 542 U/l
LDH 242 + < 182 U/l
Calcium 2.3 2.2 - 2.9 mmol/l
Magnesium 0.9 0.6 - 1.1 mmol/l
Triglycerides 0.3 0.2 - 4.9 mmol/l
Triglyerides (Fasting cats with regular body weight): 0.2 - 1.1 mmol/l
Phenobarbitone 10.7 10 - 40 ug/ml
Please note the use of serum gel tubes can result in falsely low
results.
Gastrointestinal diseases
Add-on
Feline Specific Pancreatic Lipase 3.4 ug/l 3)
Folic acid
(ECLIA) 26.3 25.2 - 49.0 nmol/l
Vitamin B12
(ECLIA) 387 199 - 984 pmol/l
Your additional order:

Free T4
(CLIA) 69.5 + 9.0 - 33.5 pmol/l





Kot chce cos zjesc ale nie wie co , chetnie je wolowine . I ja dostaje codziennie . Ale bardzo mi zalezy by kota odzywic . Mieso je najchetniej .

Bardzo prosze o pomoc w stworzeniu dla niego mieszanki tak bym mogla juz dzialac . Bo nie chce kota stracic kocham go nad zycie .

Ogonie w domu sa 4 koty .

Lucky 12 lat Padaczka i teraz wyszlo Nadczynnosc tarczycy :(

Amidala 12 lat z PNN od 4 lat leczona . Obecnie III-IV faza PNN .

Kocha miesko , wolowine i krewetki . Chcialabym ze wszystkich sil rowniez dla niej prosic o pomoc w przepisie na Barfa .


I pozostale dwie kobiety Freya 10 lat i Malina 8 lat . Obecnie zdrowe , byly problemy przy suchym wysokie ph i krysztalki ale po jego odstawieniu wszystko jest ok . Rowniez kochajace miesko .

Czyli reasumujac potrzebuje pomocy w stworzeniu 3 mieszanek

I - Kot nadczynnosc tarczycy

II - PNN III-IV Faza Kotka

III - 2 zdrowe gamonie .

Bede przeogromnie wdzieczna za pomoc .

Pozdrawiam z dzis UPALNEGO nad morza .






:cry:
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-27, 14:50   

lipek79 napisał/a:
Lucky 12 lat Padaczka i teraz wyszła Nadczynność tarczycy :(
zajrzyj do tego wątku http://www.barfnyswiat.or...p=104220#104220
lipek79 napisał/a:
Od 3 lat ataki padaczki , ustabilizowane luminalem , jednakze zaden wtedy z obecnych u mnie w miescie weterynarzy nie szukał przyczyny padaczki . Tylko podal leki . Od tego czasu byl w miare spokoj .
poczytaj ten wątek http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=1445 We Wrocławiu jest super neurolog dr. Wrzosek. Beso (główny bohater wątku) był u doktora w zeszłym roku i ma zestaw 3 leków pp. Od tej wizyty nie ma napadów padaczkowych (jak na razie).
lipek79 napisał/a:
Amidala 12 lat z PNN od 4 lat leczona . Obecnie III-IV faza PNN .
zajrzyj tutaj http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=3427
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
lipek79 

Wiek: 38
Dołączyła: 26 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2016-08-27, 15:09   

Zagladam zagladam .

Ale probuje znalesc jakis zloty srodek czy 4 koty mogly jesc :/

Odnosnie Rudego z Padaczka , wszystko bylo ok byl ustabilizowany . Ale po wglebianiu sie z jedzenie , odstawilam kompletnie im sucha karme , i byly tylko na mokrym bezzbozowym przez co wynika ze rudy zrobil strajk glodowy i sie glodzil .

Bo cos tam podjadal . Ale schudl okropnie bo okolo 3kg , w wynikach wyszlo ze ma kompletny zanik miesni . Plus ta cudowna tarczyca...... Ktora rozwalila mnie na czesci pierwsze .

Nie chcialabym wrocic do poprzedniej karmy ktora jadl czyli Suche plus np Applaws , almo nature . Bo za duzo sie naczytalam .

Chlopak je chetnie surowe mieso ale wiem ze nie ma ono w pelni wartosci by tylko byl na surowiznie dlatego nie wiem jak dobrac suplementy . By nie narobic biedy
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-27, 15:18   

lipek79 napisał/a:
Ale probuje znalesc jakis zloty srodek czy 4 koty mogly jesc :/
wszystkie mogłyby jeść mieszanki z obniżonym fosforem i białkiem (dla kota z PNN). Nie wiem jak kotek z nadczynnością bo on powinien mieć mieszankę lekką i nisko tłuszczową.
W tym wątku http://www.barfnyswiat.or...p=104220#104220 też znajdziesz kilka przepisów dla kotów z nadczynnością tarczycy. Wynotuj sobie i będziesz miała na początek coś, co możesz przygotować. Za popatrzyć się musisz w suple http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=19 moze ktoś się na początek z Tobą troszkę podzieli (ustaw w profilu, skąd pochodzisz-to ułatwi podpowiedzi co do supli, mięsa, weta itp.). Część supli znajdziesz np. http://lunderland.sklep.pl/ ; http://modernpet.pl/ lub gdzie indziej - szukaj takich, które nie zawierają żadnych dodatków.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
lipek79 

Wiek: 38
Dołączyła: 26 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2016-08-27, 15:31   

No wlasnie chce zaczac od " easy B.a.r.F - bez wapnia i bez fosforanów "

Ale w przykladowych ich przepisie podane jest ze trzeba to dodatkowo zasuplementowac .


0,65 g węglanu wapnia (zawartość Ca 37%) ( tez znajduje mi ze pod to pasuje maczka ze skoruper jaj )

lub

0,65 g skorupek jaj (zawartość Ca 37%) ( czy moze byc to LUNDERLAND - mączka ze skorupek ekologicznych jaj ? )

lub

1,14 g cytrynianu wapnia (Ca zawartość 21,1%) ( nie mam pojecia ? )

0,13 g Tauryna ( czy moze to byc " Lilly's Bar Taurin - czysta, niemiecka tauryna dla kota " ?? )


Chce po prostu zlozyc pierwsze zamowienie na ( modernpet na easy barf i nie wiem co do tego dokupic )
 
 
lipek79 

Wiek: 38
Dołączyła: 26 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2016-08-27, 15:33   

Niestety jestem az ze Świnoujśćia , mam ogrom Jodu dookola :/ ....
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-27, 15:54   

lipek79 napisał/a:
0,65 g skorupek jaj (zawartość Ca 37%) ( czy moze byc to LUNDERLAND - mączka ze skorupek ekologicznych jaj ? )
ja stosuję ten suplement
poczytaj wątek o suplach http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=13 (chyba, ze już zaglądałaś).
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
lipek79 

Wiek: 38
Dołączyła: 26 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2016-08-27, 16:26   

Czyli zaczynajac od easy barfa bez ( wapnia i fosforanu ) stosujac dodatki takie jak : skorupki jaj , tauryny i oleju z lososia .

Na poczatek nie powinnam zrobic kota krzywdy .

Ufff... zobaczymy co z tego wyjdzie az sie boje .


Osobiscie wolalabym od razu wprowadzic naturalne suplementy ale wyczytalam , ze to nie jest dobry pomysl na poczatek przestawienia kotow . Poniewaz naturalne suplementy moga miec zapach i to zrazi kota . A Easy barf jako tak jest bezzapachowe .
 
 
lipek79 

Wiek: 38
Dołączyła: 26 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2016-08-28, 11:44   

Moge miec jeszcze pytanie , czy wykonujac z suplementami Easy barf wedlug przepisu na 1kg miesa . Po tak przygotowanej i wymieszanej calej mieszance podzielic ja na porcje i pomrozic ??

Poniewaz na stronie z easy barfem jest cos takiego

" Mieszankę easy B.a.r.F należy przechowywać w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu. Nie należy zamrażać, ani gotować. "

Bede wdzieczna za pomoc
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-28, 15:41   

lipek79 napisał/a:
Po tak przygotowanej i wymieszanej całej mieszance podzielić ja na porcje i pomrozic ??
trzeba zamrozić, bo się zepsuje. Na początku stosowałam easy barf - ale krótko, bo "przesiadłam" się na suple - i mroziłam mieszanki. Inaczej się zepsują. A zepsutej kot nie powinien jeść. Kalkulator pomoże Ci podzielić mieszankę na porcje.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-08-29, 06:22   

lipek79, ja stosuję dietę nerkową opartą na Easy Barf (w tej chwili na etapie 1/3 - 1/2 EB + suplementy naturalne, bo próbuję powoli przejść na mieszanki bez EB). I spokojnie można mieszankę mrozić z EB, nic się z nią złego nie dzieje. W Twoim przypadku lepszym wyjściem niż skorupki będzie węglan wapnia, ze względu na nerkowca w domu (skorupki jaj zawierają oprócz wapnia też fosfor). Do EB dokupić musisz też, tak jak pisałaś, taurynę i olej z łososia. Ale nie kupuj Grizzly, bo ten zawiera bardzo duże ilości wit.D i w połączeniu z EB przedawkujesz ją. No i przydałaby Ci się też hemoglobina, bo przy EB żelazo w mieszankach często wychodzi ciut za małe.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-29, 07:26   

lipek79 napisał/a:
oleju z lososia .
ja kupuję w lunderland (na ich stronie lub na alleg...
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
lipek79 

Wiek: 38
Dołączyła: 26 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2016-09-02, 11:23   

Tufitka bardzo dziekuje , bede mrozic . Choc pobralam kilka przepisow i nie wiem za ktory sie zabrac bo Amidalka jest w III fazie PNN i nie chce przedobrzyc .

Easy Barf basic z moderna plus tauryna ( lilis ) doszla . Dzis licze ze dojda Sumplementy Lunderlanda . ( Skorupki jaj , Olej z lososia , Drozdze piwne , Tran z dorsza )

Na poczatek chce kotki zaczac przestawiac na Barfa z Easy barf z tego tytulu iz wyczytalam ze koty lepiej go toleruja . Niz naturalne suplementy .

IzabelaW w jakiej fazie masz kotka z PNN ???
Niestety zamowione skorupki jaj , Ale Amidalka jest caly czas na Renagelu 1/8 x 2 dziennie . Czyli jest to dodatkowy wylapywacz fosforu .

Czy moglabys mi przyblizyc swoj juz wyprobowany przepis dla nerkowca z Easy barf .

Chcialam usiasc do tego w pracy ale nie wiem czemu kalkulator na oprogramowaniu appla mi nie dziala :/ Wszystko sie otwiera ale w momencie klikania w " dodaj mieso " nic nie wskakuje w tabele .

Moja mama chce jutro z samego rana udac sie na rynek lokalny i zrobic zakupy na pierwszego barfa ale musi miec liste . A ja nie wiem co z czym polaczyc . By bylo dobrze .

Zalezy mi by fosfor byl jak najnizszy kotki z checia jedza wolowine i krewetki krolewskie ( hehe ) .

W kalkulatorze dostrzeglam ze rosbef wolowiny ma malo fosforu i chyba na jego podstawie chcialabym ulozyc przepis .
 
 
lipek79 

Wiek: 38
Dołączyła: 26 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2016-09-02, 17:37   

W chwili wolnej udalo mi sie w pracy ( upal wiec ludzi wywialo na plaze :) ) posiedziec glebiej w Kalkulatorze pod Barfa Offica . I wykonalam wstepnie pierwszy przepis prosze o pomoc i korekte :

Mieszanka na 8 dni dla 5 kg kota
Orientacyjna dzienna porcja: 191 g mieszanki (25 g mięsa na kg wagi kota)

14 400,0 g Wołowina rostbef
15 400,0 g Kurczak udo bez kości ze skórą
16 150,0 g Kurczak serce
17 11,0 g easy B.a.r.F ( mam wersje basic czyli bez wapnia i fosforu )
18 24,0 g Wątroba kurczaka
19 6,0 g Olej z łososia SALMOPET ( mam olej z Lunderland )
20 5,0 g Skorupki jaj ( mam z lunderland )
21 2,0 g Tauryna ( mam z lili's bar )
22 50,0 g Warzywa
23 400,0 g Woda


Czy nie zaszkodze kotce w III Fazie PNN . Wapn do fosforu " 1,10 "
Bialka na 60% .

Za malo CHLOR i za duzo JODU i Cynku oraz Witaminy D ;/
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2016-09-02, 20:30   

lipek79 :kwiatek:
Taki urok przepisów łączonych...
W ogóle nie używałabym gotowych preparatów w mieszance dla nerkowca, a Twoja Kicia już w III-ciej Fazie PNN jest.
Nie wiem czym się różni ta wersja basic od tego preparatu co jest w kalkulatorze, nie mniej jednak wapnia do fosforu musi być 1,15.
Przepis nie za dobry, mieszanka za chuda, za dużo podrobów, jodu i wit.D za dużo soli...
Pasowało by zmniejszyć ilość EASY na rzecz suplementów naturalnych, przeliczyć wszystko na nowo tak, żeby wszystko było zgodnie z wytycznymi :twisted:

Tu masz zasady układania przepisów dla nerkowców w pigułce:

Po 1
Ilość białka w mieszance dla kota nerkowego powinna wynosić nie więcej jak 5g na kg.m.c. kota na dzień,
Po 2
Tłuszczu w takiej mieszance powinno być więcej niż 2,8g na kg.m.c. kota na dzień,
Po 3
Fosforu w takiej mieszance powinno być poniżej 50mg na kg.m.c. kota na dzień,
Po 4
Potas może być powyżej normy
Po 5
Sód już nie i proporcja potasu do sodu 2,1.
Po 6
W mieszance nie powinno być kości ani mączki kostnej,
Po 7
Woda, woda, woda....nawet 50ml na kg.m.c.kota na dzień liczona razem z mieszanką,
Po 8
Nie musisz podawać spiruliny, ryb, warzyw, gotowych preparatów do Barfa, żółtko podajemy 1szt na kilogram mięsa, można spokojnie zwiększyć ilość oleju z łososia do 2ml na dzień, wit E też może być trochę więcej.
Jeszcze dla wyjaśnienia dlaczego mieszanka powinna być tłusta.
Kot bierze energię do życia zarówno z białka jak i tłuszczu, jak ma za mało tłuszczu w mieszance, bierze więcej białka (a nerkowiec nie powinien powyżej 5g) Jak ma więcej tłuszczu to bierze z tłuszczu i to jest dobre. Szybciej się naje i to mniejszą ilością a co za tym idzie mniej składników przyswoi a sił mu nie ubędzie.
Do dzieła :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne